Otázky a odpovede č.15

Nový rok a nové otázky na zodpovedanie, zodpoviem na tých niekoľko otázok ako najlepšie viem. Dodávam, že to boli zas otázky z fóra a zas pôjdem chronologicky.

Otázky a odpovede

Lulu sa pýtala:

Mám otázočku ohľadom týchto paktov a zmlúv a čo platí a neplatí a podobne pretože je v tom chaos. Ako s tými zmluvami vlastne je ? Pretože mám pocit že ako V4 z tohto celého vychádza najlepšie a najsúdržnejšie netvrdím že je to úplne ideálne alebo že mám rada našich politikov ale prídu mi ako najmenší blázni oproti západu. Deje sa vlastne nejaká odozva proti slniečkástvu a podobne ? Je podporovaná aj z vyšších miest ? Ďakujem za odpoveď.

Pakty OSN majú odporúčací charakter, ale dajú sa využiť ako palica alebo príslovečná noha strčená do dverí, t.j. dokážu byť nástrojom na politický tlak. Chcem tým povedať, že sme síce schválili pakt o vojnových utečencoch, ale nie o imigrantoch, takže teraz už ex-premiér Belgicka môže vykrikovať čo chce, ale na nás už nemajú až tak dobré páky.

Avalus sa pýtala:

Ja mám otázku na situáciu v Maďarsku:
http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-3/#comment-184419
Ďakujem.

Clintonoidi chcú majdanizovať Maďarsko za kriku, a akosi im to nevychádza. Dodávam, že zaplatiť za nadčasy o 3 roky je svinstvo. Dodávam, že Orbán chráni maďarské záujmy, žiaľ z toho priemerný Maďar máločo vidí.

Avalus sa pýtala:

Ahoj.

mám 3 otázky:
– čo je v skutočnosti za náhlym odchodom Kaliňáka z NR SR?
– čo je v pozadí konfliktu VšZP a ZAP? Odpis VšZP? Rysuje sa nová poisťovňa?
– a ešte by ma zaujímalo skutočné pozadie tanečkov okolo sťahovania/nesťahovania inštitúcií z Tel Avivu do Jerusalema

Ďakujem

Odpoveďou na prvú otázku je asi to, čo hovorí, len neviem pred čím konkrétne.

Odpoveď na druhú otázku nepoznám, ale mať 2 štátne poisťovne a ešte k tomu jedna mizerne hospodári, je hlúpe. Nehovoriac o tom, že model súkromných poisťovní, kde profit je prvoradý je tiež hlúpy, ale družstevné poisťovne majú budúcnosť.

Odpoveď na tretiu otázka súvisí s problematikou začatia finálneho holokaustu (som zásadne proti a nestíham varovať dostatočne veľakrát), konkrétne kedy sa to začne a či sa to vôbec začne.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať tlsté knihy (je to fuk, s ktorou začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

6 thoughts on “Otázky a odpovede č.15

 1. K tým nadčasom: v SR je to nejak tak, že za nadčas si môžem vybrať náhradné voľno alebo mi zamestnávateľ nadčas preplatí, ten čas dokedy treba NV vybrať sa u nás často mení, bolo 3 mesiace, teraz je tuším rok ( nie som si stopro istá) ( ale neviem dokedy musí zamestnávateľ NČ zaplatiť, či je ten termín identický s čerpaním NV). V praxi to v našej firme funguje tak, že NV si vyberiem kedy potrebujem, najneskôr do zákonom stanoveného termínu ( vtedy celkom vyhovuje dlhšia doba), resp. mi to preplatia keď požiadam. To je ideálny stav, neviem ako to funguje v iných firmách, asi záleží od vedenia firmy.
  Neviem ako je ten zákon presne definovaný v Maďarsku, ale pre možnosť výberu NV je vyhovujúca dlhšia doba, avšak na preplatenie nie, iba ak by zamestnávateľ proste preplatil NČ vtedy keď zamestnanec požiada ( mne osobne je voľný čas viac ako peniaze, tak ja osobne preferujem NV, ale to je individuálne)

  Páči sa mi

 2. Dakujem za odpovede, potvrdil si mi moje myslienky o Izraeli aj Madarsku.
  V tom Madarsku majdan nastastie nevychadza, a ten dovod ze nadcasy bol dost ubohy, lebo ako som uz pisala, 3 roky je sice vela, ale len z pohladu preplatenia … asi je to vsetko o ludoch z vedenia firmy a zneuzivaju to len nadnarodne otrokarske korporacie.

  Páči sa mi

  • Nadčasy si úplne bežná vec aj u slovenských malých podnikateľov a firiem.
   Najhorší je pocit, keď ráno vstávaš do práce s tým, že nevieš, či budeš musieť ťahať nadčas alebo nie.

   Páči sa mi

 3. Nadčas je len následok, ktorý vyplýva zo spôsobu riadenia a organizácie spoločnosti a z danej koncepcie života, ktorá prevažuje v spoločnosti (a koncepcia je buď verejne známa, alebo sa naopak pred verejnosťou tají).
  Tiež by sa dalo povedať, že nadčas je chybou riadenia.
  Avšak čo sa pre jedného javí ako chyba, môže byť pre druhého zámer.
  Keby väčšina ľudí chcela (avšak to by v prvom rade musela disponovať príslušnou mierou morálky a chápania), tak určite by sa organizácia činností v spoločnosti dala zariadiť tak, aby ľudia nemuseli pracovať nadčas a okrem špeciálnych profesií ani v noci.

  Páči sa mi

 4. Ahoj chcela by som sa opýtať na videá a články. Napr. na nahnevaného otecka na urgentnom prijme, taktiež video z protestov žltých viesť a článok odkazujúcich na to že aj obyčajní ľudia chcú žiť. Čo si o tom myslíš ? Pretože na sociálnych sieťach v podstate na človeka vyskakujú a žiadna sociálna sieť ich neblokuje a ani žiadny web neruší články . Ďakujem za odpoveď 🙂

  Páči sa mi

 5. Spätné upozornenie: Otázky a odpovede č.16 | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s