Otázky a odpovede č. 23

Do nedele 18:00 prišli 3 skupiny otázok, a to je vzhľadom na to, koľko času ubehlo medzi stredou a dneškom dosť veľa. Tak ako v predchádzajúcich vstupoch pôjdem chronologicky a budem odpovedať na otázky tak, ako najlepšie viem.

Otázky a odpovede:

Patak24 sa pýtal:

Ďakujem za odpoveď. Teraz som čítal na aktualitách, že Harabin nevie po anglicky. Už nevedia ako by ho mohli zdiskreditovať. Veď to nie je problém že nevie po anglicky. Ani Putin nevie tú anglosaskú hatlaninu ale za to vie iný jazyk (nemecký). Tak isto Harabin vie iný jazyk. A načo sú tlmočníci? Už ma ta štvavá kampaň proti nemu irituje.

Nie si sám, a doplním svoju odpoveď o 2 veci: „kto chce psa biť, palicu si nájde“. Aj Putin využíva tlmočníkov hoci jeho nemčina je perfektná a po anglicky vie pomerne dobre (aspoň podľa toho, čo som počul).

Malysveter sa pýtal:

ahoj prosím trochu z iného súdka. Tvoj názor na zmenu názvu Macedónsko na Severné Macedónsko? súčasťou akého procesu je to ? predpokladám, že ide o potrebu zvyšovania napätia v Európe a Balkán sa už viackrát osvedčil…. Ďakujem

Oni prosto nastupujú na potápajúcu sa loď, na ktorú v predchádzajúcich dekádach už chceli nastúpiť, no ich snahy blokovali Gréci, ktorí majú provinciu (?) zvanú Macedónsko. Inými slovami – na poslednú chvíľu boli do toho silou-mocou dotlačení, lebo ich elity už určite chápu, že celá vec končí. A jediné čo mi napadá (a to veľmi špekulujem) je, že zrejme aj u nich budú tie tajné raketové základne, o ktorých na HS preleteli správy (údajne by boli v blízkosti Košíc).

Martin sa pýtal:

Zdravim Oracle, na zaklade coho si usudil ze Harabin by tal do ziveho a tym padom by to bola pohroma pre SVK. Dovolim si nesuhlasit s tebou. To ze zacne podla teba orezavat mafianske struktury tak hrozi strata riadenia svk? Snad si nemyslis ze nastupi do uradu a zacne rubat a tat ako zmyslov zbaveny. Ako prezident bude mat vytycene mantinely v ramci ktorych bude posobit a preto si nemyslim ze urobi taky vietor aky urobi podla teba. Aj ked je dost schopny, nad nim su este schopnejsi ktori ho dokazu umravnit a ukazat mu miesto.

Prvá vec je, že si musíme ujasniť, aký je v mojom chápaní rozdiel medzi mafiánskymi štruktúrami a mafióznymi štruktúrami. Tie prvé sú jednoznačne zločinecké skupiny, a to tak náplňou činnosti, ako aj štruktúrou – a tie druhé sú síce zapletené do 100% legálnych vecí, ale ich štruktúra je v podstate mafiánska, napr. kartel na stavbu a opráv ciest (je to legálne, ale majú fixované ceny). Samozrejme, takéto zoskupenia majú často väzbu aj na zločinecké skupiny.

Druhá vec je, že podľa jeho rétoriky chce použiť celú silu justície na čistky. Nehovorím, že čistky nie sú potrebné a že pár z nich naozaj nepatrí do väzenia, ale len to, že vždy zatnú do živého. Ale keď sa to nedeje postupne, a daní ľudia sú odstraňovaní v húfoch, tak štát má problémy, lebo nové resp. čerstvo vymenované kádre nemajú ani skúsenosti, ani vedomosti a návyky pre riadenie (a nepoznáme na ne páky), čo má zas negatívne dopady na riadenie, a tým pádom aj na štát. Napokon, to je dôvod, prečo Putin nevykopol Medvedeva a jeho vládu – nejde tu o osobné sympatie, ale len o to, že Putin má páky na to, aby tá proamerická zberba, ktorá má návyky, vedomosti a skúsenosti v riadení, pracovala pre záujmy Ruska. A pre ilustráciu: ste „kancelárska krysa“ t.j. nižší stredný manažment veľkého podniku, ktorého vymenujú zo dňa na deň za generálneho riaditeľa toho istého podniku. A teraz na zamyslenie: Podľa vás – ako to celé dopadne?

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať tlsté knihy (je to fuk s ktorou začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci

9 thoughts on “Otázky a odpovede č. 23

 1. > Zdravim Oracle, na zaklade coho si usudil ze Harabin by tal do ziveho a tym padom by to bola pohroma pre SVK.

  U Harabina vidím problém aj v tom, že on by v tak silne polarizovanej spoločnosti, akou dnes Slovensko objektívne je, mohol svojim nevhodným vystupovaním a neprezieravými prejavmi, nechcene zdiskreditovať tie pozitívne myšlienky, ktoré sa snaží šíriť.
  Opakujem, mohol, pretože neviem, ako presne by vykonával svoju funkciu prezidenta.
  Lenže, keď si bežný občan SR pozrie napr. toto video nižšie v linku, tak si asi min. zaklepe na čelo, alebo v tom horšom prípade sa vydesí.

  Pričom netvrdím, že obsah tohto videa je nepravdivý, ale tá forma je min. nevhodná.
  Ďalšia vec je, že Harabin sa nerozumne stavia do role vodcu a mesiáša v jednom, pričom ten jeho prezidentský program mi pripadá ako predvolebné sľuby politickej strany, akoby samotný Harabin nebral ohľad na to, že ide len o prezidentskú funkciu s min. právomocami, a že reálna politika sa realizuje inde.
  Vypadá to, že Harabin je naozaj v moci nejakých divných ľudí, ktorí mu niečo nereálne nasľubovali a on im to asi uveril.
  Avšak voliči by nemali byť naivní a nemali by mať zbytočne prehnané očakávania, pretože si musia uvedomiť, že na Slovensku budú môcť veľké zmeny prebehnúť až potom, keď sa úspešne udejú v USA, čo bude mať za následok, že proti-národné živly pôsobiace na Slovensku prídu o podporu zo zahraničia.
  Dovtedy musíme byť veľmi opatrní a trpezliví, lebo môže byť ešte horšie, než je dnes.

  Like

 2. Zdravím ako vidíš prvé kolo prezidentských volieb? Pretože si nemyslela že Slováci sú tak naivní aby volili Caputovu a predsa sa to stalo. Kto si myslíš že vyhrá Caputova alebo Šefčovič ? Ďakujem za odpoveď.

  Like

 3. Ešte niečo ma napadlo , čo sa týka liberálov a podobne mám skôr pocit že sú už fakt nepotrebni (svoj účel splnili alebo skôr nedotiahli ) , je možná ešte záchrana Slovenska a Čiech aby sme nedopadli ako západ ? Ďakujem za odpoveď

  Like

 4. Spätné upozornenie: Otázky a odpovede č. 24 | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s