Otázky a odpovede č. 28

Tento týždeň prišlo dosť otázok. Konkrétne, dostal som 5 otázok v komentoch a 2 do mail boxu, čo ma teší, lebo zrejme sa nemusím obávať o budúcnosť tejto rubriky. A ako vždy pôjdem chronologicky s tým, že otázky do diskusie dostávajú vyššiu prioritu, a budem sa snažiť zodpovedať ich tak, ako najlepšie viem.

Otázky a odpovede

Patak24 sa pýtal:

Kto bude vojenská velmoc?

Ak myslíš vojenského hegemóna, tak prakticky nikto, lebo to by planéta nezniesla, avšak veľmocí bude dosť – napr. Čína a India budú medzi nimi spolu s Ruskom.

Čo sa týka tvojej predchádzajúcej otázky, tam musím doplniť 2 veci:

 • Doteraz si USA udržiavali svoju vysokú životnú úroveň na úkor zvyšku sveta. A tým, že sú odstrihávané, budú nútené žiť z toho, čo vyprodukujú – t.j. budú mocnosťou lokálneho významu.

 • Na to aby USA „nebuchli“ je potrebná reindustrializácia, otázkou však je, čie firmy tam budú, a kto tie firmy bude ovládať.

Malysveter sa pýtal:

otázka: v akom stave sú momentálne liberáli v SR? po zvolení Čaputovej to vyzerá na akési pookriatie ich kruhov – vystúpenia Radičovej, Kiska a jeho vstup do politiky, výmena v PS. je možné že by sa chceli pozviechať a nerozumejú tomu čo sa s nimi bude diať? alebo by chceli dosiahnuť to, o čo sa snažia Poliaci a Ukrajinci? (hájenie záujmov USA na pôde EU). chystajú sa ďalšie veľké nákupy voj techniky – pravdepodobne z USA. ako to podľa Teba rieši Fico? ako sa podľa Teba zúžil manévrovací priestor zvolením Čaputovej? Ďakujem.

Liberáli si úprimne myslia, že vyhrali – ale skutočnosť je taká, že Smer a ostatní vlastenci spackali svoju komunikáciu. Blaha spolu s Ficom a Kaliňákom to spolu riešia čistkami, resp. umravňovaním liberálov a spol. A čo sa týka ostatných vo veci komunikácie, nuž vyjadrovať sa radšej nebudem.

Ďalšia vec je, že očista od tej liberálnej pliagy sa stále deje, globálne zákulisie (GP), ktoré neupodozrievam z pozitívneho postoja voči nám, sa o to postaralo. A preto sa Ficov manévrovací priestor nezúžil, a keď sa zatkne figúrka ako Haščák po tom, čo Kočner dokončil svoj spev (držia ho tam v jeho vlastnom záujme od januára), tak Fico bude kráľ a Čaputová ak bude inaugurovaná, tak zrazí opätky a zasalutuje.

Čo sa týka Ukrajincov a Poliakov, tak to si uhádol a preto u nich prebehne/prebieha liečba šokom.

Patak sa pýtal:

No aj mňa zaujíma že prečo ideme kupovať také drahé stíhačky od amíkov. Veď na to nemáme ani prachy lebo než nám ich dodajú tak musíme vrážať financie aj do našich mig-29.

To sú tie politické tance, o ktorých som v minulosti písal – t.j. niečo za niečo, a je otázne, či tie americké lietadlá budú vyplatené a dodané.

Avalus sa pýtala:

Ahoj.

Mam otazku ohladom zakona o statnych symboloch.
Preco ta medialna hysteria?
” Maďarská najsilnejšia opozičná strana Jobbik požaduje od maďarskej vlády, aby zmrazila vzájomné maďarsko-slovenské vzťahy až dovtedy, kým v SR nevznikne záruka na odvolanie zákona obmedzujúceho spievanie maďarskej hymny ”
https://www.topky.sk/cl/11/1784563/Slovensky-parlament-prijal-zakon-o-hymne–Poburena-reakcia-z-Madarska–vyjadril-sa-aj-Zsolt-Simon

Jedna sa o ďalší pokus narusit jednotu V4, ci spochybnit statnost SR?

Dakujem.

Práca záškodníkov v americkom žolde na destabilizáciu V4 – aspoň to si ja myslím o tom spackanom paragrafe v zákone o štátnych symboloch. Našťastie sa to riešilo skôr, než to vyeskalovalo do výšin.

