Ficova vojna

A nie je to len jeho vojna, ale aj naša, lebo slovenské médiá hlavného prúdu za posledné dve desaťročia neboli nikdy slovenské – boli to skôr zahraničné médiá v slovenskom jazyku, a preto podávali tú verziu pravdy, ktorá im a ich zahraničným mecenášom vyhovovala. Samozrejme, od toho nie je ďaleko klamanie zamlčiavaním a nehorázna lož. Fico proti tomu vyhlásil vojnu a má k tomu pádne dôvody.

Prečo to otváram teraz?

Kancelar sa pýtal, či by som neokomentoval posledné 2 Ficove tlačovky z 20. a 21. marca, ja som s tým súhlasil, len to de facto vyhlásenie vojny nezostalo bez odozvy – „pekne“ sa to vygradovalo do bodu, kde netreba veľa a budú lietať miliónové žaloby za šírenie dezinformácií a za poškodenie dobrého mena. A Tódová a spol. si myslia, že ich krytie uchráni nielen ich, ale aj ich redakcie.

Prečo sa to deje?

Klamanie zamlčiavaním a nehorázna lož destabilizuje Slovensko i našu spoločnosť. Stačí si spomenúť, s čím prišli médiá po vražde Kuciaka, a hneď je jasné, akú úlohu zohrali v pokuse o majdan. A vidím hlavne 2 dôvody prečo práve teraz:

  • Kočner krásne a dobre počuteľne zaspieval v tej vyšetrovacej väzbe, do ktorej ho dali, aby ho ochránili. A pretože vyšetrovanie – aj vraždy sa blíži ku koncu, oligarchovia s väzbami na USA ako Haščák, ktorí boli tak či onak zapletení do pokusu o majdan, sa neskutočne potia.

  • Zbierať kompromitujúci materiál nejaký čas trvá, ale kompromitujúceho materiálu je až-až – ako to vyplýva z Ficových slov. A vzhľadom na to, že Sme a DenníkN boli pristihnuté pri klamstve, a prebiehajú voľby, tak Fico mohol zaútočiť prakticky beztrestne.

Ako to podľa mňa skončí?

Zmenou zákonov, ktoré síce nebudú tak tvrdé ako v Maďarsku, lebo Ficova situácia a naša spoločnosť je iná, ale podľa všetkého redakcie budú niesť zodpovednosť za to, čo ich novinár uverejní. A keď redakcia uverejní vyslovenú lož, tak následná pokuta bude môcť zruinovať nielen redakciu ale aj vydavateľstvo. A dôvod je prostý – za jedného nafúkaného klamára môžu nájsť 10 ďalších, ale keď pokuta, resp. vysúdená suma môže priviesť ku krachu nielen redakciu ale aj vydavateľstvo, tak tu už srandy skončia.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať tlsté knihy (je to fuk s ktorou začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s