Zeman sa zatváril ako Trump a my sme ohlásili svoju suverenitu

V posledných pár dňoch to na slovenskej a českej politickej scéne len tak vrie. A to aj kvôli tomu, že časť štátov sa prikláňa na stranu Guaida, a časť sa zase pridala na stranu Madura, resp. povedala, že je to ich vnútorná záležitosť a my do toho nemáme čo kecať.

Prečo sa Zeman zatváril ako Trump?

Skôr by to malo byť naopak ale časovo to sedí, lebo ako som minule povedal, terajšia Trumpova politika voči Venezuele je do extrémov privedená politika Clintonoidov a neprispôsobivých amerických štátnych/regionálnych elít, a táto politika má za cieľ nielen znechutiť svetovú verejnosť, ale aj zakryť iné procesy – napr. suverenizáciu Európy a znemožnenie Clintonoidov doma.

No a Zeman urobil niečo podobné – totiž české MZV spolu s vládou uznali Guaida za prezidenta Venezuely, t.j. postavili ho pred hotovú vec. Zeman by sa mohol postaviť na priamy odpor, ale tým by narobil viac škody ako úžitku a nadprácu pre seba. Takže nezostalo mu nič iné ako zagratulovať mu k odvahe byť zodpovedný v súlade s ústavou za venezuelský národ a pozvať ho ako prezidenta na návštevu. Takže zagratuloval mu za to, že sa zúčastnil zahraničím zinscenovaného puču, a pozval ho do exilu, lebo nemôže opustiť krajinu. A „kaviareň“ nevie čo robiť a čo povedať, lebo Zemana chváliť nemôžu a nemôžu ani protestovať proti Zemanovi – takže sa teraz vláda dostala do bezvýchodiskovej situácie.

A ako sme ohlásili svoju suverenitu?

Prosto tým, že sme povedali, že je to vnútorná záležitosť Venezuely a že vec treba riešiť politickým dialógom. Toto rozhodnutie samozrejme nepodporuje tak Most-Híd, ako aj zvyšok liberálnej opozície – ako na to upozornil Lajčák.

Nie som si istý, ako dlho nám to vydrží, lebo aj v prípade vyhostenia nás cez koleno lámali dlhé mesiace, aby sme vyhostili ruských diplomatov kvôli Škripaľovým, a nakoniec sme boli nútení vyhostiť diplomata za údajné špehovanie (a asi to bolo po telefonáte do Ruska).

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať tlsté knihy (je to fuk s ktorou začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

3 thoughts on “Zeman sa zatváril ako Trump a my sme ohlásili svoju suverenitu

  1. Dobrý článok Oracle :o) ..lsti a úskoky sú často dobrá stratégia, ako vidíme v prípade Zemana, alebo Trumpa. A kedže nechcem aby tvoja rubrika OO zanikla ( bud trpezlivý, občas nemusia byť otázky, tak môžeš dať odpovede po dvoch týždňoch :o) chcem sa opýtať na tvoj názor na návštevu Pompea.. Dakujem..

    Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s