Otázky a odpovede č. 33

V priebehu minulého týždňa prišlo niekoľko otázok, dve do diskusie a dve do môjho mailu. Najprv odpoviem na otázky položené v maily, a potom ako vždy budem postupovať chronologicky a budem sa snažiť odpovedať najlepšie ako viem.

Otázky a odpovede

Palino25 sa v maily pýtal:

Dobrý deň,

ako by ste okomentovali vystrájanie dosluhujúceho p-rezidenta Slovenskej republiky za posledný týždeň (nebola zahraná ruská hymna na oslavách oslobodenie vo Zvolene, rozhovor pre Die Welt). Jedná sa z jeho strany o totálne nepochopenie svojich krokov, alebo ho týmto spôsobom už v odpisujú aj jeho vlastní poradcovia?
Ďakujem za odpoveď

V podstate si ozvučil moje podozrenie – Kiska nielenže nerozumie politike, ale ani tomu čo mu nechajú podpísať, či na verejnosti prečítať, a pritom sa tvári tak chytro a slušne. Chcem tým povedať, že z prípadného obvinenia z vlastizrady jeho poradcovia vykĺznu, lebo zodpovednosť hodia na Kisku – veď je tam jeho podpis, on je na tých videách, a tiež on je obvinený z krátenia daní v súvislosti s jeho volebnou kampaňou.

Boris A. sa v maily pýtal:

Dobrý deň,
rád by som sa spýtal na Ficov záhadný výrok :
„To sú príliš vážne veci na to, aby poslanci vykrikovali. Čo to má spoločné s nejakým výborom?
By ste sa rozklepali, keby ste videli tie veci, ktoré prichádzajú,“ dodal Fico.

Tento výrok sa dá vyložiť prinajmenšom dvojako – buď prvoplánovo, t.j. Ficovi prichádzajú také vyhrážky, že pri ich čítaní aj jemu tuhne krv v žilách, alebo vidí na horizonte veci, ktoré Slovenskom poriadne otrasú. A ja sa teraz nechcem púšťať do dohadov o tom, ako to myslel.

Jakub sa pýtal:

Tak nam povozili Sefcovica na Air Force One. Pisu ze za Trumpa je to prvy zahranicny pasazier. Urcite to ma symboliku aj samo osebe, no leteli 1900km, za ten cas sa uz stiha vselico prebrat. Co ty na to?

Nuž neviem, čo presne sa počas toho letu preberalo, ale treba mať na zreteli 2 veci:

  • Trump je veľmi efektívny káder a to znamená, že nielen pracuje prakticky 24/7, ale jedným ťahom rieši niekoľko problémov.

  • Šefčovičovo vyhlásenie počas prezidentskej kampane, že dohody sa mnohokrát robia v kuloároch.

Chcem tým povedať, že počas letu sa riešila kopa vecí na úrovni kuloárov.

Patak24 sa pýtal:

Ešte si mi neodpovedal na otázku že keď sa rozpadne EU vďaka euro-byrokratom a Macronovym vyhláseniam čo sa stane s eurom?Budeme mať znova slovenské koruny? A ešte by ma zaujímalo aká alternatíva bude pre severské štáty po rozpade EU? Najviac ma zaujíma Finsko či bude mať bližšie vzťahy s Ruskom ako kedysi so ZSSR.

Fínsko počas studenej vojny prakticky žilo z obchodu so ZSSR, takže po preformátovaní EÚ sa vráti k normálnym vzťahom s Ruskom. Musím tiež dodať, že Fínsko bolo súčasťou cárskeho Ruska.

Čo sa týka €, tam som v rozpakoch lebo viem, že € bude nahradené regionálnymi zlatými menami (v Šanghaji previazali obchod s ropou a plynom s obchodom so zlatom) s tým, že môžu sa objaviť štátne meny založené na kWh tzv. energoinvariant. Problém je, že neviem, kde budú viesť zlomy.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať tlsté knihy (je to fuk s ktorou začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci

One thought on “Otázky a odpovede č. 33

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s