Bude Harabin zneužitý?

Mnohokrát píšem, akoby to Harabin mal už vyhraté, ale pravda je taká, že zďaleka to vyhraté nemá, a to aj napriek tomu, že má podporu globálneho zákulisia. Chcem tým povedať, že síce vidím trendy, vzorce a potenciálne riadiace manévre, ale viem, že existujú aj veci mimo nášho vedomia a priameho dosahu. Nehovoriac o tom, že niektoré veci nechápem buď vôbec, alebo len čiastočne – pretože sú mimo našich obvyklých mentálnych obrazov resp. okruhu našich pojmov.

Kam tým mierim?

Globálne zákulisie predstavuje sily, ktoré sú svojou podstatou protinárodné a aj protiľudské, ale to neznamená, že nemôže byť dobrým situačným spojencom v týchto rušných dobách, kde starý koncept riadenia a usporiadania spoločnosti sa rúca, a nová ľudskejšia koncepcia sa ešte nepresadila. A Harabin v tejto hre môže byť nie hráčom, ale skôr bábkou tých chápavejších.

Načo môže byť zneužitý?

Na zavedenie ľudáckeho režimu, resp. jeho modernizovanej podoby, kde by mal každý prácu, strechu nad hlavou a plný bachor, ale kultúrne vyžitie (a nemyslím tento brak), kvalitné vzdelanie a osvojenie si svojho potenciálu by boli maximálne obmedzené – takpovediac len pre elity (ako to vyhlásil Kiska, keď adoroval západné súkromné školy pre elitu, kde sa platia nemalé peniaze za vzdelanie potomka). A vzhľadom na to, že je sudca, t.j. má určitý typ myslenia, dosť veľké ego, náboženské cítenie, a prihliadajúc tiež na fakt, že počas jeho prezidentovania (ak by získal v 2. kole okolo 50% hlasov), očista by získala dosť drastický charakter. Usudzujem, že pre globálne zákulisie by nebol problém pretlačiť onen modernizovaný ľudácky režim za potlesku davu, keďže Harabin by urobil poriadok s oligarchami/zločincami a politikmi, zatočil s liberálmi a ich hlasnými trúbami a nastolil pravé kresťanské hodnoty (je pravoslávneho alebo gréckokatolíckého vyznania). Samozrejme, on by bol len PR tvárou, lebo jednak očistné procesy už prebiehajú, a jednak v zákulisí zúri dosť tvrdý mocenský boj.

A čo s tým?

Prvá vec je, že sa nesmieme v žiadnom prípade vzdať, a to platí hlavne vtedy, keby získal o dosť viac ako 50% hlasov v 2. kole.

Druhá vec je, že musíme byť v strehu – a to už len preto, lebo Harabinovi pomáhajú aj protinárodné sily – a to tvrdím aj napriek tomu, že nespochybňujem jeho čisté a nezištné zámery, lebo ani on nemusí všetko chápať (a to tvrdím aj napriek tomu, že ho pokladám za nesympatického človeka).

Tretia vec je, že aj on môže chápať len časť týchto problémov.

A na záver dodávam: treba pracovať s tým čo máme a smerovať naše snaženie na ideál – a na to, aby sme to robili adekvátne, treba poslúchnuť moju výzvu.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať tlsté knihy (je to fuk s ktorou začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

11 thoughts on “Bude Harabin zneužitý?

 1. Prezident je na Slovensku stale iba prezident. Moze hadzat klacky pod nohy, robit hanbu po svete, znechucovat polku statu ale nema ziadne moznosti ovplyvnit system ak nema parlamentnu vecsinu. Tvoja varianta zrejme rata aj s nejakou novou stranou ala meciar, je otazne cim by zaujali.

  Like

  • Pekne po poriadku:
   1) Prezident síce nemá veľa právomocí ale môže presadzovať zákony (resp. niečo na ten spôsob ako to povedal Harabin) a je formálnou hlavou exekutívy. Inými slovami jeho rozhodnutia tak ovplyvňujú chod štátu ako aj verejný a politický život prinajmenšom na Slovensku.

