Zúfalí ľudia robia hlúpe veci

Keď sú ľudia zúfalí, tak sa ich racionálna myseľ uzatvára, lebo podvedome zažívajú aj stres z ohrozenia existencie, alebo z ujmy na sebe alebo ich blízkych. Keď ide o prežitie, tak prvotná reakcia v stresových situáciách – ako objavenie sa šelmy, hada, alebo auto z protismeru prejde do nášho pruhu – je zväčša správna. Problémom sa to stáva buď vtedy, ak ste sa rozhodli pracovať ako hasič, či v niektorej podobnej profesii, alebo ak zažívate podobné stresové reakcie aj v časoch, keď ohrozenie života a ujma už nehrozí.

Prečo to hovorím?

Liberáli na Slovensku nie sú najchytrejšie stvorenia, ale z toho čo robia, alebo sa chystajú urobiť už trčí číre zúfalstvo. Pár príkladov:

  • Matovič uverejnil 18.2. na FB status, ktorý 19.2. denník HS uverejnil a okomentoval, potom prišlo vyhlásenie Fica, že kandidovať na sudcu ÚS nebude, lebo voľby. Môj tip je, že Matovič vypustil túto fabuláciu buď na popud liberálov v Smere, alebo miestnej periférie globálneho zákulisia, či nedajbože z vlastnej iniciatívy kvôli tomu, že je zúfalý, keďže Fico a Smer nepristupujú na jeho hru, a v 99,999% prípadoch jeho aj spolustraníkov ignorujú tak, ako v tomto prípade.

  • Konateľa Kiskovej firmy, cez ktorú platil svoju prezidentskú kampaň zatkli za údajný daňový podvod (článok tu a tu), Kiskov brat je zatiaľ na slobode, ale vôbec by som sa nečudoval, keď by ho cca týždeň pred 1. kolom taktiež zatkli (nemohol o tom nevedieť, lebo aj on viedol firmu), pretože periféria globálneho zákulisia potrebuje poškodiť obraz Kisku, ktorého dedičom je Mistrík.

  • V Harabinovom autobuse našli novinári „ lajfstajlový“ časopis Playboy, ktorý je od skutočného porna dosť vzdialený (stačí si porovnať playboy a príslušné oddelenia kioskov). Je to zúfalý čin, lebo Trumpovo vyjadrenie na adresu zlatokopiek v mužskej šatni („grab em by the pussy“) prakticky vyhralo voľby a vôbec by ma neprekvapilo, keby vyšlo najavo, že to bol premyslený ťah s cieľom, aby sa tí zúfalci na to vrhli.

  • Zúfalci zas vytiahli farmárov do Bratislavských ulíc, čo Blaha aj poriadne okomentoval s tým, že začali otvárať aj pomerne apolitické témy ako rozdrobenosť pôdy, výrub lesov a stav riek v rámci zvyšovania napätia. Problém s týmito témami je, že sa dajú obrátiť proti mecenášom Sme a Denníka N poľahky s tým, že ich stav bolo spôsobené socio-ekonomickými zmenami ako reštitúcia a privatizácia po 1989.

Ako to skončí?

Liberáli sa zdiskreditujú sami, lebo periféria globálneho zákulisia im dáva všetky nástroje a tí zúfalci neváhajú použiť ich. Samozrejme – tým, že ich používajú diskreditujú nielen samých seba, ale cez seba aj svoju ideológiu.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať tlsté knihy (je to fuk s ktorou začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s