Jalta 2.0 za rohom?

Premiér Pellegríni medzi 5.6. a 7.6. je na návšteve Ruska cca mesiac potom, čo bol na návšteve u Trumpa, ktorý vtedy volal cca hodinu s Putinom. Keďže stretnutie nie je na konci, nemôžem dať úplný zoznam toho, čo bolo rokovaniami dosiahnuté, ale jednu vec teraz môžem povedať: ako veci idú, tak náš malý 5,5 miliónový štát sa stane nielen centrom pre nové európske zoskupenie, ale aj druhým Švajčiarskom tak, ako to Mečiar svojho času plánoval.

O čo ide?

Prvá vec je, že Šefčovič, ktorý má pomerne veľké šance stať sa komisárom v EU rokovaním dosiahol rámcovú energetickú dohodu s Ruskom (evidentne európske elity pochopili, že lepšiu energetickú dohodu nevydupú) a to znamená, že plyn z Ruska bude prúdiť tak cez tureckú, ako aj ukrajinskú vetvu.

Druhá vec je, že Pellegrini v stredu podpísal dohodu o dodávkach uhľovodíkov a jadrového paliva spolu s predlžením servisu MiG-29, a pozval Medvedeva na oslavy SNP. Vo štvrtok zas Pellegríni rokoval s Putinom (ktorého tiež pozval na oslavy SNP), so Xi a šéfom OECD.

Čo to znamená?

Znamená to, že tak Trump, ako aj Putin dostali pozvanie na oslavu SNP a je tu veľká šanca, že títo dvaja nielen sa stretnú, ale aj budú rokovať. Keby sa týchto rokovaní zúčastnil aj Xi, tak by to bola plnohodnotná Jalta 2.

To znamená, že európska kultúra prinajmenšom na území bývalého východného bloku bude zachovaná. Otázne je ako a s akými väzbami na ostatné regióny tejto planéty a čo bude so západnou Európou.

Prečo sú takéto stretnutia dôležité?

Pretože americký hegemón odchádza a multipolárny svet sa rodí. Takéto kroky predchádzali veľké vojny, ale teraz veľké vojny sú rizikové, lebo existujú vodíkové bomby na raketách t.j. na takýchto stretnutiach sa rozhoduje nielen o tom, aký charakter budú mať centrá, ale aj o tom, či bude na Zemi existovať nejaká civilizácia či život vo všeobecnosti.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať tlsté knihy (je to fuk s ktorým začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

One thought on “Jalta 2.0 za rohom?

  1. Spätné upozornenie: Husársky kúsok Fica a Pellegríniho | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s