Otázky a odpovede č. 30

V priebehu minulého týždňa prišlo niekoľko otázok. Dokopy 2, čo síce nie je veľa, ale naznačujú kvalitu tak mojej práce, ako aj gramotnosť mojich čitateľov – a to posledné ma teší. Ako vždy budem postupovať chronologicky a budem sa snažiť odpovedať najlepšie ako viem.

Otázky a odpovede:

Pavol sa pýtal:

Zdravím všetkych. Mal by som otázku. Kiska daval rozhovor pre lidove noviny kde kritizuje Činu a preberá od Fica tému hlbšej integrácie do EÚ. Myslíš si že mu zariadia aby dosť silno spadol na hubu vo volbach? Pomaly sa liberáli do seba púšťajú, PS začina loviť v ich vodách myslíš si že aj toto može byť cieľ ako ich oslabiť? Nejaký projekt GP? Vďaka za odpoveď.

O hlbšej integrácií mlčí už aj Fico, lebo podľa všetkého pochopil to, čo sme aj my tušili a hlásali, a síce že EÚ v súčasnej forme sa nedá zachrániť, hlavne keď Macron chce znova vylúčiť zo Schengenu tých, ktorí odmietajú kvóty (on to tak nepovedal, ale to je zmysel jeho vyhlásenia), a ešte k tomu chce proti nám kvôli tomu zaviesť sankcie. Keď k tomu prirátame vyčíňanie bruselskej byrokracie, ktoré je v konečnom dôsledku samolikvidačné, tak je to hádam jasné každému, kto sleduje veci a rozmýšľa. A asi preto sa až tak nerieši kandidátka do EP. To je prvá vec.

Druhá vec je, že „keď dvaja robia to isté, tak to nie je to isté“, a to v politike platí dvojnásobne. A aj keď Kiska opakuje to, čo Fico povedal pred cca rokom/rokom a pol, tak je to z jeho strany len bezduché táranie, lebo nielenže nechápe zmysel povedaného (nemá na to), ale ani nepostrehol, že situácia sa zmenila (čo iné očakávať od človeka, ktorý sedí v úrade len 3-4 dni v týždni).

Tretia vec je, že Západ si vybral degradáciu a smrť, a čoraz viac ľudí to chápe – a to zase zanecháva v kolektívnom podvedomí a v kultúre zreteľné stopy. Ako dôkaz stačí pozrieť si posledné videoklipy od skupiny Rammstein s názvom Deutschland a Radio. To znamená, že bývalý východný blok, t.j. aj bývalá DDR možno spolu s Bavorskom a určite s Rakúskom pôjdu vlastnou cestou, viac menej smerom na východ do EAES.

Čo sa týka „našich“ liberálov resp. liberál-fašistov, nuž ich voličská základňa je disciplinovaná a veľmi dobre ideologicky ohraničená, lenže obmedzená (nie každý príde o všetok zdravý rozum na VŠ resp. v škole, a nie každý absolvuje tie „správne“ VŠ). A to znamená, že v konečnom dôsledku zdroje sú obmedzené a Kiska spolu s PS sú tými katalyzátormi, ktoré odštartujú onen neľútostný „boj o miesto pod slnkom“. Vzhľadom na to, že každý vie čo-to na toho druhého, tak liberáli budú na seba hádzať špinu navzájom a GP (globálne zákulisie) bude celý proces odpisu liberálov cez osobnosti len korigovať. Veci naberú spád, keď zatknú Haščáka a postavia Pentu tam, kam patrí. Dodávam, že Pellegrini robí dobre, keď s Pentou vyjednáva nákup, lebo tvrdé odstavenie Penty a prebratie jej obchodov štátom resp. J&T bude nutne znamenať problémy.

Brunero sa pýtal (a v tom nie je sám lebo aj Zuzka položila podobnú otázku):

Zdravím všetkých. Moja otázka : Čo môžeme očakávať od návštevy Pellegriniho v USA? Bude to klasika – pokyny ohľadom zbrojenia a základne v SR alebo za tým môže byť aj niečo viac? Nepredpokladám, žeby s nami konzultoval Trump témy globálnej úrovne. Aj tak sa mi zdá, že pôvodne bolo s návštevou Pelleho uvažované neskôr a tým sa mi javí ako urýchlená.

Nie, podľa mňa to nebude v žiadnom prípade klasika, lebo sú tu aspoň 2 veci:

  • Liberáli u nás neskutočným spôsobom vyvádzajú a naozaj hrozí, že aj kvôli ich činnosti u nás a v Európe to buchne, a málokto to dokáže z vnútra riešiť.

  • V USA veci nadobudli spád, ba ako som minule naznačil, v USA to v politike len tak vrie (čo tento článok naznačuje len v hrubých kontúrach), t.j. tvoje podozrenie je opodstatnené.

Takže ja očakávam, že sa tam budú riešiť veci, ktoré z jednej strany podporia Fica a Smer-SD (momentálne Fico je jediná osoba a Smer-SD jediná politická sila, ktorá dokáže tak slovenské ako aj európske problémy adekvátne riešiť – sme strategické územie) a z druhej strany odstrihne nás a „našich“ liberálov resp. liberál-fašistov od USA (v ich prípade ide o časť zahraničnej podpory a zdrojov), t.j. Ficovi sa dostatočne vyčistí pole a budeme mať viac manévrovacieho priestoru.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať tlsté knihy (je to fuk s ktorou začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

PS: V utorok, t.j. 30.4.2019 pôjdem na oslavu s kolegami t.j. môže sa stať, že v stredu neuverejním článok, resp. budem meškať, na zmeny včas upozorním.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s