Otázky a odpovede č.17

Tento týždeň mi prišli 3 skupiny otázok, vlastne 2 otázky a 1 poznámka. A vzhľadom na to, kde boli položené rozhodol som sa, že ich zodpoviem v článku. Samozrejme, aj tentoraz budem odpovedať na otázky tak ako najlepšie viem a zas pôjdem chronologicky.

Otázky a odpovede

Justas sa pýtal:

Môžem otázku ? Ako to vidíš s prípadnou obrodou Smeru ? Prevezme jej financovanie po odchode – úplnej diskreditácii liberálov miestna periféria GP a dosadí si tam svojich ľudí, pri ponechaní jadra ktoré viaže voličov (Fico… hádam Blaha, možnože Kaliňák, iné mená ná ma momentálne nenapadajú) alebo Smer ostane takým mačkopsom ako je teraz ešte nejakú tú dobu kým GP nezbúcha úplne novú stranu. Ako skrátka politicky žiť v dobe post-liberálnej ? Pri zohľadnení našej politickej reality…

Obroda Smeru závisí od 2 hlavných faktorov:

 1. Ako dlho potrvá boj medzi globálnym zákulisím (GP-globálny prediktor, lebo podľa Napoleona predikovať znamená riadiť), pretože čím dlhšie to potrvá, tým dlhšie bude Smer takým mačkopsom , t.j. bez jasných postojov, a tým dlhšie bude Smer strácať voličov kvôli nepotrebným manévrom s tým, že ak vyhrá GP, tak aj toto manévrovanie sa zmení akoby švihom čarovného prútika.

 2. Ako dobre dokáže Fico zneutralizovať kariéristov a nenažrancov ako Beňová či Glváč (obaja v minulosti napojení na HZDS), ktorí majú napojenie aj na Kočnera. Ak to Fico dokáže dobre uhrať, tak ich vmanévruje do takej situácie, z ktorej sa dokážu dostať zachovajúc si svoju tvár iba tak, že sami odstúpia. Ak to však nedokáže dobre uhrať, tak ich dá na teplé miestečko, kde veľa škody nerobia (evidentne v prípade Beňovej to nie je Brusel).

Čo sa týka financovania politických strán, tie sa robia cez miestne klany, ale ak je to potrebné, tak GP to často organizuje sám. A nová strana vznikne organicky, zlepence u nás nefungujú.

Dušan poznamenal:

Dnes sme sa dozvedeli že Fico nemôže byť sudcom lebo nemá dosť praxe.

Teraz bez pochybností viem tvrdiť, že ten krok Fica s kandidatúrou na ÚS bol síce manévrom z donútenia, ale že ho využíva aj na čistky vo vnútri strany, t.j. vedel, že ho nezvolia, ale celý ten cirkus a hystériu využije v prospech Slovenska a seba (pozn. poradie je asi zlé), lebo všetci sa odhalia, čo sú zač a kto ich financuje.

Lulu sa pýtala:

Chcela by som sa opýtať ohľadom Pellegriniho výroku ohľadom nízkej pôrodnosti. Skutočne chcú pomôcť aby sa rodilo na Slovensku viac slovenských detí alebo je treba hľadať za tým niečo iné ? Ďakujem za odpoveď.

Ak to myslia s tým patriotizmom a soc-dem hodnotami v Smere vážne, tak urobia všetko preto, aby mladí neodchádzali, resp. sa vrátili zo zahraničia, a aby tu decentne žili a vychovávali svoje deti. Ale máš pravdu, dá sa pod týmto heslom skryť aj genocída Slovákov…

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať tlsté knihy (je to fuk s ktorou začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

 

PS: Teraz ma napadlo, pán Mečiar v poslednom Konšpiračnom byte (číslo 79) zlomil palicu nad Smerom. Dúfam, že sa buď mýli alebo len robí politiku. Povedal aj to, že konzervatívna strana tu má potenciál.

2 thoughts on “Otázky a odpovede č.17

 1. Konzervatívne programové moduly (alias politické strany) sú typická “židovina” skrývajúca sa za tradičné hodnoty (z ktorých niektoré majú evidentne defektný charakter), často pseudo-patriotizmus a tradičný biblický (ne)poriadok (rozumej klasické metódy riadenia davu).
  Tým vôbec nechcem povedať, že sa v nich nemôžu nachádzať aj skutoční patrioti a boľševici (snažiaci sa vyjadrovať ciele poctivo pracujúcej/žijúcej väčšiny).

  Bohužiaľ, dnešná globálna a lokálna situácia takýmto stranám značne nahráva do karát a ľudia si ich takisto sami žiadajú (často krát aj kvôli strachu o svoju budúcnosť alebo budúcnosť národa/štátu) – a preto ich od zákulisia aj dostanú.

  Na explicitný ľavicový/socialistický projekt, kde sa boľševici nebudú musieť skrývať a pretvarovať kvôli svojej bezpečnosti pred rôznymi nepriateľskými zákulisnými silami, si asi ešte budeme musieť nejaký čas počkať (myslím si, že v krátko-dobom horizonte sa takejto strany určite nedočkáme).

  Všetko závisí na ľuďoch – väčšine (alebo aspoň kritickej menšine).

  Like

 2. Spätné upozornenie: Otázky a odpovede č.18 | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s