Ide na nich veľká voda

Hovorím o liberáloch a o ich prevažne domácich sponzoroch. A aby som dal adekvátny mentálny obraz situácie, na úvod musím povedať, čo sa deje pri tsunami. Takže pred tým, než tsunami udrie, voda rýchlo ustúpi a odhalí odhalí dosť veľkú časť morského dna. Hlupáci a tí, ktorí nevedia, o čo ide pôjdu zbierať mušle, ale tí, ktorí rozpoznali signál, tak pred tým, ako sa vyberú k najbližšej vyvýšenine kričia na hlupákov, aby odtiaľ vypadli. A podobne je to aj s liberálmi a ich domácimi sponzormi, ktorí nielenže nerozpoznali signál, ale ignorujú aj varovné výkriky. Pričom ich tá informačná vlna zmetie z povrchu zemského.

Prečo to hovorím?

Vedenie Penty nerozpoznalo Pellegriniho ponuku ako ponuku, ktorá sa neodmieta a preto im Pellegrini v podstate povedal, že trhnite si s nohou. A potom, čo im to povedal do očí nechal Pellegrini uverejniť pred svojim vycestovaním do USA údaje o tom, koľko firiem je v americkom vlastníctve. Medzi riadkami teda povedal niečo v tom zmysle, že: „ak sa s vami nedá dohodnúť, tak sa dohodnem s tými, ktorým robíte biele kone a výsledok vás nepoteší“. A tým, že sa snažil dohodnúť a po neúspechu ich Pellegrini poslal ich do „teplých krajov“ nielenže preukázal riadiace schopnosti, no získal aj politické body a politickú muníciu.

A ešte je tu taká vec, že ESET poslal na Blahu právnikov aby ho umlčali t.j. aj oni išli zbierať mušle.

A čo dosiahol Pellegrini na tých rokovaniach?

Trump možno príde na oslavy SNP, a vzhľadom na to, že Trump Orbána pozval na pracovnú návštevu (konať sa má 13. mája), tak by som povedal, že aj príde (aby svojou prítomnosťou podporil určité procesy v celom regióne). Zaiste sú tu aj iné veci – napr. rokovania Pellegriniho s pohlavármi amerických firiem, t.j. bude sa diverzifikovať ekonomika (a jednostrannosť slovenského priemyslu resp. ekonomiky kritizoval aj Mečiar), bude to diverzifikácia smerom k vysokým technológiám a budeme ich vyvážať do Číny.

A viete čo sú ďalšie aspekty týchto vecí?

Prvá vec je, že globálne zákulisie (GP) z úplnej nutnosti zabezpečuje nám (myslím tým nielen Slovensko ale aj V4+/B9) zdroje a zdrojovú stabilitu a vzhľadom na to, že vyžijeme pomerne dobre aj s minimom vecí, stávame sa testovacím polygónom č. 2 popri Kóreách.

Druhá vec je, že Pellegrini svojim postupom vo veci Penty a aj pri rokovaniach nielen dokázal svoje riadiace schopnosti a získal body, ale získal tak aj politickú muníciu a témy na kampaň.

Tretia vec je, že z pohľadu riadenia celá vec s Pellegrinim a Blahom boli/sú testovacie balóniky, resp. dajú sa takto použiť na to, koľko toho a ako chápu veci Penta a ESET, resp. ich vlastníci/konatelia. A teraz je evidentné (aspoň pre mňa), že prakticky nič nechápu a aj to mizerne, a preto si myslím, že keď príde na rad lámanie chleba a boj o miesto pod slnkom, tak sa pohryzú ako psy a nakoniec skončia obe skupiny dosť neslávne.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať tlsté knihy (je to fuk s ktorou začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

2 thoughts on “Ide na nich veľká voda

  1. Účasť usa prezidenta na oslavach Snp. Ako to súvisí s procesom prepisania historie u nas ze CSR neoslobodila červená armáda? Vid pamätníky ktoré sa teraz restaurujú nie sú z druhej ale prvej sv. vojny. Pamätníky v Poľsku atď. Vďaka

    Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s