Otázky a odpovede č.34

V priebehu minulého týždňa prišiel do schránky len jeden mail, t.j. žiadne otázky v diskusii ani v maily. Len jeden mail, po prečítaní ktorého človek nadobudne dojem, že pisateľke som nielen stúpil na kurie oko, ale že vôbec neporozumela tlstým knihám za predpokladu, že ich vôbec zobrala do ruky a dostala sa ďalej, ako cez prvých 10-15 stránok.

Otázky a odpovede

Jill napísala do mailu:

Pre niekoho chyba a pre niekoho cieľ

kde berieš stále tú istotu/ak nás nevodíš za nos, čo ja si o tebe myslím/, že je to takto? indície sú rôzneho smeru/Smeru! žádná “spravedlivá společnost” zde na Zemi se nedá vybudovat, pokud lidé uvnitř sebe nepracují na zdokonalení a porozumění kosmickým zákonům/ v souladu s boží vůlí/; k tomu nás Pjakin ale nevede, šťourá pořád jenom v politickém životě jednotlivých lidí/krajin, o kterých toho nic nevíme, tím odvádí naši pozornost od nás/Já, vede naši mysl do světa/Egypta…člověče, spoznej sama sebe a spoznáš svět/samozřejmě ten “svůj píseček”, který máš ovládat a čistit od nánosů špíny jiných lidí

A kde berieš ty tú istotu, že máš pravdu? Odpoveďou na otázku je, že predvídam ciele a sledujem procesy, ktoré sa vinú ako niť, na ktorú sú ako perly navlečené jednotlivé udalosti. A pravdu väčšinou uhádnem (síce štatistiku si nevediem) – napr. minule som predpovedal pre Beňovú problémy a posledný status Blahu to potvrdzuje.

Koľko hnutí v celej histórií ľudstva deklarovalo, že chce vybudovať spravodlivú spoločnosť na Zemi? A ako tieto pokusy končili? Posledný príklad skončil dosť neslávne – u nás kvôli zrade elít, a na východe sa to zvrhlo do fašizmu s komunistickými heslami (áno, hovorím aj o Číne). Časť odpovede na otázku „prečo“ je (ako si ty sama povedala), že málokto pracoval na svojej mravnosti, a druhá časť odpovede je, že im chýbala k životu adekvátna metodológia poznávania a tvorenia. Inak by postrehli, že vodcovia ich vedú tam, kde začali, resp. k horšej pozícii, lebo teraz treba naprávať aj škody.

Pjakin ani nemá za úlohu viesť ľudí k duchovnému rastu inak, ako výzvou k štúdiu tlstých kníh, lebo k adekvátnemu osvojeniu a najmä aplikácii týchto znalostí treba meniť aj svoju mravnosť, na ktorej sa zakladá naše rozlišovanie toho, „čo ešte áno a čo už nie“.

A posledná vec: Ako chceš, aby väčšinová spoločnosť duchovne rástla, keď človek na dennej báze musí riešiť existenčné problémy, šikanu úradov a orgánov činných v trestnom konaní (nejaké to krivé obvinenie padne), úchylky sú vystavované na obdiv, propagujú sa neresti, šialenci pripravujú vojnu, po ktorej nič živé na Zemi nezostane atď.? Tieto veci sú doménou reálnej globálnej politiky, ktorú tak Pjakin, ako aj ja riešime. Napokon – hovorí sa, že „rozmýšľaj globálne a konaj lokálne“, a na to je potrebné mať aj svoj vnútrajšok. No tým, že vyzývaš, aby sme sa zaoberali len svojim vnútrom propaguješ práve pasivitu a egoizmus.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať tlsté knihy (je to fuk s ktorou začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

PS: Ospravedlňujem sa ostatným za ostrejší tón a dodávam, že súčasné globálne zákulisie (GP) má korene v starovekom Egypte, kde boli z Atlantídy prebrané základy tých ovládacích mechanizmov a algoritmov, ktoré sa doteraz s istými modifikáciami používajú.

7 thoughts on “Otázky a odpovede č.34

 1. ahoj ja by som mal otázku k výsledkom do Európskeho parlamentu. pre obyčajného človeka je to len prehľad momentálnej sily strán na Slovensku. hoci v skutočnosti to tak nie je lebo málokto (aj vzdelanejší ľudia) vnímajú politické spektrum u nás cez procesy. ľudia si stále myslia že politici fungujú cez politické strany. ako vnímaš víťazstvo liberálov v Eurovoľbách z pozície ich odpisovania ale tiež z pohľadu nášho postavenia v EÚ? vďaka (komentár od Blahu som si prečítal, ale on sa týchto procesov dotýka len náznakovo)

  Like

 2. Nechodme okolo horúcej kaše… GP vládne bez-štruktúrne a nízko-frekvenčne čo sa prejavuje aj tým že na veľmi vzdialených perifériách Metropoly – ako je Slovensko prakticky nemá kádre. Ako už tretie voľby ukázali (regionálne, prezidentské, európske) tak zdrojovú stabilitu v “zaostalých regiónoch” majú americké štátne elity keďže vďaka štruktúrnemu riadeniu sú (hlúpo a krátkodobo) vždy o krok vpred.
  Čítal som si status Blahu a vyzerá to že už dávno sa nevedie vojna o voliča Smeru… ten je na piatej koľaji… ale o sponzora Smeru. Viem Ori že aj keď si podľa nicku Orákulum no napriek tomu nadprirodzenými schopnosťami neoplývaš ako nikto z nás… ako by sa podľa Teba mohol Smer odstrihnúť od starých sponzorov a získať nových ? Čo pre to strana musí reálne urobiť ?

  Like

 3. Zdravím všetkých.
  Moje otázky do ďalšieho kola (č.35):
  1. Momentálne je problém s Ústavným súdom zatienený “rozpadaním” sa Smeru, zmiznutím Fica ap. Mňa by zaujímalo, ako hodnotíš vymenovanie doterajších sudcov ÚS vrátane vymenovania jeho najvyšších funkcionárov sudcov (pán Harabín sa vyjadril o nich dosť kriticky) prezidentom. Má podľa teba Fico / Smer dôvod na spokojnosť alebo boli ich kandidáti “prehlasovaní”?
  2. Sleduješ politiku dlhšie a intenzívnejšie.Domnievaš sa, že Stalin a neskôr naši vrcholoví komunistickí funkcionári vrátane tajných služieb vedeli niečo o riadení sveta – globálnom prediktorovi?

  Like

 4. Jill – cit.:Ako chceš, aby väčšinová spoločnosť duchovne rástla, keď človek na dennej báze musí riešiť existenčné problémy…./tak se dívá na svět materialista, jež nevéří v Boha ani Bohu/
  odpověď:
  k článku jenom tolik: K tomu Starý zákon praví:”Skrze tebe je proklet tento svět” , “V potu tváře budeš svůj chléb dorábět”, Mojžíš: “Oko za oko, zub za zub”.Ježíš: “Neodejdeš odsud, dokud nezaplatíš do posledního haléře”.

  Like

 5. Spätné upozornenie: Otázky a odpovede č.35 | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s