Sú banky zločinným zoskupením?

Jednoduchá otázka, na ktorú sa dá dať len komplikovaná odpoveď. A to z jednoduchého dôvodu – v bankách pracuje kopa dobrých, pracovitých, schopných a čestných ľudí, ktorí nechápu, že bankový systém je v súčasnosti nástrojom genocídy, a teda do čoho je vyššie vedenie zapojené.

Prečo je bankový systém nástrojom genocídy?

Myslím si, že všetci videli videá o tom, akým spôsobom funguje moderný bankový systém, a akú úlohu v tom hrá úrok – politický korektný výraz pre úžeru. Takže v krátkosti základy:

  • Obeživo je krvou ekonomiky, a toto úžera odčerpáva z ekonomiky.

  • Banky požičiavajú peniaze, ktoré vytvorili podpisom zmluvy, t.j. nielenže vytvárajú peniaze prakticky z ničoho, ale tiež žiadajú zaplatiť aj to, na čo nebolo vytvorené obeživo (preto úžera nie je platba za službu).

  • Peniaze štátu sa emitujú ako dlhové úpisy, ktoré kupujú banky.

Takže vznikajú principiálne nesplatiteľné dlhové pyramídy, ktoré majú tú vlastnosť, že vlastníci bánk (ktoré svojou štruktúrou pripomínajú mafie) kontrolujú a vlastnia veľkú časť materiálneho bohatstva sveta. Prakticky je to globálna pyramídová hra, ktorá sa už nedá kam ďalej rozširovať.

A keďže vlastníci bánk nie sú svetonázorovo, ideologicky a hlavne koncepčne samostatní, t.j. nie sú najväčší bossovia, tak tí, ktorí si omotali ich myšlienkové pochody okolo malíčka, kontrolujú svet. Lenže chyba ich riadenia sa stala natoľko markantnou, že posledných 200-300 rokov veci hasia namiesto toho, aby predchádzali problémom, a každé ich riešenie má v konečnom dôsledku za následok nielen to, že strácajú pozície, ale aj to, že sú čoraz menej schopní adekvátne odpovedať.

Prečo to spomínam?

Pretože sme sa ocitli na hrane ekologickej, vojensko-politickej a ekonomickej globálnej katastrofy. A posledný prípad okolo Deutsche Bank upútal moju pozornosť, interview s profesorom ekonomiky a práva, ktorý sa špecializuje na finančné zločiny pomerne detailne vysvetľuje, v čom je problém. V krátkosti – banda neschopných nenažrancov priviedla už beztak nestabilný finančný systém na pokraj okamžitého zrútenia (pyramídové hry sa vždy zrútia, otázka je len čas a spôsob). Takže máme tu :

  • od základov nestabilný systém;
  • finančné bubliny, ktoré ak sa prasknú, zmetú finančný systém;
  • bandu nenažrancov, ktorí riadia dosť značnú časť finančného systému.

Takýto problém sa nielenže nedá vyriešiť takýmto spôsobom myslenia, ktorý nás dostal do problémov, ale ani s tými kádrami, ktoré majú, a ktoré sú zväčša neschopné, t.j. bez Putina a jeho alternatívy sa nikam nepohnú.

Čo je alternatíva?

V podstate hrať čestne, spolupracovať a vybudovať spravodlivú spoločnosť.

S pozdravom

Oracle 911

One thought on “Sú banky zločinným zoskupením?

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s