Viac než jedna poistka

Nuž, jednu bitku sme prehrali, avšak vojnu v ktorej ide o suverenitu štátu a existenciu slovenského národa sme neprehrali. A hovorím to napriek tomu, že ak veci pôjdu podľa plánov liberálov, tak náš štát a národ zanikne. Našťastie, to je veľmi veľké „ak“, lebo nikto súdny vojnu nechce a tí, ktorým záleží na tomto národe, tiež nesedia so založenými rukami.

Čo sa konkrétne robí?

Nuž, Harabin podáva sťažnosť na ústavný súd i druhýkrát – aj kvôli podvodom, a keď k tomu prirátame, že ÚS môže byť po 3. apríli uznášaniaschopný (a Kiskovi sa to z pochopiteľných dôvodov nepáči), znamená to, že ÚS vydá nález, v ktorom môže anulovať výsledky aj prvého kola. Tým pádom voľby sa môžu opakovať. Háčik môže byť v tom, že decká zo „slušného Slovenska“, ktoré už majú maniere SS, spustia spolu s médiami ďalší pokus o majdan. Čo by ale skomplikovalo situáciu.

Ďalšia vec je, že Danko zagratuloval Čaputovej, a zároveň ohlásil zmeny vo volebnom zákone, lebo sa vyskytli „problémy“.

Kto to ešte istí?

Podľa všetkého globálne zákulisie (GP) – oni to musia, lebo politická nestabilita v Európe môže viesť k vojne, ktorá zapáli svet a žiť sa chce aj im. To znamená, že majú pripravených niekoľko scenárov – od víťazstva Šefčoviča v opakovaných voľbách cez kontrolu Čaputovej až po verejné znemožnenie Čaputovej (existuje dosť materiálov na to). Čaputovú môžu podchytiť podobným spôsobom ako Macrona, a sú náznaky toho (farba jej blúzky, čo povedala, atď), že dostala ponuku od GP, ktorá sa neodmieta. A vzhľadom na to, čo povedal Šefčovič o tom, že aj v kuloároch sa robia dohody, tak v naozaj extrémnom prípade Čaputová poprosí Šefčoviča, aby jej robil poradcu pre zahraničnú politiku a sprevádzal ju na konferencie, resp. aby ju tam zastupoval.

Kto sú víťazi a kto sú porazení?

Nuž, otázka je komplikovaná, lebo cca 50% voličov hlavne z vidieka voliť nešlo, čo znamená, že mandát Čaputovej s cca 23% voličov, ktorí stoja za ňou je relatívne slabý. Lenže toto je z jednej strany šikovne vytvorený marketingový obraz, a z druhej strany prejav protificovských nálad. Nehovoriac o tom, že GP kuje pikle, resp. istí to z viacerých strán a využíva nastúpený trend vo svoj prospech – t.j. liberáli dosiahli Pyrrhovo víťazstvo, len si to ešte neuvedomili.

Preto hovorím, že vyhral Šefčovič a Smer neprehral (tomu druhému Kažimír oponuje). Prvá vec je, že dosiahli cez 40% vo vrcholne nepriateľskom mediálnom prostredí (pár redakcií to otočilo v prospech Šefčoviča-zväčša sú pod kontrolou GP), a druhá vec je, že nikoho neoblbovali marketingom, resp. ich komunikácia vychádzala z faktov a z toho, čo považovali za pravdu. Keď tieto veci skombinujeme s tým, že Fico vyhlásil vojnu zahraničným médiám v slovenskom jazyku, resp. propagandistickým centrám, tak víťazstvo v parlamentných voľbách, hlavne keď prebehnú čistky v Smere, nie je nereálne. Otázkou ale stále zostáva, ako primäť väčšinu tých pasívnych voličov, aby šli voliť.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať tlsté knihy (je to fuk s ktorou začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

6 thoughts on “Viac než jedna poistka

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s