„Dajako to bude“

Prednedávnom som sa zúčastnil diskusie, kde sa rozoberalo, aký je rozdiel medzi „bojovať za“ a „bojovať proti“. Síce bojovať za niečo technicky znamená bojovať aj proti niečomu – teda niečomu, čo stojí v ceste, lebo boj proti niečomu sa nesie v duchu „dajako to po víťazstve bude“. Pritom existuje množstvo historických príkladov na to, ako dopadnú tieto rozdielne prístupy.

Aké sú konkrétne dôkazy?

V rýchlosti mi napadajú 2 príklady:

  • Partizánske skupiny počas 2. svetovej vojny, ktoré nielen bojovali za oslobodenie svojho národa, ale aj za budúcnosť vlastných národov.

  • Ruská občianska vojna, ktorá sa rozpútala po februárovej a októbrovej revolúcii, kde rôzne ľavicové skupiny- napr. boľševici, ľaví eseri, bund atď. bojovali za komunizmus, boľševizmus, dajakú tú internacionálu atď., bojovali so zlepencom, ktorí sa nazýval „bieli“, a ich jediný cieľ bol zvrhnúť červených s tým, že dajako to po víťazstve bude. Všetci vieme ako to dopadlo.

Takže, nielen sa potvrdilo, že bez silnej idey, ktorá dáva morálnu podporu, veci nejdú tak, akoby mali, ale aj to, že uchvátenie moci je nedostatočná idea.

Je to teraz aktuálne aj pre Slovensko?

Žiaľ áno, a to zúri len mocenský boj medzi globálnou elitou a Clintonoidmi , a nie svetová vojna. Pretože pomerne často počujem, že sa treba zbaviť Fica, Smeru a ostatných klasických politických strán – a niežeby som bol fanúšikom politických strán, ale mňa zaujíma otázka – čo bude potom? A že nastane raj na Slovensku a začnú nám padať pečené holuby do úst je v skutku naivná predstava, takže odhliadnuc od Ukrajiny treba si uvedomiť, že tieto alternatívne zoskupenia, ktoré sa tvária ako politické strany nielenže nemajú stranícke štruktúry, ktoré by zabezpečovali potrebné socio-politicko-ekonomické väzby na slovenskú spoločnosť, ale nemajú ani know-how, ako riadiť štát a podobné systémy. Preto si myslím, že ak by sa tieto elementy odstránili zo slovenského verejného a politického života, tak by v lepšom prípade klanovo-korporátne zoskupenia ustanovili najtvrdší diktátorský režim, oproti ktorému boli Tisov režim a normalizácia prechádzkou ružovým sadom, a v prípade horšom by sa začal na našom strategicky dôležitom území boj každého proti každému s tým, že by sme závideli Ukrajincom.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať tlsté knihy (je to fuk s ktorou začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

4 thoughts on “„Dajako to bude“

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s