Otázky a odpovede č.18

Minulý týždeň prišla len jedna otázka, na ktorú sa budem snažiť dať vyčerpávajúcu odpoveď. Z jednej strany ma teší, že ma čítate a poslúchate moju výzvu, ale z druhej mám obavy z toho, že táto rubrika zanikne kvôli nedostatku otázok.

Otázky a odpovede

Branislav sa pýta:

Myslím si že manéver s predvolebnými prieskumami vyšiel. Liberasti sa teraz plne venujú alternatíve Mistrík-Šefčovič a Harabina prakticky ignorujú. Berú to už ako hotovú vec že buď tam bude ich kóšer človek od Sorosa alebo prinajhoršom dajaký eurohujer, šábes-gojim zo Smeru. Chcem sa Ťa ale opýtať aký je skutočný vzťah Harabina a Fica ? V rámci predvolebného boja samozrejme Harabin na Fica útočí no myslím že si to bol Ty kto dal do pozornosti ako sa raz Harabin prekecol že si s Ficom tyká a často sa ako dvaja právnici rozprávajú… Možno dúfať vo fungujúci tandem budúci prezident a budúci premiér ? Alebo je to príliš naivné ?

Ich osobný vzťah nepoznám, pravdepodobne je dobrý aj napriek istým politickým a profesionálnym nezhodám s tým, že Harabin ako sa priznal, sa s Ficom sa stretáva a vedú dialóg – ako si na to aj ty poukázal. A preto tvoje predstavy nie sú naivné aj napriek tomu, že Harabin dosť tvrdo kritizuje Fica, veď pomerne veľká časť voličov Fica nemusí, len ho volí kvôli tomu, že inej reálnej alternatívy niet, a u takých vecná kritika rezonuje.

Ďalšia vec je, že konzervatívna strana na Slovensku je potrebná, lenže jeden môj internetový známy idevpas poukázal na to, že nie je konzervatívna strana ako konzervatívna strana. Ide totiž o to, že kým pravica sa stará o to, aby boli dodržiavané tradície, resp. ich duch a hierarchia kompetencií, tak ľavica sa stará o slabších – o tých, ktorí vypadli z týchto hierarchií, a stará sa tiež o to, aby tie hierarchie boli aktualizované (to nie je celkom z mojej hlavy). Žiaľ, všeobecné usporiadanie politického života a volebného systému na Slovensku nedovoľuje, aby tejto viac-menej protichodnej požiadavke vyhovela jedna strana.

Tretia vec je, a na to upozornil môj známy Nikita vo svojich článkoch tu, tu a tu (novú chronológiu ani ja nemusím), že Harabin môže byť chtiac-nechtiac baranidlom na zavedenie ľudáckeho režimu. A ľudácky režim síce zabezpečí plné brucho, strechu nad hlavou atď. pre každého kto pracuje, len žiaľ zredukuje človeka pod patriotickými heslami na dobytok, ktorý treba strihať a občas aj viesť na porážku s tým, že svoj potenciál málokto dokáže odomknúť kvôli panujúcim podmienkam. A ak niekto poslúchol moju výzvu, tak pochopí o čom hovorím.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať tlsté knihy (je to fuk s ktorou začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

4 thoughts on “Otázky a odpovede č.18

  1. Mám otázočku ohľadom rómskej komunity. V rámci politickej korektnosti je to hádam správne oslovenie… Dostávajú takmer všetko zadarmo, vo všetkom je im ustupované a ľuďom čo na nich pracujú a platia dane z ktorých oni (väčšina) žije sa dvíha krvný tlak už len pri zmienke o nich. Ako to bude s nimi pokračovať ? Lebo mám pocit že keď to bude takto ďalej pokračovať tak niekomu prasknú nervy a nedopadne to dobre. Ďakujem za odpoveď.

    Liked by 1 person

  2. Aby bolo jasné, tak ja by som bol najradšej, keby sa ľuďom podarilo vykĺznuť z tejto zámerne vytvorenej pravicovo-ľavicovej “čierno-bielej” pasce/matrice obmedzeného/dogmatického myslenia a vybudovať skutočnú metodologickú kultúru myslenia.

    Liked by 1 person

  3. Spätné upozornenie: Otázky a odpovede č.19 | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s