Krátkozrakosť “len jeho nie”

Pôvodný plán globálneho zákulisia znel: Harabin vs nominant Smeru, alebo Harabin vs liberál – keby to náhodou Smer-SD pokašlal a nepodarilo sa liberálov úplne odpísať. Lenže Smer postavil Šefčoviča, ktorý bol v Bruseli prekádrovaný, čím nielenže nastala pre nich win-win situácia a celé voľby sa zredukovali na sondu do slovenskej spoločnosti, ale Fico a Slovensko získali o dosť väčší manévrovací priestor. Žiaľ, veci nie sú až tak ružové, ako by sa zdali, lebo ak všetko pôjde podľa plánu, tak voľby sa budú z jednej strany riešiť na základe voľby medzi zlým a horším, a z druhej to zase bude de facto súťaž skupín „len Harabina nie“ a „len Šefčoviča nie“.

Prečo to hovorím?

Nuž poviem dva veľmi známe prípady, keď sa v spoločnosti riešili voľby po ose „len jeho nie“:

  • 1998, keď v spoločnosti prevládla nálada „len Mečiara nie“, a výsledkom boli 2 Dzurindove vlády, ktoré mali za následok de facto rozpredaj „rodinného striebra“ (strategických podnikov, kde aj napriek väčšinovému vlastníctvu štát nemal rozhodovacie právomoci), rozbitie poľnohospodárstva, antisociálne balíčky, prepojenie mafióznych štruktúr so štátnym aparátom, atď. Inými slovami – 8 rokov poroby a mizérie, z ktorej sme sa doteraz úplne nedostali.

  • 2014, pri prezidentských voľbách, kde prevládla nálada „len Fica nie“, a následne sme zvolili Dobrého Anjela, z ktorého vykľul úžerník (tie firmy ktoré predal praktikovali úžeru), daňový podvodník (uplatnil účinnú ľútosť, t.j. priznal sa), a pravdepodobne aj člen popradskej pozemkovej mafie (pozemky doktora Franca získal za vlády Dzurindu), ktorý nám robí hanbu nekonečnou adoráciou USA a vyhláseniami o mafiánskom štáte.

Kam tým mierim?

Nemali by sme urobiť tie chyby ako v minulosti, a preto najprv treba pripomenúť, čo sa stalo v minulosti – keď sme takto volili, a potom urobiť krátku charakteristiku kandidátov na vyžiadanie:

  • Bugár – kvôli nemu sa takmer udial palácový prevrat ešte v 2018 po vražde Kuciaka, ktorý by kvôli úradníckej vlády vymenovanej Kiskom skončil v priebehu 6-20 mesiacoch majdanom (dostali by sme naspäť Dzurindu, Lipšica, Mikloša v kombinácii so Sulíkom a Matovičom), a následnou vojnou v Európe. Inými slovami zrádzal by a potápal štát všade, kde by mohol, vyberanými spôsobmi.

  • Čaputová – z politického hľadiska Kiska v sukni, t.j. katastrofa, ktorú Kiska podporuje, a to ešte nevieme, či nie je zapletená do podobných podvodných schém, ako Kiska.

  • Harabin – revolučná zmena, lebo očistné procesy v slovenskej politike a verejnom živote by nadobudli dosť drastický charakter s tým, že mnohé procesy by sa zastavili a iné odštartovali. Dodávam, že v krátkodobom a stredobodom horizonte by došlo k poklesu kvality riadenia, lebo mnohé inak použiteľné kádre (ak sa správnym spôsobom pritlačia k múru) by sa ocitli za mrežami a riskovali by sme to, že ľudáctvo by sa znova stalo populárnym.

  • Šefčovič – evolučná zmena, lebo by sa venoval hlavne zahraničnej politike, kde by z jednej strany budoval adekvátne vzťahy s ostatnými centrami/mocnosťami, aby stabilizoval situáciu vo svete (čo je záujem tak nás, ako aj globálneho zákulisia), a Fico i Pellegrini by sa zase venovali domácej scéne, kde by nastavovali socio-politicko-ekonomickú situáciu tak, že ten, kto „pri dojení nenakŕmil kravu“, resp. pri hrabaní nepracoval na záujmoch štátu a pracujúcej väčšiny, by stratil zázemie a skončil by v daňových rajoch, kde by prišiel o všetko. Dodávam, že táto cesta by bola poznačená pomerne hlasným škrípaním zubov a nadávaním kvôli pomerne častým škandálom, t.j. isté obdobie by to tu vyhnívalo.

Inými slovami neexistuje ideálny kandidát a cesta bez útrap a nepríjemností. Dodávam na záver, že podľa mňa výsledok okolo 50/50 by bol ideálny, lebo ak by sme to dokázali uhrať, tak Fico a Slovensko má maximálne široký priestor na manévrovanie.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať tlsté knihy (je to fuk s ktorou začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

 

4 thoughts on “Krátkozrakosť “len jeho nie”

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s