Extra

Momentálne fórum, z ktorého čerpám inšpiráciu a zdroje informácií len tak vrie po 1. kole prezidentských volieb, a mám všetky dôvody si myslieť, že ani inde to nie je inak. Napokon – v hre je veľa, a preto emócie sú vybičované, ale v tomto všetkom ma upútalo jedno vlákno.

Konkrétne?

Vlákno, ktorý začal EuroRusTomas:

Voľby prezidenta ukazujú, ako je Slovenská spoločnosť rozdelená.


Tak zvaný liberálni kandidáti delia spoločnosť na slušných a neslušných.


Ich bilbordy hovoria, že bojujú proti zlu. Podľa ich prezentácie to je
vláda (Smer-SD, SNS), a potom to sú extrémisti. = ĽsNS, Harabin, čiže tzv. „pronárodná scéna“.


Podľa toho, ako to prezentujú, je slušný a dobrý ten kto hlasuje za ich kandidátov, resp. kandidátku.


Ostatní sú neslušné zlo.


Potom tu máme tzv. „pronárodné, kresťanské hnutia“.
Tu vidíme niečo podobné. Rozdeľovanie na národovcov – kresťanov (strana dobra) a na protiNárodné hnutia (strana zla).
Z ich postojov môžeme vyvodiť, že zlom sa rozumie
vláda Smer-SD a SNS, a potom to sú ešte liberálne hnutia ako SaS, PS …

Vidíte čo ich spája?

Tak zvaný „ProNárodný“ kandidát Harabinsa v kampani vyjadril v zmysle, že bude prezidentom všetkých a nedovolil by si odmietnuť niekoho, kto dostal mandát od voličov. (Šlo o ĽsNS)
Ale po voľbách odmietol zagratulovať víťazom a odmietol účasť v hlasovaní v druhom kole. Vymedzil sa v zmysle, že on je Dobro a finalisti sú Zlo.
…Zrejme teda nechcel byť prezidentom všetkých.

Tak zvaná „liberálna“ kandidátkatiež tvrdí, že chce byť prezidentkou všetkých. Ale z jej vyjadrení cítiť, že to bude s výnimkou extrémistov a podporovateľov súčasnej vlády. Vieme koho myslí extrémistom, aj keď tvrdí, že to nie je nikto konkrétny.
Vymedzila sa, že za ňu hlasujú ľudia, ktorí chcú lepšiu budúcnosť, Slušnejšie Slovensko (SS)…
Takže kto hlasuje za iného kandidáta je neslušný, zlý…

A tu je zakopaný pes, prečo niektorí „národovci“ podporia hlasom v druhom kole liberála, alebo ho podporia nepriamo neúčasťou.


Ide o to, že zdieľajú spoločné hodnoty prezlečené do „liberálneho/slobodného“ kabátu slušnosti v prípade jednej skupiny. A v prípade druhom sú to rovnaké hodnoty prezlečené do „pronárodného a kresťanského“ kabáta vlastenectva.

To je aj dôvod, prečo sa pred piatimi rokmi zhodli na tom, že než aby o obsadení súdov, o menovaní vlády … rozhodoval sociálny demokrat, bude lepšie, aby o tom rozhodol ich spoločný favorit, daňový podvodník a (pravdepodobný) pozemkový Mafián Don Kiskóne, ktorý na ministerstvo spravodlivosti menoval kandidáta liberálneho želiezka vo vláde – Most-Híd

Vyhovuje to jednej aj druhej strane, pretože pomocou funkcie prezidenta môžu znefunkčniť súdnictvo v prospech Mafie, z čoho potom obvinia spoločného nepriateľa – Vládu Smer-SD a SNS.


Takto si prilepšia u voličov, aj za cenu poškodenia Slovenska a Slovenského ľudu.
Záleží im na Slovensku? Alebo im ide len o hlasy, o koryto, o moc?

Ešte sa čudujete?, že tak národovci ako aj liberáli radšej než podporiť Sociálnu demokraciu, podporia Mafiánov a rôznych podvodníkov, zlodejov pozemkov a podobne?

Trocha nižšie tiež od neho:

Mám aj niečo mobilizačné:

Niekto to berie ako hokejový zápas, kde keď vypadne jeho tím, tak už mu je finále ukradnuté.
Nechápu, že tu nejde o medailu ale o Slovensko, o nás a naše deti.
Nemajú zodpovednosť a nechápu dôležitosť funkcie prezidenta. Vraj nepodporia zlo (lebo sú dobrí), ale Zlo vyhráva len preto, lebo dobrí ľudia stoja so založenými rukami.
Než podporiť činnosťou to, čo je pre nich lepšie, radšej stoja so založenými rukami a čakajú na výsledok. = Objektívne podporia Zlo, … Lebo sú dobrí.

Keď potom prezidentka oslobodí zlodeja pozemkov a ten ich okradne o majetok, koho to bude chyba?


