Čriepky do mozaiky č.3

Uplynul zas nejaký ten týždeň od minulého článku do tejto rubriky, a za to obdobie sa udialo mnoho zaujímavých vecí tak na Slovensku, ako aj vo svete a začalo sa plniť niekoľko mojich predpovedí. Chcem tým povedať, že nielen urobím krátky sumár toho čo sa udialo, ale aj sa potľapkám po pleci.

Najdôležitejšie: počuli ste, že liberáli sa začali žrať navzájom?

Nicholsonovú jej vlastní označili de facto za vyznávača eugeniky, a pritom svoje návrhy odôvodnila tými „správnymi“ liberálnymi argumentmi. A aj napriek tomu, že predstavitelia SaS a PS si hrkútali na Markíze 28.4., teraz sa začali žrať a dôvod je nielen to, že ich volebná základňa je obmedzená, ale strácajú aj napojenie na svojich pastierov, t.j. nedostávajú toľko do válova, a bolo im naznačené dosť jednoznačným spôsobom, že stádo bude preriedené. Konkrétne, znova sa začal otvárať spis Gorila pomocou Švajčiarska.

Viete čo robí Čaputová?

To, čo Kiskovi vyčítal Michelko – konkrétne začala robiť predvolebnú kampaň pre PS pod rúškom propagovania volieb do EP v Nových Zámkoch (článok v celoštátnych a miestnych novinách, ale ani slovo o PS – dvojité štandardy liberálov).

A zostaňme pri Kiskovi – ten dostal pokutu za pochybné financovanie kampane, a namiesto toho, aby zacvakal a držal hubu, mal tú drzosť povedať, že kvôli tomu príde o peniaze 30 rodín. Asi nebudem ďaleko od pravdy, keď mnohí počujúc, čo povedal si povedali/pomysleli – „tak to zaplať zo svojho ty píp, si milionár nie?!“. Pritom Kiska sa ocitol v mimoriadne zložitej situácii, lebo proti tomuto rozhodnutiu výboru o nezlučiteľnosti funkcií sa síce dá odvolať na ÚS, ale je jedno či sa už odvolá alebo nie, koalícia ako aj opozícia už má muníciu proti nemu (a čakám, že ho týmto budú potápať liberáli).

Viete prečo som nazval liberálov z presvedčenia užitočnými, alebo nie až tak užitočnými idiotmi?

Ministerstvo kultúry, ktoré vedie Maďaričova nástupkyňa zatrhla financovanie Filmového festivalu o inakosti (článok pre predplatiteľov), ale aj dúhového pochodu v Bratislave. A namiesto toho aby mlčali, začali dupať nožičkami spolu s rozhorčeným Maďaričom aj v správach RTVS, a takto poriadne zavarili tak sebe, ako aj liberálnemu krídlu v Smere. Inými slovami všetko hodia na Maďariča, a to jeho vlastným pričinením.

Viete čo je to súboj nanajských chlapcov?

Namiesto toho, aby som to zdĺhavo vysvetľoval pozrite si toto asi 3 minútové video alebo obrázok. Toto presne urobil Pellegrini a Blaha, čo vyvolalo poriadnu odozvu naprieč médiami tak u liberálov, ako aj alternatívy a tiež u ostatného mainstreamu. Dôvod tohto tvrdenia je status Blahu a ten fakt, že bolo potrebné ozvučiť potrebné informácie (musíme byť súčasťou väčšieho celku + pravá tvár Bruselu) na riadiaci manéver, lebo tak NATO ako aj EÚ (ten aj kvôli nepraktickým a nezeleným elektromobilom) sa pred našimi očami rozpadáva, a rozpad môže byť prudší, ako to plánuje globálne zákulisie (GP). Ďalší dopad je, že takto Smer-SD získal ďalších voličov, a rozpad riadenia liberálov sa ešte viac urýchli – hlavne to odnesú protislovenské médiá a bratislavská hysterická „kaviareň“. Preto si myslím, že za celým hurhajom stojí Fico.

Ďalšie dobré a potenciálne pozitívne správy?

US Steel Košice sú čoraz menej rentabilné pre Američanov, a ak to dobre uhráme, nielenže získame naspäť ďalší kus „rodinného striebra“ (nejde len o dane), ale aj budú do toho naliate hlavne maďarské peniaze (príklad Slovnaftu) s tým, že my budeme lízať smotanu, lebo vedenie bude naše – možno rezešovské kádre (ak je pravdou, čo hovorí Michelko).

A podľa vývoja okolo bratislavskej fakultnej nemocnice hovorím, že vedenie skupiny Penta, ktorá bola podľa niektorých správ de facto zapletená aj do privatizácie VSŽ , malo prijať ponuku ktorá sa neodmieta od Pellegriniho.

Neviem síce, o čom sa rozprávali Šefčovič a Trump, ale určite to nebolo len o americkom skvapalnenom plyne, čo môže byť aj ruský plyn vyťažený v Arktíde (poľské elity to určite porazí). Napokon, tak ako my, už ani Česi si nenechajú kecať do svojej energetickej bezpečnosti.

Počuli ste o škandále týkajúcom sa cenzúry na sociálnych médiách?

Ide o to, že konzervatívcov dosť tvrdo cenzurujú, pomaly už viac ako čínsku opozíciu, a Trump po dostatočnom ozvučení prešiel od slov ku činom. Inými slovami, tie soc-médiá, ktoré ovládajú Clintonoidi zaniknú, lebo pre GP je dôležité, aby alternatíva bola ich hlavným nástrojom riadenia hlavne západnej spoločnosti.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať tlsté knihy (je to fuk s ktorou začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

9 thoughts on “Čriepky do mozaiky č.3

  1. Mozem sa spytat, preco by mali na VSZ byt pouzite madarske peniaze? A nech uz to bolo akokolvek, Rezesovci boli jedni z najhorsich managerov, takze naozaj dufam, ze Michelko sa myli. Hoci je evidentne, ze Rezesovcom uz dochadzaju peniaze, ktore im ich tatik vytiahol z VSZ a velmi radi by sa ujali tejto ulohy

    Like

  2. Pozrimeze, len pred dvoma tyzdnami sa Rakusania potlapkavali po ramenach, ako uspesne nam brzdia dostavbu Mochoviec, a dnes odstupuje Strache, lebo nan Suddeuetsche Zeitung vytiahlo ucebnicovu spinu. Uvidime ci to Kurz ustoji…

    Like

  3. Ešte si mi neodpovedal na otázku že keď sa rozpadne EU vďaka euro-byrokratom a Macronovym vyhláseniam čo sa stane s eurom?Budeme mať znova slovenské koruny? A ešte by ma zaujímalo aká alternatíva bude pre severské štáty po rozpade EU? Najviac ma zaujíma Finsko či bude mať bližšie vzťahy s Ruskom ako kedysi so ZSSR.

    Like

  4. Spätné upozornenie: Otázky a odpovede č. 33 | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s