Čaká nás „veľké jarné upratovanie“?

Teraz hovorím nielen o strane Smer-SD, či o Slovensku ako celku, ale aj o zvyšku sveta, a samozrejme to upratovanie sa môže o dosť pretiahnuť. Dodávam, že ani upratovanie vo vnútri strany Smer-SD nie je čisto v réžii Fica. Nechcem tým povedať, že je úplný ťuťmák či nemehlo, a nechcel by použiť práve samočistiace mechanizmy strany, ale celá vec je naviazaná na oveľa širšie globálne procesy.

O čo ide?

Tým, že Ekvádor vydal Juliana Assange, ktorý získal teraz cenu EP pre oznamovateľov, novinárov a bojovníkov za práva na informácie (trochu divne po artikloch 11 a 13), globálne zákulisie – t.j. GP odštartovalo ďalšiu fázu boja proti Clintonoidom a ich poskokom. A prvý prejav bola práve táto cena od Európskeho parlamentu – protesty voči prezidentovi Ekvádoru a údajná samovražda exprezidenta Peru sú len začiatkom upratovania, t.j. čistiek.

Ako to s nami a so Smerom súvisí?

Nuž, zatknutí Taliani z ENEL-u kvôli sprenevere a podvodom – to hovorí za seba, t.j. z firmy, ktorá je akcionárom v Slovenských elektrárňach a je zodpovedná za dostavbu Mochoviec. Inými slovami za škandalóznu de facto privatizáciu slovenských strategických podnikov pôjdu možno aj po Dzurindovi, ale dôležitejší aspekt je, že sa nám zvyšuje zdrojová stabilita už len tým, že získame naspäť nielen kontrolu nad strategickými podnikmi, ale štát získa aj ďalšie zdroje.

Ďalšia vec je, že po výhre liberáli napojení v takej alebo onakej forme na americkú ambasádu oslavujú svoje víťazstvo, a preto Beňová vypustila tú hlúposť, že v strane Smer-SD prebieha diskusia o tom, kto bude jej predsedom, čo dementoval tak Žiga ako aj Blanár (5:30-síce inak zabalené, veď nemôžu na verejnosti povedať, že Beňová trepe kraviny). Pritom túto hlúposť vypustila po článku na HS (inštrument periférie GP) o tom, že Fico by mal odstrihnúť liberálne krídlo (toto médium po prvýkrát spomenul existenciu krídiel), a vážnosť situácie nielen vo vnútri strany Smer ilustruje tiež podanie žaloby Gašpara aj na liberálov zo stránok „Zomri“.

Ďalšia vec je, že Ústavný súd je už uznášaniaschopný, t.j. Harabinova sťažnosť, o ktorej som neraz hovoril (Harabin žiada aj o prepočítanie hlasov 2. kola) bude prešetrená a vzhľadom na to, že Čaputová ešte nebola inaugurovaná a už sa medzi riadkami vyhráža (zrejme periféria GP zistila, že ju nepodchytí), tak by som nebol prekvapený, keby výsledky volieb boli anulované.

Záver?

Celé to znamená, že Fico získal podporu GP, lebo sú situačnými spojencami (vyhrala Čaputová a liberáli začali vyvádzať ako pominutí), a tie čistky v strane budú síce prebiehať na príkaz GP, ale v réžii Fica. Čo sa týka čistiek v rámci Slovenskej republiky, tak tam Fico a ostatní patrioti budú určovať ráz čistiek. To sa dá vydedukovať z voľne dostupných zdrojov a poukazuje to na to, ako veľmi sú liberáli bez ohľadu na stranícku príslušnosť neadekvátni kvôli nechápavosti, resp. až vrodenej tuposti.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať tlsté knihy (je to fuk s ktorou začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci

4 thoughts on “Čaká nás „veľké jarné upratovanie“?

  1. No uvidíme ako to s tou Čaputovou dopadne. Nepodchytili ju, lebo nemajú ako. Museli by podchytiť toho, tých, ktorí ju riadia. Ona je totiž nesvojprávna osoba, ešte tupšia ako Kiska. A to som si myslel, že už nič tupšie ako Kiska sa vo vrcholnej pozícii štátu nemôže objaviť. Ale zdvihli technologickú úroveň. Kiska bol/je čítač papierový, Zuza je MP3. Čo do nej nahrajú to vypúšťa. Dokonca MPZuza automaticky nájde najvodnejšie frázy viažuce sa k daným otázkam, či diskusii.

    Liked by 1 person

  2. Spätné upozornenie: Otázky a odpovede č. 29 | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s