Žiadna „labutia pieseň“, ale kvičanie svíň pred porážkou

Podľa legendy labuť spieva pred svojou smrťou a to sa nazýva „labutia pieseň“ – ale skutočnosť je taká, že ak počas vyvedenia mláďat prišla o partnera alebo partnerku, vyvedie ich teraz s novým s tým, že budúci rok tento nový partner bude biologickým rodičom mláďat. No a dôvod k nadpisu sú tie schválené články 11 a 13, ktoré znemožnia fungovanie internetu o 2 roky tak, ako ho poznáme.

Prečo kvičanie svíň?

Írsky Dave Cullen v jednom svojom videu označil troch hlavných pôvodcov tohto návrhu:

  1. Vlastníkov copyright práv hudby, filmov a televízie, ktorí vraj prichádzajú o peniaze.

  2. Korporátne médiá, ktoré nemôžu tak bezočivo klamať, ako klamali pred tým.

  3. Európska únia, a to je trochu nepresnosť z jeho strany lebo je to samotná bruselská byrokracia, ktorej to vadí, a nie tá cca pol miliarda ľudí.

Kým prvý bude mať dopad len na kultúru, tak ďalšie dve už majú dopad na riadenie celých spoločností, a to nielen tých európskych. Totiž bruselská byrokracia chce urobiť ekvivalent „zabitie posla zlých správ“ a to z dlhodobého hľadiska. Z pohľadu riadenia je to zbavenie sa spätnej väzby a tým snaha brániť sa tomu, aby sa nestali irelevantnými. A nechápte ma zle – globálne zákulisie by veľmi rado obmedzilo rýchlosť a šírenie informácií tak, ako v Číne, ale kádrová základňa EÚ bola postavená tak, aby slúžila Anglosasom, teda každá včas neodhalená hlúposť vyvedená byrokratmi EÚ či poskokmi Clintonoidov je v tejto hektickej dobe potenciálnym podkladom pre katastrofu.

Takže z ich strany je to boj o prežitie?

Áno, ale dosť hlúpy spôsob, lebo tak európske priemyselné/štátne ako aj globálne elity, ktoré tvoria globálne zákulisie (GP) sú ich nepriateľom. Pretože prví vidia, ako na príkaz Washingtonu bruselská byrokracia kazí ich biznis s Ruskom (ktoré je nielen dodávateľom energetických nosičov a surovín, ale aj trhom), a tí druhí zas vidia, že bruselská byrokracia svojou tuposťou a neschopnosťou pochopiť, že došlo k zmene plánu a nemá sa ísť v starých šľapajách, privádzajú svet na okraj katastrofy. A kvôli týmto dôvodom sa v podstate posilňujú tendencie preformátovať EÚ, a dostávajú sa k moci nacionalistické strany (bez podpory elít by to nešlo).

Ďalšia možnosť je, že celé je to riadiaci manéver globálneho zákulisia s cieľom urýchliť preformátovanie Európy a odstrihnutie bruselskej byrokracie od pák (GP im to nakukal s týmto cieľom – je to ich pomerne časté modus operandi). Dôvod je síce ten istý, ale priebeh je trochu iný, lebo nielen technologickí giganti sa ozvali, že v priamom prenose sa kontrola nedá robiť, ale ozvali sa aj tí, ktorí vytvárajú online obsahy od YouTuberov cez Wikipédiu až po streamovacie spoločnosti, lebo to ohrozuje ich existenciu a živobytie (inými slovami spolitizovala sa pomerne veľká časť spoločnosti, ktorá bola doteraz apolitická ako fanúšikovia tohto youtubera). A sú tu aj tí, ktorí sa obávajú, že to spomalí vývoj v Európe (a to je jedným z cieľov Clintonoidov, ktorí kontrolujú napr. Facebook a Twitter).

Ako to podľa mňa dopadne?

Artikle 11 a 13 nebudú dodržiavané, lebo buď ich napadnú na súde a na základe hocijakej výhovorky sa zrušia, alebo keď príde čas ich plnenia, nikto to nebude robiť, lebo rozhodnutia bruselskej byrokracie budú promptne ignorované.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať tlsté knihy (je to fuk s ktorou začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

PS: Nielen ja si myslím, že je to zlý nápad. Autor uvádza vo svojom článku kopu technických a finančných dôvodov prečo to nebude fungovať a urýchli proces rozkladu tradičných médií.

One thought on “Žiadna „labutia pieseň“, ale kvičanie svíň pred porážkou

  1. Spätné upozornenie: L’UE peut-elle survivre à sa propre censure? – Gold Goats ‘N Guns – DE LA GRANDE VADROUILLE A LA LONGUE MARGE

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s