Problematika demokratických volieb

Naschvál som vybral takú tému, ktorá s voľbami priamo nesúvisí. A to hlavne preto, lebo som už napísal všetko, čo som chcel. Napokon – občas sa treba zastaviť a porozmýšľať nad vecami. A jednou takouto vecou sú práve demokratické voľby, o ktorých Churchill povedal niečo v tom zmysle, že „najväčším argumentom proti voľbám je asi 5 minútový rozhovor s voličom“.

Prečo to Churchill povedal?

Sú v tom hlavne 2 veci:

 • elitárska namyslenosť prameniaca z toho, že bol šľachticom;

 • priemerný volič toho nechápe a nevie veľa.

A v praxi to druhé znamená, že volič odovzdáva hlas na základe prvotných dojmov, nedostatočných informácií, bez rozmýšľania a často proti vlastným záujmom, ako to bolo u nás v 1998. Inými slovami – volí ksicht/mediálny obraz, často v stave vybudených emócií.

Tento stav samozrejme skutočnej elite vyhovuje, lebo kým dav pozerá a zúčastňuje sa na cirkusovom predstavení, tak oni môžu riešiť skutočné problémy.

A viete čo na tému voľby a osobnej slobody povedal jeden jeho súčasník?

Stalin, ktorý bol podľa Západu zlosyn horší od Hitlera, a ktorý bol takmer zvolený za najväčšieho Rusa povedal tieto slová:

 • Vo voľbách nerozhoduje ten kto dáva hlas, ale ten kto ich ráta.“

 • Je těžké si představit, jakou „osobní svobodu“ požívá nezaměstnaná osoba, která chodí hladová a nemůže najít zaměstnání. Skutečná svoboda může existovat pouze tam, kde bylo zrušeno vykořisťování, kde nedochází k útlaku člověka člověkem, kde není žádné nezaměstnanosti ani chudoby, kde člověk není hnán strachem, že bude zítra zbaven práce, domova a chleba. Pouze v takové společnosti je osobní i jakákoli jiná svoboda skutečná a nezůstává jen na papíře.Celé interview tu.

To prvé odkazuje na rafinované podvody – viď americké voľby v 2016, a to druhé vysvetľuje nielen to, prečo ho majú Rusi za velikána (pozdvihol krajinu, likvidoval chudobu , atď.), ale aj to, prečo ho nenávidia elity na Západe. Dodávam – Hitler bol ich človekom.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať tlsté knihy (je to fuk s ktorou začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

6 thoughts on “Problematika demokratických volieb

 1. ahoj – otázka – obvinenie Kočnera. získanie ďalšieho času ? predpokladám že je to súčasťou volebnej kampane. ja ako priemerný občan len neveriacky krútim hlavou “veď to nemá logiku”. vďaka

  Like

 2. Ahoj Oracle. Mal by som na teba dve otázky. Do poslednej chvíle som čakal že Kotleba sa vzdá prospech Harabina, ale asi sa ukázalo že jeho ego je mu prednejšie ako Slovensko. Myslíš si že to bude mať vplyv do budúcna aj na jeho stranu?
  Keď príde Kotleba o hlasy bude to priestor pre Mečiara a stranu ktorú avizoval?

  Like

 3. Spätné upozornenie: Otázky a odpovede č. 24 | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s