Ide to tak, ako má

Mám na mysli odstrihávanie amerických elít od pák moci nielen na území V4, ale aj vo zvyšku sveta. Pritom treba len vyhľadávať informácie, lebo naše médiá o tom mlčia – napr. sťahovanie amerických vojsk zo Sýrie či Afganistanu, alebo stačí spomenúť si na debakel vo Venezuele, kde chcú silou – mocou doručiť humanitárnu pomoc poloprázdnymi kamiónmi, či na chystaný výnimočný stav.

A čo naše končiny?

Nuž Pompeo bol na návšteve v Maďarsku a na Slovensku, a kým v Maďarsku vynadali Američanom do pokrytcov (písal o tom tak Sputnik ako aj anglické RT), tak u nás sa na toto téma vyjadril hlavne Blaha, ale ani Lajčák a ani Pellegrini nepovedali nič ostrejšie. Proste len všeobecné reči tak zo strany vlády, ako aj zo strany Pompea. Pritom Kiska len mlčí, rovnako ako RTVS o tom, že Pompeo a Kiska sa stretli.

Prečo?

Kiskovi dal asi najavo, že ho považuje za nulu, ale všeobecné reči Lajčáka, Pellegriniho a Pompea hovoria o 2 zásadných veciach:

  • Momentálne Slovensko nepotrebuje ďalší škandál, bohato nám stačia prieťahy okolo voľby sudcov na ÚS a Kuciakovo výročie.
  • Buď dal nám ponuku, ktorá sa neodmieta, alebo čo je pravdepodobnejšie, ide o skoordinovanie našich krokov. A keď prihliadneme na fakt, že Danko pár dní po návšteve Zemana cestuje do Moskvy a Soči, aby tam hovoril s oficiálnymi predstaviteľmi, tak sa prikláňam k druhej možnosti.

A vzhľadom na to, že Trump sa chystá zaviesť výnimočný stav kvôli stene, Washington a Brusel sa chystajú zaviesť nové protiruské sankcie (ktoré nezostanú bez odpovede), Rusi nezačínajú rokovania ohľadom ničenia rakiet so stredným doletom, a čoraz viac členov pražskej „kaviarne“ a mŕtvoly českej politickej scény dávajú voličom na výber medzi Bruselom a €, medzi Pekingom, Moskvou, juanom a rubľom, tak by som povedal, že sa chystá v najbližších mesiacoch politický tektonický posun, ktorý bude sprevádzaný cirkusom a otrasmi.

Prečo my a Maďari?

Poliaci sú vyradení z hry, lebo ich vláda je napojená na Clintonoidov, terajšia česká vláda je de facto prechodná – t.j. na obdobie, kým sa odstrihne „kaviareň“ a odstráni jeho ideologické zázemie, a tým pádom zostáva Maďarsko, ktorého zdrojová a politická stabilita je momentálne vyhovujúca, a Slovensko, ktoré má kádre, pričom Clintonoidi sú prevažne v opozícií.

A to celé znamená jednu vec: tí, ktorí nevedia čo sa deje a čo sa chystá budú zase kukať, ale tí, ktorí ma čítajú a poslúchli moju výzvu budú vedieť, čo sa deje, a čo majú robiť.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať tlsté knihy (je to fuk s ktorou začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s