Otázky a odpovede č. 29

V priebehu minulého týždňa mi prišlo dosť otázok. Konkrétne 3 otázky prišli do fóra, a jednu – ak nie dlhšiu, tak dôležitú odpoveď dám na jeden príspevok. A ako vždy budem zodpovedať otázky chronologicky tak, ako najlepšie viem, a odpoveď na príspevok ponechám nakoniec.

Otázky a odpovede

Brunero sa pýtal:

Zdravím všetkých. V priebehu týždňa sa môže situácia zvrtnúť, no ako si vysvetliť nomináciu Beňovej na 1. miesto kandidátky do EÚ-volieb a jej vystúpenie v nedeľu v TV, kde ozvučila tému funkcie predsedu Smeru? Z môjho pohľadu je predstaviteľkou liberálneho krídla v strane, tak či nezačínajú mať voči Ficovi navrch?

Dobré otázky, odpoviem od konca. Na prvý pohľad sa zdá, že liberáli v strane majú naozaj navrch, ale ako som už povedal, za oponenta nemajú len Fica, ale aj miestnu perifériu globálneho zákulisia (GP). Fico to pravdepodobne vie, a ako politik, ktorý má nemalé skúsenosti v riadení (predčí ho možno len pán Mečiar) im dáva práve toľko lana, aby sa sami obesili, a že Beňová a spol. to nechápu je už iná vec. To je prvá časť dôvodov.

Druhá vec je, že prípadný volebný debakel do EP môžu hodiť na Beňovú a spol. hlavne vo svetle toho, že Fico dlho pred voľbami do EP požiadal členov o témy, ktoré by mobilizovali voličov k voľbám do EP.

Tretia vec je, že ak by teraz proti Beňovej a spol. zasiahol, tak by len vytvoril proti sebe tichú, ale o to viac nebezpečnú opozíciu, ktorá by v kritickej chvíli zradila. A netreba zabúdať, že Beňová je zakladajúca členka strany. Takže nechá špinavú robotu pre perifériu GP, avšak kým sa veci rozhýbu potrvá nejaký čas.

Lulu sa pýtala:

Zdravím mám otázku ohľadom mainstreamu a toho ako straší ľudí novou migračnou vlnou. Čo je na tom pravdy ? Pretože mne to príde ako vyslovené strašenie ľudí a vyvolávanie chaosu. Ďakujem za odpoveď

Pokiaľ pán generál/maršal Haftar (titul záleží od zdroja) to v Líbyi nespacká, alebo v regióne Blízkeho východu a severnej Afriky nedôjde k vojne či farebnej revolúcii, tak ďalšia vlna utečencov sa k nám nedostane. Inými slovami je to na 95% strašenie kvôli Haftarovým úspechom.

A pár slov k Líbyi – tam pán maršal Haftar robí poriadok a vyháňa IS/DAEŠ spolu s ich západnými, prevažne anglosaskými pánmi, ktorí nám chcú darovať svojich hrdlorezov. Veci už zašli tak ďaleko, že kvôli úspešnému útoku Haftarových síl na Tripolis chceli zvolať mimoriadnu schôdzu Bezpečnostnej rady OSN. Dodávam, že bez Kaddáfyho detí, ktoré organizujú veci (od podpory miestnemu obyvateľstvu, cez zbrane atď.) a zabezpečujú tyl v politickom zmysle slova by nedosiahol ani desatinu toho, čo dosiahol.

