Najhorší scenár snáď už nenastane

Vzhľadom na to, že tento týždeň sme riešili prezidentské voľby a prišlo k nim dosť otázok, rozhodol sa venovať tejto téme jeden článok. Áno, mám na mysli zvolenie Čaputovej v prvom kole, alebo s takým protivníkom, ktorý je pre väčšinu voličov nestráviteľný. A dodávam: Čaputová by za istých okolností bola prezidentkou už v prvom kole, ak by si liberáli pretlačili svoje pri voľbe sudcov na ÚS.

Kto je pre väčšinu nestráviteľný?

Žiaľ, tak pán Harabin, ako aj Kotleba sú kvôli mediálnej masáži (ktorá podľa výsledkov volieb čoraz menej zaberá) osobnosti, ktoré dosť polarizujú slovenskú spoločnosť, a pre zahraničie sú ťažko prijateľní. Toho prvého asociujú s Mečiarom, a často ho časť slovenských voličov nazýva nie príliš krásnymi menami, a ten druhý zas získal nálepku „fašista“ tak doma, ako aj v zahraničí. Chcem tým povedať, že pre dosť veľkú časť voličov predstavujú extrém, a propagandistická mašinéria liberálnej mafie by nemala problém hecovať voličov proti Kotlebovi/Harabinovi. Dodávam, že kvôli tejto nálepke momentálne Fico nemôže otvorene spolupracovať s Kotlebom, lebo by prišiel o politický kredit tak doma, ako aj v zahraničí.

Kde pán Harabin spravil chybu?

Netajím sa tým, že by som mu odovzdal hlas, ak by sa ocitol v 2. kole voči pánovi Ševčovičovi alebo Čaputovej, a to aj napriek tomu, že by nevyhral. Dôvod, prečo pán Harabin prehral prvé kolo má korene v nasledovných veciach:

 • nezvládnuté ego a temperament;

 • neodhadol, kedy prestať útočiť na Šefčoviča alebo Čaputovú, a začať prezentovať svoju víziu.

A dôkaz toho, že nezvládol svoje ego a temperament je práve útok na Kotlebu a ĽSNS, keď ich obvinil z toho, že kvôli neodstúpeniu v jeho prospech pomohol Čaputovej a Šefčovičovi.

Čo bola rola alternatívy?

Alternatíva a liberálne médiá majú jednu spoločnú tému „Fico kradne/je zločinec“ čo viedlo ku krátkozrakému postoju „len jeho nie“ (o čom som písal). Nemám síce Fica za rytiera bez bázne a hany na bielom koni, ale zločincom by som ho nenazval, a to z jednoduchého dôvodu: náš politický systém, resp. verejné inštitúcie sú modelované podľa rímskeho vzoru. Keď prečítame rímske záznamy, zistíme, že Rimania prinajmenšom od neskorej republiky až po koniec cisárstva riešili to isté čo my: korupciu a dohadzovanie obchodov. Čiže ide o systematický jav a nie o náhodu či prehnitosť politiky na Slovensku, t.j. Fico pracuje len v tom rámci, ktorý má k dispozícii, a revolúcia pomôže len našim nepriateľom.

Ďalšia vec je tvrdenie, že Čaputová=Ševčovič, čo prinajmenšom nie je pravda, keď si porovnáme, čo majú za sebou.

Šefčovič má za sebou:

Čaputová má za sebou:

 • dá Kiskovi pardon;

 • Pezinskú skládku;

 • presadzuje oplzlosti;

 • je tak hlboko v zadku americkej ambasády, že jej z neho vytŕčajú len topánky.

A to celé znamená, že Šefčovič je síce eurohujerom, ale po tom, čo si zrátal kupeckými počtami pre a proti, v Bruseli háji aj slovenské záujmy. Pritom aj samotný Mečiar chcel do EÚ, lebo si zrátal, že Slovensko buď vstúpi do EÚ, alebo zanikneme ako štát a národ, len prístupové podmienky asi predstavoval inak. Nehovoriac o tom, že má všetky vedomosti a schopnosti na to aby stabilizoval Európu t.j. globálne zákulisie ho podporuje a robil všetko to, čo som minule povedal.

Či som robil chybu niekde?

Určite, a to ma napadlo keď Idevpas napísal toto:

Pár dní pred voľbami ma napadla taká „kacírska“ myšlienka, že to nie Kotleba s Daňom boli „ľadoborce“ pre Harabina (ako vo Francúzsku Le Pen pre Filona), ale naopak – Harabin s Kotlebom boli „ľadoborce“ pre Šefčoviča.

A to môže byť pravda, lebo náš volebný systém je modelovaný podľa francúzskeho modelu, nie podľa amerického. Takže rola Daňa je odhaľovať špinu, aj na „slušných“, a Harabin spolu s Kotlebom nastoľovali témy, na ktoré Šefčovič dával pre väčšinu prijateľné návrhy.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať tlsté knihy (je to fuk s ktorou začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

PS: Dôvod, prečo by vyhrala Čaputová ak by bol ÚS v plnom počte je prostý (a nemám to z vlastnej hlavy) – hlasy by boli zrátané tým „správnym“ spôsobom (čítaj: podvod), bola by prezidentkou už po prvom kole, a námietky by sudcovia z liberálneho hniezda zmietli zo stola.

7 thoughts on “Najhorší scenár snáď už nenastane

  • Podľa percent z prvého kola je to pravda, ale ak si pozrieme na absolútne čísla, tak môžeme povedať, že asi 800000 hlasov je maximum čo získa. A tým pádom Šefčovič má dosť veľkú šancu vyhrať.

   Like

 1. Ahoj mám otázku ohľadom toho fondu na podporu migrácie čo EK alebo EP už si niesol istá kto z nich schválila. Čo to znamená ? Mne to príde ako krok ešte tesne pred voľbami do europarlamentu ako migrácii pomôcť , nebude to ďalší motor na naštartovanie migrácie ? Netuším čo si o tom mám myslieť. Ďakujem

  Like

 2. Spätné upozornenie: Otázky a odpovede č. 24 | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s