   2) Kopa ľudí má plné zuby tak liberálov ako aj Smeru, takže ak postavia svoju rétoriku na oprávnenej kritike Smeru (a Fica) a svoj politický program postaví na alternatívnych návrhoch, tak tento projekt šancu má.

   Like

 2. Myslíš, že Harabin má až takú šancu? Nesympatického človeka v akom zmysle? Motkal som sa na jednej akcii pomedzi ľuďmi a začul som nejaký známy hlas. Obzriem sa, a to Harabin vidol s niekým rozhovor. Tak trochu som odpočúval a nepripadal mi nesympatický.
  Mám pocit, že s tou Čaputkou to začali preháňať a že na mňa už vyskočí aj z chladničky, keď ju otvorím. Silou mocou sa snažia navodiť dojem, ako by to mala dať už v prvom kole. Len, aby im po prvom kole neovisli sánky. Čo si o tom myslíš? Kľudne zaraď do otázok a odpovedí.

  Like

 3. S mnohým súhlas. Dodávam pár myšlienok, p. Harabin vie – pravda overená praxou (jeho pôsobenie MS SR – 80% zamestnanosť väznou, priemerná dĺžka súdneho procesu 10 mesiacov) rozhodovať a tým riadiť, ak v našej spoločnosti niečo extrémne chýba tak to je „dejespasobnosť“.

  Jeho metodika je veľmi jednoduchá a efektívna: „Dôveruj, ale preveruj“, čo v praxi znamená námatková kontrola štátnych inštitúcií a následné ozvučenie zistených výsledkov kontroly (pozitívne/negatívne). To isté smerom k pôsobeniu vlády SR, chce vytvoriť tieňový kabinet so skutočnými odborníkmi z praxe na jednotlivé odvetvia s jednoduchou úlohou – analytika plánov a konfrontácia reality činnosti vlády – pre/proti obyčajným ľuďom.

  Ak len časť s vyššie uvedeného sa podarí tak sa posunieme konečne správnym smerom 🙂

  Like

 4. mne je jeho program veľmi sympatický. hlavne náprava právneho marazmu – zrušenie protiústavných zákonov, zákonov vo vzájomnej kolízii… ten bod – založenie poradného orgánu zloženého z emeritných sudcov aby riešili sťažnosti a podnety občanov je skvelý…. ako inak donútiť systém pracovať pre ľudí?

  Like

 5. Minule si písal že Harabin je najlepšia volba lebo je odborník na globálnu politiku a zaručí aby sa Česko a Slovensko spojili do jedného štátneho útvaru, čo je v súčasnej situácii nevyhnutné. Globálne zákulisie zmenilo plány alebo čo?

  Like

 6. V kontexte toho, čo posledne vravel Pjakin ohľadne V4+ ako základu budúceho Rakúsko-Uhorska (R-U), sa má najskôr aj pomocou Harabina stabilizovať situácia na Slovensku (zmenšiť frustrácia ľudí) a získať čas, kým sa nespustí otvorenejšia fáza projektu R-U (resp. “Medzimoria”/”Trojmoria”, ktorého cieľom je zamedziť zblíženiu Nemecka a Ruska ako hrozbe pre globalistov).
  Z toho vyplýva, že kvôli lepšej koordinácii tohto procesu budú asi neskôr musieť SR bližšie “pritisnúť” k sionistickej Prahe.
  A tomuto je zase nadradený proces v Európe – “zima sa blíži” (viď nastávajúca zmena klimatických zón vo svete), a globálny proces odpisu liberálneho konzumného kapitalizmu.
  Nastávajúce problémy donútia menšie štáty medzi sebou tesnejšie spolupracovať a spájať sa do väčších celkov.
  Bohužiaľ drvivá väčšina ľudia vidí iba na pár dní (max. týždňov) dopredu a uvažuje provinčne.

  Like

 7. Spätné upozornenie: Otázky a odpovede č. 22 | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s