Pre niekoho chyba a pre niekoho cieľ

Trocha parafrázujem- už to príslovie „Čo sa pre nejakú skupinu populácie môže javiť ako chyba riadenia, môže byť pre inú skupinu cieľom“ je okrídlené, no mám k tomu dobrý dôvod. Totiž zdá sa, že Smer-SD chce prehrať voľby do EP, ale to pointa nie je. Pointa je niečo iné, čo teraz v tomto článku aj zostrelím, a môžem tak urobiť z dvoch hlavných dôvodov: totiž moje závery som robil na základe plodnej diskusie na verejných stránkach, a kampaň skončila, preto na vnútrostranícke politické manévre je už neskoro.

Prečo to vyzerá tak, ako to vyzerá?

Začnem tým, že MZV Slovenska natočilo klip, ktorý vyzýva na účasť na voľbách, ALE (ktoré je dosť veľké) je to klip, ktorý apeluje na slniečkárov a vytáča každého iného. To vyvoláva dojem, že Pellegrini je taký zradca ako Lajčák, ktorý nikdy nebol členom Smeru a podľa všetkého bol menovaný na nátlak americkej ambasády. Hoci Lajčák už presadzuje záujmy globálneho zákulisia ako najlepšie vie, keď ale príde reč na domácu politiku, tak vyvoláva dojem, že jeho rezort je najväčšia zbierka slniečkárov v slovenskej vláde, a to celé robia až príliš okato (a na verejnosti viac povedať nemôžem).

Ďalšia vec je, že Beňová vôbec nedrží líniu vlastnej strany (a nielen ona, ale ani ostatní poslanci v EP za Smer-SD), a že kritiku ostatných kandidátov odmietla – napr. s tým, že (parafrázujem) členovia majú súhlasiť a nemajú kritizovať jej predchádzajúce účinkovanie v parlamente EÚ.

Čo je vo veci?

Nuž, začiatkom tohto roka alebo koncom minulého Fico vyhlásil, že od členov strany očakáva, že prídu s témami, ktoré zmobilizujú voličov Smeru. Beňová nielenže neprišla s ničím mobilizujúcim, ale dokonca s rétorikou, ktorá odstrašuje voličov, vrátane toho de facto priznania nedržiavania línie strany a zodpovednosti za výsledok. Hovorím to na základe toho, že každý kandidát si robí vlastnú kampaň a je za ňu aj zodpovedný (a Smer-SD len platí účet).

Keď k tomu prirátame podporu pani ministerky Laššákovej, ktorá nedala peniaze ministerstva kultúry na propagáciu LGBTI-hocičoho (stránka na petíciu na jej podporu začala kolabovať po uverejnení správy na HS) a tiež to, že po voľbách bude snem, na ktorom sa vyvodí objektívna zodpovednosť za výsledky na prezidentských a EP voľbách, tak môžeme povedať, že Beňová a jej krídlo má problémy.

Prečo to hovorím?

Pretože jej rétorika buď odstrašila väčšinu voličov Smeru od voľby, alebo ich nahnala k ĽSNS a strane Kuffu (brat kňaza Kuffu, ktorého podporuje aj Harabin), prípadne primäje ľudí krúžkovať maximálne 2 iných kandidátov z kandidátky Smeru. Takže budú ju voliť len tí, ktorí z nejakého dôvodu nemajú alternatívne informácie, a to následne zaistí katastrofické výsledky pre Smer-SD (ale teraz liberáli, slniečkári a ostatná háveď nebudú mať prečo oslavovať).

A to bude mať za následok, že ona a jej krídlo budú marginalizované , a či vystúpi zo strany ako Maďarič, ktorý si myslel, že Smer-SD sa potápa neviem zatiaľ povedať.

Ďalšie dopady volieb EP?

ĽSNS a Kuffova strana budú musieť dokázať, kde stoja a naučiť sa v politike chodiť. A ak sa takto preukážu, budú nielen prijateľní pre Smer-SD ako partneri vo vládnutí, ale budú sa môcť aj pripojiť sa pronárodného bloku, ktorý sa práve formuje.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať tlsté knihy (je to fuk s ktorou začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci

6 thoughts on “Pre niekoho chyba a pre niekoho cieľ

 1. Pekne zosumarizované.
  Len otázka teraz je, že kto je ten najlepší, koho môžeme v týchto voľbách voliť.
  Možnosti sú: 1. Smer, ale nie Beňovú, tj. Číž, poprípade niekoho z Mladých socialistov.
  2. SNS
  3. K-ĽSNS
  4. kuffovcov
  5. Národnú koalíciu
  Možnosti je viac, ale vôbec sa neviem rozhodnúť.

  Páči sa mi

   • Čo sa týka programu/smerovania nášho štátu, tak jednoznačne som za Ficom.
    Neviem, ale ako mám dešifrovať signál od Roberta. Či chce, aby sme nevolili Smer úplne, alebo aby sme preferenčnými hlasmi vytlačili Beňovú. S tými preferenčnými je to ale zložitejšie a pochybujem, že by sa stalo, aby sa Beňová nedostala do Bruselu.
    Po Smere mám najbližšie asi k SNS.
    Čo sa týka K-ĽSNS, tam sa obávam, že budúca spolupráca bude veľmi ťažká.
    Kuffovci a aj NK sú pre mňa zatiaľ krokom do neznáma, no Martvoňa (NK) ktorý vystúpil zo Smeru nepôsobí na mňa veľmi dobre.
    Takže otázka pre mňa ostáva, že aký je výsledný Robov cieľ.

    Páči sa mi

   • Z toho mi teda nakoniec vyplýva asi, že pôjdem voliť SNS. Možno Maroša Pavloviča, ten sa mi zatiaľ celkom pozdáva.
    Snáď to bude dobrá voľba.

    Páči sa mi

 2. Spätné upozornenie: Otázky a odpovede č.34 | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s