Otázky a odpovede č.13

Teší ma, že dostávam otázky a teší ma, že na ne môžem odpovedať. Mám radosť, že som dostal približne toľko otázok, položených pod jedným článkom a dúfam, že som nevynechal žiadny mail. Aj tentoraz to budú len otázky z fóra, opäť budú na aktuálne témy – a znova pôjdem chronologicky.

Otázky a odpovede

avalus sa pýtala:

Ahoj.
som asi zle polozila otazku … som chcela vdiet nieco viac o schvalovani preletov bezpilotnych dronov …

Neviem zatiaľ nič a takisto neviem, či to bude schválené – do dohadov by som sa nepúšťal, lebo politická situácia je nejasná. Hoci, podľa Ficovho príhovoru na sneme Smeru-SD v Trenčíne dňa 8.12.2018 (celý záznam) a mediálnej ozveny, napr. tu, tu a tu by som povedal, že veci idú dobrým smerom.

Lulu sa pýtala:

Ahoj mám otázočku ohľadom náboženstva a toho že sa rozmáha islam aj na Slovensku a v Čechách ……. Ja osobne mám skôr pocit , že sa skôr umelo tlačí na to že naše zemi sú kresťanské a taktiež sa vracia folklór do bežného života. Osobne nemám voči akémukoľvek náboženstvu pokiaľ to nezasahuje do môjho života. Skôr si myslím že sa úmyselne vyvíja tlak medzi náboženskými skupinami. Ďakujem za odpoveď 🙂

Máš pravdu, k nám sa to tlačí umelo, lebo u nás to zatiaľ nemá zázemie (a robím všetko preto aby nemalo, resp. aby tieto skupiny – ak už sú tu, boli adekvátne t.j. na ruský spôsob začlenené do slovenskej spoločnosti*), a návrat k folklóru je jednak reakcia na toto, ako aj reakcia na liberalizmus a multikulturalizmus. Čo sa týka napätia, tiež máš pravdu.

avalus sa pýtala:

Ahojte.
u nás už dlhšie pôsobí ekuména a ekumenizácia značí snahu o zjednotenie … mám však dojem že tí hlavní TOP zjednotitelia pod pokrievkou ekumenizácie podsúvajú tendencie prispôsobiť sa RKC čiže Vatikánu.
Tiež vopred ďakujem za odpoveď.
A.

RKC a Vatikán končia, lebo sa vyčerpali tak ideologicky ako aj morálne. RPC by mala prevziať rolu RKC s tým, že prvky ktoré zaviedli Jezuiti pred Nikoniánskym rozkolom, napr. Starý zákon v Biblii, budú v RPC naďalej funkčné.

Miroslav Dugis sa pýtal:

Prosím o komentár k zatknutiu ekonomickej šéfky Huawej v Kanade.

Provokácia Clintonoidov aby to „osladili“ Trumpovi a aby ukázali, kto je tu šéfom. Lenže týmto vyprovokovali odpovede, ktoré im nebudú po chuti. Dodávam, že s najväčšou pravdepodobnosťou im bola táto idea podsunutá globálnym zákulisím.

S pozdravom

Oracle 911

* Inými slovami – nechcem tu mohamedánske vyznanie, ale keď už sú tu, tak ich treba začleniť tak, ako to urobili Rusi a zabrániť tomu, aby to u nás vyzeralo ako v západných no-go zónach.

2 thoughts on “Otázky a odpovede č.13

 1. Otázka:
  Čo znamenali tie tanečky okolo marakéša u nás ( aj inde, kde to vraj nepodporili), keď údajne:
  (Evropska) Komise je autorizovana (poznamka: Evropskym parlamentem /predseda Tusk), prijmout jmenem cele Evropske Unie, v oblasti migracni politiky uvedeny Globalni kompaktni plan pro b ezpecnou, sporadanou a ornanizvanou migraci odpovidajici prilozenemu navrhu“ zero draft plus“ na mezinarodni konferenci v Maroku 10.-11. prosince 2018.? ( http://www.vodaksb.eu/diskuse/#comment-182288).
  Je to pravda? Ak áno, úmyselne so o tom v médiách mlčí? Je ten dokument naozaj taký nebezpečný?

  Ďakujem za odpovede. A.

  Like

 2. Spätné upozornenie: Otázky a odpovede č.14 | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s