Otázky a odpovede č.16

Pod rôznymi článkami som našiel dva príspevky, na ktoré som nemohol adekvátne odpovedať už kvôli tomu, že formát diskusných príspevkov nestačí. Samozrejme, aj tentoraz budem odpovedať na otázky tak ako najlepšie viem a zas pôjdem chronologicky.

Otázky a odpovede

Malysveter sa pýtal:

Ahoj zaujima ma Tvoj názor na kandidáta na prezidenta Smeru. Podľa vyjadrení niektorých členov ide o kandidata krídla Madarič, Raši atď.
A druhá otázka Harabin. Mohol by byť naozaj ľudovým kandidátom? Podľa mňa všetci kandidáti (relevatní) majú za sebou klanovo-korporaty. Záleží však od ich osobnej miery mravnosti. Ďakujem

Nie je to krok len na odpis liberálneho krídla a nositeľov otrockej mentality vo vnútri Smeru (stačí, keď im Fico a Kaliňák prenechá vedenie kampane a zdiskreditujú sa sami), a nie je to krok len na zvolenie Harabina, ale aj na blokovanie možných útokov opozičných strán na Smer-SD a Fica, lebo ak zaútočia na Šefčoviča, tak liberáli budú hrýzť ruku ambasády, ktorá ich kŕmi, a keď zaútočia na Smer-SD a/alebo Fica, tak v lepšom prípade sa to minie účinkom a v horšom sa stanú terčom výsmechu (Fico ich šetriť nebude). Mimochodom, Šefčovič vyhlásil, že nebude spoliehať len na Smer-SD, takže spackaná kampaň je istota.

Čo sa týka druhej otázky, tak Harabin nie je ľudovým kandidátom v klasickom slova zmysle, lebo z jednej strany má tichú podporu Fica a z druhej miestnej periférie globálneho zákulisia (sudca – t.j. má istý typ myslenia a mravnosti, a má aj skúsenosti s vládnutím). Stačí si spomenúť na to, akým spôsobom sa ozvučuje vedúca pozícia Harabina, a hysterické záchvaty liberálov keď sa spomenie jeho kandidatúra. Tie hysterické záchvaty sú pochopiteľné, lebo ak Harabin bude zvolený a Fico sa nedostane na ÚS, tak budú drvení politicky, a ak Fico skončí na ÚS, tak budú drvení zo systémovej strany.

Dodávam, že nikoho lepšieho teraz niet, žiaľ lepšieho sme si nezaslúžili.

Lulu sa pýtala:

Ahoj chcela by som sa opýtať na videá a články. Napr. na nahnevaného otecka na urgentnom prijme, taktiež video z protestov žltých viesť a článok odkazujúcich na to že aj obyčajní ľudia chcú žiť. Čo si o tom myslíš ? Pretože na sociálnych sieťach v podstate na človeka vyskakujú a žiadna sociálna sieť ich neblokuje a ani žiadny web neruší články . Ďakujem za odpoveď 🙂

Videá a články som nevidel, ale viem 2 veci:

  • ľudia sú často oprávnene rozhorčení aj kvôli bezpráviu;

  • toto rozhorčenie sa umelo živí z jednej strany ako sabotáž liberálov, a z druhej strany ako články od „patriotov“, ktorí všetku zodpovednosť hádžu na vládu (nehovorím, že nie sú v nej zradcovia, ale ministri nemôžu riešiť všetko, lebo na všetko nemajú dosah).

Takže mne z toho vychádza, že pokusy o vyvolanie slovenského majdanu sú, ale efekt majú skôr opačný, t.j. vypúšťanie tlaku z kotla.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať tlsté knihy (je to fuk s ktorou začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

4 thoughts on “Otázky a odpovede č.16

  1. Môžem otázku ? Ako to vidíš s prípadnou obrodou Smeru ? Prevezme jej financovanie po odchode – úplnej diskreditácii liberálov miestna periféria GP a dosadí si tam svojich ľudí, pri ponechaní jadra ktoré viaže voličov (Fico… hádam Blaha, možnože Kaliňák, iné mená ná ma momentálne nenapadajú) alebo Smer ostane takým mačkopsom ako je teraz ešte nejakú tú dobu kým GP nezbúcha úplne novú stranu. Ako skrátka politicky žiť v dobe post-liberálnej ? Pri zohľadnení našej politickej reality…

    Like

  2. Chcela by som sa opýtať ohľadom Pellegriniho výroku ohľadom nízkej pôrodnosti. Skutočne chcú pomôcť aby sa rodilo na Slovensku viac slovenských detí alebo je treba hľadať za tým niečo iné ? Ďakujem za odpoveď.

    Like

  3. Spätné upozornenie: Otázky a odpovede č.17 | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s