Branislav Jurný sa pýtal:

Mal by som tiež otázku ak teda môžem. Islamizácia EU viazne podľa všetkého nielen vďaka Rusku ale aj kvôli problém s novým mocenským centrom… Daeš už nie je, Irán ešte nie je a ktovie či vôbec niekedy aj bude, zato Turecko sa veľmi aktívne v tomto smere angažuje. Netreba zabúdať ani na to že Berlín už turisti začínajú volať Nový Istanbul a Turecká menšina je narozdiel od iných “nových Európanov” infiltrovaná naprieč celou Nemecku republikou vrátane mnohých politických strán. Plus Turci používajú ak sa nemýlim upravenú latinku plus vedia ovládať najnovšie západné zbraňové systémy teda vedeli by narozdiel od Iránu dačo málo uhrať aj proti Rusku…prečo sa teda GP zubami-nechtami drží looserského Iránu ? Ospravedlňujem sa za dlhú otázku no už veľmi dlho nad tým premýšľam.

Nespochybňujem vami/tebou uvedené fakty ohľadom Berlína a Turkov, avšak len málokto došiel k záveru, že Turecko nie je historicky sformovaný štát, ale je projektovo skonštruovaným štátom. A tu trochu odbočím, ide o 6 priorít riadenia, a čím väčšie číslo tým rýchlejší je nástroj a zároveň tým aj menej efektívny (viac v tomto videu):

  1. konceptuálno-svetonázorová a metodologická

  2. chronologická a matrično-algoritmická

  3. ideologická a faktologická

  4. ekonomická

  5. zbrane priamej a nepriamej genocídy

  6. klasické zbrane

Pritom si treba uvedomiť, že Turecko nemá vo svojej kultúre prítomné prvé 3 priority riadenia, ale Irán áno. Ďalšia súvisiaca vec je, že Turci sú vo svojej krajine v menšine, čo ilustruje zákon, ktorý vyhlásil, že obyvatelia Turecka sú etnickí Turci. A keď k tomu prirátame, že podľa mierových zmlúv Turecko malo zaniknúť v 20. rokoch 20. storočia, a jediný dôvod prečo nebolo rozčlenené medzi Ruskom a ostatnými krajinami je činnosť Trockého – tak postoj GP je zrozumiteľný hlavne vo svetle deštrukčnej činnosti Erdogana (montovať sa do všetkého nie je dobrý biznis ak človek nechápe/nevie čo robí).

Miroslav Dugiš napísal:

No uvidíme ako to s tou Čaputovou dopadne. Nepodchytili ju, lebo nemajú ako. Museli by podchytiť toho, tých, ktorí ju riadia. Ona je totiž nesvojprávna osoba, ešte tupšia ako Kiska. A to som si myslel, že už nič tupšie ako Kiska sa vo vrcholnej pozícii štátu nemôže objaviť. Ale zdvihli technologickú úroveň. Kiska bol/je čítač papierový, Zuza je MP3. Čo do nej nahrajú to vypúšťa. Dokonca MPZuza automaticky nájde najvodnejšie frázy viažuce sa k daným otázkam, či diskusii.

Iste dobrá poznámka, GP resp. jeho miestna periféria sa má naozaj skôr zameriavať na pozadie Čaputovej , i z tebou/vami vymenovaných dôvodov. A teraz majú na výber: nechajú jej poradcov vyčíňať a tým riskujú „prúser“, ktorý nevyžehlí nielen Fico spolu s Pellegrínim, ale ani GP, alebo budú ju a jej pozadie pomerne tichými metódami lámať cez koleno, prípadne zariadia to, že výsledky druhého kola volieb budú vyhlásené za neplatné. Ja si zatiaľ myslím, že vybrali 3. možnosť a istia to 2. možnosťou.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať tlsté knihy (je to fuk s ktorou začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

One thought on “Otázky a odpovede č. 29

  1. Zdravím všetkých. Moja otázka : Čo môžeme očakávať od návštevy Pellegriniho v USA? Bude to klasika – pokyny ohľadom zbrojenia a základne v SR alebo za tým môže byť aj niečo viac? Nepredpokladám, žeby s nami konzultoval Trump témy globálnej úrovne. Aj tak sa mi zdá, že pôvodne bolo s návštevou Pelleho uvažované neskôr a tým sa mi javí ako urýchlená.

    Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s