„The North remembers“

Že „sever pamätá“ je to, čo Arya Stark povie po tom, čo vyvraždí dom Frey, a to čo bude nasledovať z Ficovej strany nebude o nič menej krvavejšie ako jej pomsta alebo Sullove proskripcie. A môj odhad je, že krvavé politické kúpele budú hneď nasledovať, pretože očista politickej scény a verejného života od liberálov -záškodníkov sa dostáva do záverečnej fázy.

O čo ide?

Minulý rok kvôli Bugárovej zrade došlo k rekonštrukcií vlády, lebo Bugár bol ochotný kvôli osobným ambíciám podporiť predčasné voľby a úradnícku Kisko-vládu (čo by pre Slovensko skončilo katastrofou vo forme majdanu), a aby tomu predišiel, odstúpil Fico z premiérskej pozície, pričom stiahol so sebou dve persóny v cudzom žolde -Žitňanskú (pôvodne z SDKU) a Šebeja. A cca pred mesiacom bol zradcami v strane Smer-SD dotlačený ku kandidovaniu na pozíciu predsedu ÚS. Fico ale nevzdával boj, prezbrojoval a preskupoval sily v tichosti, kuloárne fámy sa šírili a kvôli tomuto, ako aj mlčaniu Fica na verejnosti boli liberáli na prášky (vedeli, že sa niečo chystá, len nevedeli čo).

A nie som si vecami istý, ale chronológia udalostí naznačuje, že ďalší Bugárov podraz (článok je voľne dostupný, len treba kliknúť na pokračovanie ďalej) spustil cirkus – keď ozvučil svoje rozhorčenie a znepokojenie ohľadom ÚDAJNÉHO rokovania Smeru a ĽSNS. Neviem, aké ďalšie informácie Fico dostal a či dostal nejaké garancie od globálneho zákulisia, ale na dnešnej tlačovke prešiel do protiútoku, a tam v podstate s ľadovým kľudom neskutočným spôsobom kopol do Kisku a Bugára, keď ich obvinil, že kvôli sebeckým záujmom potápajú okrem iného vlastný štát (oplatí sa vypočuť alebo prečítať prepis). A reakcie na seba nenechali dlho čakať – ĽSNS sa stiahla z voľby a aj svojho kandidáta, Blaha to celé patrične okomentoval a tak opozícia, ako aj koalícia sa prejavili s tým, že Bugárovi zostal v ruke politický čierny Peter.

A prečo hovorím, že krv ešte len potečie?

Pretože Fico sa musí vysporiadať s vnútornou opozíciou v strane, a na to poslúži zámienka Šefčovičovej prehry lebo týmto môže zmobilizovať mlčiacu väčšinu proti liberálom a bývalým štruktúram zo SDĽ, a urobiť kádrové zmeny a čistky.

Ďalšia vec je, že liberáli sú stále vo vedúcich pozíciách tohto štátu a so zdiskreditovaním prominentných osobností ako Kiska, Matovič, Remišová a Bugár celý politický smer sa odpíše. Nehovoriac o tom, že mecenáši liberálnych plátkov (čítaj Penta a J&T) ako DenníkN a Sme majú problémy, a Tódová a spol. sú držaní v totálnej tme ohľadom ich mecenášov a vyšetrovania Kuciakovej vraždy. A keď polícia a prokuratúra uverejní niečo, tak to už nemôžu prekrútiť vo svoj prospech, alebo spustiť propagandistickú mašinériu aj na podporu vlastných kandidátov, lebo tým len poškodia sami seba.

Ako to skončí?

Pred nedávnom Kotleba navštívil Vatikán a konzultoval s pápežom, po ktorom bol bledý akoby videl ducha a to asi znamená, že dostal inštrukcie ktoré sú likvidačné pre ĽSNS. Z čoho vyplýva, že liberáli stiahnu so sebou aj ĽSNS a vzniknutý ideologický/politický vákuum zaplní niečo, pravdepodobne konzervatívna strana od Mečiara.

Toto ma napadlo pred publikovaním, takže sa ospravedlňujem, že je plný pravopisných a štylistických chýb.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať tlsté knihy (je to fuk s ktorou začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci

4 thoughts on “„The North remembers“

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s