Brunero sa pýtal:

Zdravím všetkých. Nerobím síce v školstve, no dlhodobejšie sledujem resp. sa mi zdá u neho stagnácia. Ani pri súčasnej ministerke nominovanej SNS nemám dojem, že sa niečo hýbe. Je to hlavne z dôvodu, že je evidentne nižšia úroveň výuky ako v období pred r. 1989 a reformy sa stále nekonajú . Zaujímalo by ma Oraclovo posúdenie súčasnej ministerky, čím môže potvrdiť alebo vyvrátiť moje pochybnosti o jej činnosti resp. či aj v oblasti školstva je veľký a negatívny vplyv mimovládok.

Podľa toho, že sa nepresadila tá liberálna hrôza, ktorú získala od predchodcu, tak by som povedal, že robí dobrú prácu. Treba ale dodať, že školstvo bolo zo strany vlád zanedbávané a preto liberáli k tomuto rezortu mali voľný prístup, t.j. je tu kopa urgentných problémov, ktoré treba riešiť – napr. množstvo a kvalita učebníc, a reformy sú preto nateraz druhoradé priority.

Tiamat sa pýtal/a v maily:

Ahoj Oracle911, ako sa pozeras na nacasovanie odstupenia Stefunka z PS hned po prezidentskych volbach a moze to mat suvis s tym nestastnym vyjadrenim Stefunka a Beblaveho k Matovicovi?

Štefunka nepoznám, ale podľa toho čo som sa dopočul, povedal by som, že tam bol na podchytenie ľavicových voličov, a zdá sa, že splnil úlohu a odišiel. Dodávam, že Matovič naštval aj pravicových liberálov t.j. veľa kamošov medzi nimi nemá a preto to považujem len za výhovorku.

Palino25 sa v maily pýtal:

Zdravím, Vás, zaujímal by ma Váš názor na udalosti, ktoré sa dejú v súvislosti s Kotlebovou ĽSNS. ďakujem

Prvá vec je, že ĽSNS ako koaličný partner pre Smer-SD je toxická, a preto tvrdenie liberálov o tom, že Smer pôjde do koalície s Kotlebom je účelová lož s cieľom pošpiniť Smer-SD. Lenže je to lož zakladajúca sa na pravde, lebo ak myslia to vlastenectvo vážne, tak Smer-SD,SNS, Harabin, Mečiar atď. sa dohodnú na cieľoch a možno aj na postupoch, a budú spolupracovať na zveľaďovaní štátu a národa. Pretože to je nielen denná, ale aj reálna politika, kde sa rozhoduje o tom, čo sa stane s národom a štátom, a nie materská škôlka, kde sa deti správajú tak, ako liberálna opozícia.

Čo sa týka Čižnárovho podnetu, tak tam skutočne ide o ostrakizáciu menšín na základe farby kože a sexuálnej orientácie, a nie o vystúpenie z NATO a EÚ. Podotýkam, že aj Blaha je proti tomu, aby ich zakazovali, lebo jednak nestojí o ich mučeníctvo a jednak vie, že zákaz nie je riešenie – t.j. nimi nastolenú tému treba riešiť.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať tlsté knihy (je to fuk s ktorou začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

4 thoughts on “Otázky a odpovede č. 28

 1. Zdravím všetkých. V priebehu týždňa sa môže situácia zvrtnúť, no ako si vysvetliť nomináciu Beňovej na 1. miesto kandidátky do EÚ-volieb a jej vystúpenie v nedeľu v TV, kde ozvučila tému funkcie predsedu Smeru? Z môjho pohľadu je predstaviteľkou liberálneho krídla v strane, tak či nezačínajú mať voči Ficovi navrch?

  Páči sa mi

 2. Zdravím mám otázku ohľadom mainstreamu a toho ako straší ľudí novou migračnou vlnou. Čo je na tom pravdy ? Pretože mne to príde ako vyslovené strašenie ľudí a vyvolávanie chaosu. Ďakujem za odpoveď

  Páči sa mi

 3. Mal by som tiež otázku ak teda môžem. Islamizácia EU viazne podľa všetkého nielen vďaka Rusku ale aj kvôli problém s novým mocenským centrom… Daeš už nie je, Irán ešte nie je a ktovie či vôbec niekedy aj bude, zato Turecko sa veľmi aktívne v tomto smere angažuje. Netreba zabúdať ani na to že Berlín už turisti začínajú volať Nový Istanbul a Turecká menšina je narozdiel od iných “nových Európanov” infiltrovaná naprieč celou Nemecku republikou vrátane mnohých politických strán. Plus Turci používajú ak sa nemýlim upravenú latinku plus vedia ovládať najnovšie západné zbraňové systémy teda vedeli by narozdiel od Iránu dačo málo uhrať aj proti Rusku…prečo sa teda GP zubami-nechtami drží looserského Iránu ? Ospravedlňujem sa za dlhú otázku no už veľmi dlho nad tým premýšľam.

  Páči sa mi

 4. Spätné upozornenie: Otázky a odpovede č. 29 | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s