Občas aj mne zostáva rozum stáť

Mám na mysli, aké hlúposti sú schopní urobiť liberáli za účelom udržať si svoje pozície. Ich motivácie sú pochopiteľné, keďže vidia, ako väčšina obyvateľov Slovenska nielenže nezdieľa ich názory (väčšinou musia presviedčať voličov mediálnou masážou o tom, že ich kandidát je slušný a neskorumpovateľný), ale vidia tiež, že ich pánkovia pekne odchádzajú tam, kde patria – za mreže a na smetisko dejín.

Čo zas vyviedli?

Nuž, menšia rekapitulácia toho čo sa udialo:

  • Kiska narieka, že môže dostať 7-12 rokov natvrdo za daňový podvod, lebo údajne Fico poštval proti nemu orgány činné v trestnom konaní.

  • Čaputová v jednom interview povedala, že by Kiskovi udelila milosť.

  • Šefčovič sa pýta Čaputovej v spoločnom rozhovore, že či by Kiskovi udelila milosť a ona odpovedá, že za určitých okolností áno.

  • Šefčovič povie, že on by milosť neudelil žiadnemu politikovi, lebo sa riadi heslom „padni komu padni“.

  • Kiska sa pokúša o „damage control“ vyhlásením, že nemá žiadny dôvod, aby žiadal o milosť.

  • Šefčovič povie, že Čaputová a Kiska vytvorili politickú alianciu.

  • Kiska sediac na oválnom stole, za ktorým často sedia aj delegácie, urobí tlačovku v ktorej povie, že by bolo škoda Šefčovičovej diplomatickej kariéry.

  • Pellegrini sa ozve, že Kiska sa vyhráža a tá tlačovka bola za hranicou slušnosti.

Inými slovami – Kiska a spol. nielenže poskytli politickú muníciu veľkého kalibru sami proti sebe, ale tiež snahou ukázať, že oni majú väčšie „gule“ sa načisto zhovädili.

Ako ďalej?

Nuž – tak Harabin ako aj Šefčovič/Smer-SD využijú tieto informácie vo svoj prospech počas kampane dávajúc akcent na iné veci, a oficiálne médiá môžu síce uvaliť embargo na to, že čo zas tieto „hlavičky“ vyviedli, ale cez alternatívne kanály sa to dostane k ľuďom včas. Pretože obaja veľmi dobre vedia, že fanatických liberálov nepresvedčia, ale tých, ktorí ešte používajú rozum, alebo váhajú koho voliť, či ísť vôbec voliť, môžu presvedčiť, aby volili ich.

Čo ma najviac zaráža?

Pre tých, ktorí to neuhádli poviem, že Kiska robí a povie do bodky to, čo mu poradcovia podsunú – bez toho, aby sa zamyslel, aké to bude mať dopady pre neho a náš štát. Pritom nemám liberálov za velikánov myslenia, a Kisku som nikdy nepovažoval za bárs chytrého (u mňa sa skôr vyprofiloval ako hlupák a politický polovzdelaný primitív), ale začínam mať dojem, že Kiska nemá dosť veľkú mozgovú kapacitu, aby naraz chodil a rozmýšľal/rozprával.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať tlsté knihy (je to fuk s ktorou začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s