Predseda Pellegrini?! Na to je ešte skoro.

Myslím si, že všetci si pamätajú správu spred niekoľkých týždňov pred „zmiznutím“ Fica keď Pellegrini odpovedal na otázku, či sa chystá uchádzať o predsedníctvo Smeru-SD slovami: „možno v septembri budem kandidovať“. Čo sa dialo potom inak ako nechutné nazvať neviem, pretože liberálne médiá takpovediac onanovali so správou a liberálni politici vrátane tých zo Smeru-SD zažívali orgazmus hlavne vo svetle toho, že premiér na verejnosti povedal Blahovi, že ak sa nebude správať slušne, tak by mal odstúpiť z pozície predsedu parlamentného výboru pre európske záležitosti. A ja som si pomyslel, že celé je to intriga a Pellegrini hrá určitú úlohu.

Prečo som to vtedy nerozobral hlbšie?

Pretože som usúdil, že vtedy narobím viac škody ako úžitku, lenže situácia sa zásadne zmenila: Fico sa objavil v médiách, Pellegrini sa vrátil z úspešnej návštevy Ruska (aj tomu sa budem venovať), ale čo je najdôležitejšie Fico sa stretne s „vzbúrencami z Košíc“ a Pellegrini podľa agentúry Focus je najdôveryhodnejším politikom. A to sú pre vzbúrencov zo Smeru-SD a liberálov len zlé správy.

Prečo sú to pre nich zlé správy?

Prvá vec je, že Fico a jeho politická línia, ktorú Pellegrini drží dostala uznanie a podporu globálneho zákulisia (GP) a to prosím vás bol tvrdý boj.

Druhá vec je, že Pellegrini je z istého pohľadu Fico pre masy v prijateľnejšom obale.

Tretia vec je, že Fico zostáva v politike, len v pozadí mimo drobnohľad a denný záujem médií, a to prosím vás znamená, že má rozviazané ruky.

Akú úlohu hral Pellegrini?

Barana, ktorý vedie zvieratá na jatky (má to aj také trefné meno) t.j. povedal niečo, čo dal zradcom falošnú nádej a to zas ich primäl prejaviť čo sú zač a odkryť karty. Chcem tým povedať, že museli zistiť kto je zradcom okrem Beňovej a jej kliky a na to slúžil nielen ten cirkus s Blahom, ale aj Ficovo „zmiznutie“. A zradcov bude Fico grilovať na pomalom ohni a budú sa variť vo vlastnej šťave až do doby keď buď odídu zo strany alebo zmenia kliku.

Bude Pellegrini predsedom Smeru-SD?

Teraz asi nie, lebo Fico ostáva na čele strany aspoň jedno volebné obdobie, možno 2 ak naozaj nevie nájsť náhradu za seba a musí túto úlohu delegovať na Pellegriniho. Dodávam, že viesť stranu a viesť štát sú dve veľmi rozličné úlohy a málokto má potrebné schopnosti a zručnosti robiť obe naraz. Pellegrini sa skôr hodí na vedenie štátu lebo má príjemné vystupovanie a lepší diplomatický takt ako Fico, ale na druhú stranu nejde tak hlboko, takpovediac na kosť/podstatu vecí. Preto podľa mňa Pellegrini bude v strane takpovediac večným druhým človekom za predpokladu, že Fico naozaj nájde za seba náhradu.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať tlsté knihy (je to fuk s ktorým začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

3 thoughts on “Predseda Pellegrini?! Na to je ešte skoro.

 1. Závery posledných troch odstavcov nedokladáte odkazmi na informačné zdroje. Nedostávate sa do roviny špekulácií kde je prianie otcom myšlienky preceňujúcej konceptuálnu zdatnosť subjektov? Alebo sa opierate o neverejné zdroje?

  “Riadenie je vždy prejavom subjektivity, no možno ho uplatniť len voči objektívne existujúcim
  procesom a na objektívne realizovateľných projektoch. Ak riadiaci subjekt podľahne ilúzii
  jestvovania objektu (procesu), ktorý sa chystá riadiť, alebo ilúzii objektívnej uskutočniteľnosti
  projektu, tak jeho sklamanie z výsledného nezdaru už nebude iluzórne ale reálne a možno aj
  veľmi tvrdé… ” (DVTR)

  Like

 2. Spätné upozornenie: Otázky a odpovede č.37 | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s