Poskokovia Američanov a liberáli sa majú na čo „tešiť“

Teraz rozoberiem situáciu, ktorá vznikla po stretnutí Kim Čong Una a Trumpa vo Vietname. A nech to znie akokoľvek divne, bude to mať obrovské dopady na náš verejný a politický život. Pretože táto udalosť je súčasťou globálneho procesu odpisu poskokov Američanov a liberálov.

O čo išlo vo Vietname?

Oficiálne išlo o demilitarizáciu Kórejského polostrova, ktorá by mala byť spojená so stiahnutím atómových zbraní. Neoficiálne to bol Trumpov politický manéver na to, aby z jeho politických rivalov urobil nepriateľov štátu. Totiž v tom momente, ako začal Trump rokovať s Kimom, jeho nepriatelia sa pokúsili o impeachement, ktorý je v tomto prípade skôr pokus o puč, a teda sa vyfarbili ako rozvracači štátu. A pár týždňov na to sa uverejňuje Muellerova správa, v ktorej sa uvádza, že Trump nielen nespolupracoval s Rusmi, ale nahádzal dosť špiny aj na klan Clintonovcov , t.j. dostali sa do situácie, z ktorej vedie len jediná cesta von: neprekážať Trumpovi a držať hubu. Profesionálni politici z radov demokratov, ktorí sú tam desiatky rokov to pochopili, ale tzv. progresívci nie, a zdá sa, že neprestanú tlačiť na pílu až kým nebude neskoro. A keď k tomu prirátame prípad Assange (ktorého vydal poskok Američanov – nový p-rezident Ekvádoru) a Trumpove akože prešľapy spolu s činnosťou Bannona (ktorý v zásade povedal, že Soros vychoval aj politické kádre a tým upriamil pozornosť na závažné veci), tak v podstate Clintonoidi prestávajú mať dosah na páky vo svete.

A čo to celé pre nás znamená?

Že liberáli na Slovensku sa naozaj radovali predčasne a teraz im v podstate došlo, že príliš veľa pomoci zo zahraničia nemôžu čakať, a tak jednou z prvých veci je to, že vlastenecké strany mohli začať vykazovať ozajstnú činnosť.

A z tohto pohľadu Pellegriniho návšteva u Trumpa, ako aj vyhlásenia na adresu bratislavskej nemocnice na Boroch sa dostávajú do iného svetla – t.j. naša vyjednávacia pozícia je lepšia, ako bola pred mesiacom.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať tlsté knihy (je to fuk s ktorou začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

4 thoughts on “Poskokovia Američanov a liberáli sa majú na čo „tešiť“

 1. Ahoj ,zaujala ma tá vec s Pentou a nemocnicami….včera napr. v správach na RTVS sa predstavitelia Penty vyjadrili ,že nemienia nič štátu predávať. Na prvy pohľad by sa zdalo ,že majú navrch. No čo môžeme očakávať po návšteve Pellegriniho v Bielom dome?…. Je možné ,že Pente dôjde ,že až tak vyskakovať nemôžu a teda ponuku ktorá sa neodmieta budú musieť prijať.? Čo ich prinúti zmeniť názor?
  Vďaka

  Páči sa mi

 2. Výborný článek, tedy za aspoň za mne, pane.
  A děkuji za odkaz na “případ Assange”. Velmi mi to ladí do mého vidění dějů a procesů.
  Ať se daří i nadále, ještě jednou díky.

  Páči sa mi

 3. Zdravím všetkych. Mal by som otázku. Kiska daval rozhovor pre lidove noviny kde kritizuje Činu a preberá od Fica tému hlbšej integrácie do EÚ. Myslíš si že mu zariadia aby dosť silno spadol na hubu vo volbach? Pomaly sa liberáli do seba púšťajú, PS začina loviť v ich vodách myslíš si že aj toto može byť cieľ ako ich oslabiť? Nejaký projekt GP? Vďaka za odpoveď.

  Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s