Keď im sociálka vezme deti a dajú ich homosexuálom, lebo „je to lepšie ako ústavná starostlivosť štátu“… (tak sa vyjadrila liberálna kandidátka Čaputová)
Komu to potom dajú na zodpovednosť, ak vtedy, keď tomu mohli zabrániť, stáli so založenými rukami?

Kolega Mojmír to doplnil:

https://www.google.sk/amp/s/magazin1.sk/pre-caputovu-predstavuje-najvacsiu-hrozbu-rusko/amp/

A Ludvík nižšie dodáva citujúc Zemana:

Zadruhé, pana Šefčoviče znám velmi, velmi dlouho, myslím si, že jeho zkušenosti s energetikou z Evropské komise jsou vynikající. Paní Čaputovou neznám vůbec. “

https://www.hrad.cz/cs/prezident-cr/soucasny-prezident-cr/vybrane-projevy-a-rozhovory/rozhovor-prezidenta-republiky-pro-porad-tv-barrandov-tyden-s-prezidentem-80-14645

Takže Zeman ho chváli, a to znamená jednu vec:

Napriek tomu, že pracuje v Bruseli, chráni tak národné záujmy Slovenska a Česka, ako aj ostatných európskych štátov, a to je niečo úplne iné, ako bruselská byrokracia. Pritom mohol konať inak, ako otvárať dvojitú kvalitu potravín alebo rokovať s Rusmi o plyne a zabezpečiť nielen obchod, ale aj to, že stále sme spolu s Ukrajinou tranzitnou krajinou.

S pozdravom
Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať tlsté knihy (je to fuk s ktorým začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

 

9 thoughts on “Extra

 1. Ku Tomášovi – ku KSB/DVTR som sa dostal po tom ako som doslova znechutený odišiel z istej alternatívnej politickej strany… presne ako autor príspevku píše, v zásade rovnaká zadubenosť, politický analfabetizmus a z toho prameniaci fanatizmus (psycho-trockizmus) ako u liberálov. Ten istý ne-ľudský stroj psychiky len náhodou sa nachádzajúci na tej “správnej” strane. Rovnakí karierizmus ako u US-Client agentov ibaže nemajú toľko peňazí aby sa dostali medzi liberálnu smotánku a tak svoje ambície skúšajú ukojiť hlásaním myšlienok tej druhej strany… a ku tomu veľká členská základňa poctivých ale konceptuálne slabých ľudí ktorí si pred tým zakrývajú dlhé roky oči len aby nerozbíjali tú domnelú “jednotu”. No nemôže byť nikdy jednota medzi ľudským a zvieracím typom psychiky…

  Liked by 1 person

  • Ešte jeden postreh ku rozhovoru Pezinbaby, svätej Zuzany zo Skládky, lebo mi to nedá. Je to skrátka perla…
   Otázka:
   Stretli by ste sa s Dalajlámom?
   Stretla by som sa s ním ako s intelektuálnou a duchovnou osobnosťou, nositeľom Nobelovej ceny, ale rešpektovala by som jednotnú politiku Číny. Nestretla by som sa s ním ako s politickým lídrom.

   Jednotná politika Číny…najskôr zlý preklad z angličtiny alebo nechápem čo mali na mysli jej poradcovia.
   Chcela najskôr povedať že by rešpektovala územnú celistvosť Číny.
   Čína ma totižto vždy len jednotnú politiku… logicky, keďže je tam len jedna strana a teda len jedna politika.
   A to je to… prídu anglické inštrukcie z ambasády no nevedia ich ani len preložiť poriadne…
   Alebo ako tomu mám chápať, otázka na Oriho či spolubesedníkov ?

   Like

 2. Veľmi sa týmto ospravedlňujem, jedná sa o “politiku jednej Číny” v angličtine One-China policy (https://en.wikipedia.org/wiki/One-China_policy) teda taký pojem naozaj existuje len sa ho Zuzanka Hraškovie Skládkovie nenabiflila úplne presne a týka sa vzťahov medzi Čínou a Taiwanom (“nepotopiteľnou lietadlovou loďou USA” a “ázijského Švajčiarska”). Teda s Tibetom to nemá (temer) nič spoločné… aj keď spomínajú sa tam aj “ostatné územia” no osobne si myslím že o Tibete nemienia Číňania ani len diskutovať… a už vôbec nie s predstaviteľkou USA ambasády na Slovensku.

  Liked by 1 person

 3. Hlavné správy a ďalšia alternatíva už propagujú Šefčoviča. Myslíš že príde nejaký trest pre duo polepetkov Harabin/Kotleba, prípadne zmenia názor koho odporučiť v 2. kole, keď im niekto vysvetlí aký názor majú mať?

  Like

 4. Spätné upozornenie: Otázky a odpovede č. 24 | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s