A Kiska skočil

Dávnejšie som povedal, že Kiskovi nielenže dali dosť lana na to, aby sa obesil, ale sám si aj omotal slučku okolo krku, hodil zvyšok lana na zem a rozbehol sa. Zdá sa, že ten smer, ktorým sa rozbehol bola priepasť, z okraja ktorej bez váhania skočil. A teraz je otázkou, či mu to lano zlomí väzy, alebo ho začne pomaly ale isto škrtiť – či oboje.

O čom hovorím?

Hovorím o tom, že sa rozhodol založiť stranu, čo mnohí považujú za znak straty súdnosti. Ja osobne som ho nikdy nepovažoval za obzvlášť chytrého človeka a podľa toho, že pracoval vo svojom úrade 3 dni v týždni, ani za príliš pracovitého. Pritom ako človek bez politických skúseností zastávajúci verejný úrad, sa mal v prvom rade naučiť základy politiky a to najmä kvôli tomu, aby z neho jeho poradcovia neurobili hlupáka v lepšom prípade, a obetného baránka v tom horšom. Zdá sa, že nielenže sa mu nechcelo učiť, ale nadobudol aj dojem, že za nič nebude niesť zodpovednosť, lenže on rečnil, on sa vozil v tom lietadle a jeho podpis na dokumente a keď príde na lámanie chleba, tak „poradcovia“ sa zatvária „ja nič, ja muzikant“ a nájdu ďalšieho cez ktorého časť z nich realizuje svoje neukojené ambície, a „oni mi to poradili a dali to podpísať“ ako obrana nepomôže.

Ďalšia vec je, že podľa všetkého ten jeho projekt nie je z jeho hlavy – a to by som aj chápal, lebo úspech Čaputovej dokázal ich kurátorom, že masážou sa dá dosadiť poslušná bábka, ktorá robí to, čo mu poradcovia „poradia“, a ktorá sa v prípade potreby dá odpísať.

Čo sa bude diať?

Fico povedal veľa vecí – okrem toho, že založiť stranu je drina na 16/7 na dobu aspoň 6 mesiacov (vie o čom hovorí), že Kiska je najlenivejší prezident akého videl (pracoval 3 dni v týždni), a že ho víta v politickej aréne. Konkrétne mám na mysli citáciu, ktorej zmyslom je „ďalší kohút, ktorý bude rozhrabávať na smetisku pravice“ a toto asi bolo potvrdenie neblahého tušenia Radičovej. Ide totiž o to, že Radičová sa stretla s Kiskom ohľadne politickej spolupráce, a asi na tomto stretnutí jej došlo, že Kiska je nielenže politický nedouk, ale podľa všetkého aj diletant, a Ficove slová ju v tomto aj utvrdili. Takže ak s niekým bude spolupracovať, tak to budú chlapci a dievčatá z Progresívneho Slovenska.

A čerešničku nasadzuje celej veci to, že Kiska odmietol Sulíkovu ponuku, čo konkrétne bude mať za následok, že mu celá liberálna scéna pôjde po krku, a boj bude obzvlášť tuhý pred voľbami – t.j. liberáli zažijú boj každý voči každému.

A Čaputová?

Jej prezidentovanie neviem posúdiť, ale nebude to asi žiadna sláva, ako to naznačuje Docent Valenčík. A to tuší aj ona sama, a asi už aj študuje základy politiky, veď v najhoršom prípade v osobe Kisku bude mať aj odstrašujúci príklad toho,prečo by nemala neštudovať veci a nechať všetko na „poradcov“. Dobrá správa ale bude, že takýmto projektom ako ona či Kiska nadobro odzvoní, lebo len klinický prípad bude chcieť byť takýto „maskot“ a len klinický prípad a sopliak bude takého voliť.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať tlsté knihy (je to fuk s ktorou začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

4 thoughts on “A Kiska skočil

 1. Ohľadom Radičovej / TA3 ,okolo 12:00 – 12:30 , 7.4.2019 / ,
  veľmi ” korektne ” vedený rozhovor , moderátor + Radičová .úsmevy vzájomné ,doslova komplimenty .my liberály sme úplne iní ,usmievaví ,my zachránime svet .
  Radičová použila dve slová ,ktoré som takmer 30rokov vo verejnom priestore od liberálov nepočul .
  Rozhovor som nesledoval celý ,iba útržkovito .
  Slovensko nazvala vlasťou .
  spomenula čosi podobné ,ako národné záujmy či niečo podobné .
  Jednoducho , rétoricky prechádza tuším k SNS či ĽSNS ,teda k ” patriotom ” .
  Dokonca všimla si ” obrovské ” regionálne rozdiely aj .dosť skoro …….

  Páči sa mi

 2. Nerobme si žiadne nádeje! Ktosi napísal, že “Demokracia” znamená byť tak bohatý, že môžeš vlastniť otroka! Terajšia “Sloboda a demokracia” tvrdo využíva “Rozdeľuj a panuj!” a to do bodky. Históriou overené satanovo oklamať je najúčinnejšia zbraň!. Nakoniec všetka “show” o slobode a demokracii len dokazuje trpkú pravdu. Prepadáme sa hlboko pod úroveň pred obdobím 11/89 viď https://www.youtube.com/watch?v=h5zOdwMgieY a propaganda funguje účinnejšie než za Gebelsa!

  Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s