Otázky a odpovede č.37

V priebehu minulého týždňa do času uzávierky mi prišli 3 otázky. Treba dodať, že máme za sebou dosť rušný týždeň a začínajú sa prejavovať tie trendy, ktoré boli odštartované na Petrohradskom ekonomickom fóre, to znamená, že budú sa diať veci a budem mať o čom písať. Inými slovami, ak si dáme pozor na dianie okolo nás, tak toto leto nebudeme môcť nazvať typickou uhorkovou sezónou.

Otázky a odpovede

Slovien sa pýtal:

Mám otázku ohľadne P.Demeša. Aká je jeho úloha tu na Slovensku, resp. v tomto stredoeurópskom priestore?

Pozrel som sa na pána Demeša, lebo priznávam sa, v rýchlosti som ho nevedel zaradiť a musel som asi minútu „gúgliť“. A podľa toho čo som našiel vo verejných zdrojoch by som ho nenazýval rozvracačom štátov lebo to je iná divízia, on skôr pripravuje pôdu pre takéto rôzne elementy napr. napojenie na americkú mimovládnu organizáciu German Marshall Fund je toho faktickým príkladom (nerobme si ilúzie, politicky angažované organizácie 3. sektora málokedy skutočne hájili záujmy pracujúcej väčšiny).

Oprava: Brunero ma v komentáre upozornil, že Demeš v jednom rozhovore de facto priznal, že sa zúčastňuje na rozvracaní aj nášho štátu.

Palo sa pýtal:

Zdravím všetkých. Mám otázku ohľadom inaugurácie Čaputovej. Robia jej takú propagandu ako keby mala byť korunovaná kráľovná galaxie. Vidia v nej liberálni fanatici nejakú nádej na presadzovanie ich úchylných predstáv alebo že ich vezme pod ochranné krídla? Môžeš to okomentovať Oracle? Vďaka za odpoveď.

Liberálni fanatici zobrali Čaputovú pod svoje krídla a teraz si robia nádej, že budú môcť presadiť svoje a to tak, ako to počas prezidentovania Kisku nedokázali. Lenže táto nádej je falošná, lebo pred jej inauguráciou Rusi jej dali najavo, že pre nich nie je partnerom t.j. nech je v kúte a tvári sa ako rastlinka pokiaľ dospelí ako Pellegrini rokujú o dôležitých veciach. Inými slovami, ak sa nič neudeje, tak čaká ju taká istá politická ostrakizácia, ako Kisku. To je prvá vec.

Druhá vec je, že celá táto inaugurácia bola fraška a všetci zainteresovaní (možno až na Čaputovú) to vedia. Začnime s tým, že nie je tu ešte právoplatné rozhodnutie ÚS ohľadom Harabinovej sťažnosti a končíme s rôznymi faux pas Danka a nevhodného oblečenia hlavy ÚS. A dôvod prečo došlo k inaugurácií je ten, že Clintonoidi stále dokážu vyvinúť dostatočný tlak na nás, ale akonáhle dôjde k nejakému ďalšiemu víťazstvu Trumpa, tak veci sa budú diať u nás a tieto faux pas budú použité ako argument na vykopnutie Čaputovej z úradu a obvinenie liberálov z porušenia zákonov.

X sa pýtal:

Závery posledných troch odstavcov nedokladáte odkazmi na informačné zdroje. Nedostávate sa do roviny špekulácií kde je prianie otcom myšlienky preceňujúcej konceptuálnu zdatnosť subjektov? Alebo sa opierate o neverejné zdroje?

Riadenie je vždy prejavom subjektivity, no možno ho uplatniť len voči objektívne existujúcim procesom a na objektívne realizovateľných projektoch. Ak riadiaci subjekt podľahne ilúzii jestvovania objektu (procesu), ktorý sa chystá riadiť, alebo ilúzii objektívnej uskutočniteľnosti projektu, tak jeho sklamanie z výsledného nezdaru už nebude iluzórne ale reálne a možno aj veľmi tvrdé… ” (DVTR)

Dal som na to dosť lakonickú odpoveď v komentároch, ale pravda je taká, že Pellegrini sa vyprofiloval ako štátnik, ktorý je naozaj schopný optimálneho riadenia a to bez konceptuálnej moci nejde (hoci nie nutne sformulované lexikálne-ostatne ako dieťa zažil Husákovo obdobie a v 1989 mal 14 rokov t.j. vedel a videl, že je zle). Ďalšia vec je, že riadiť štát a riadiť stranu sú 2 rozdielne veci. Už len mierka na ktorej sa pracuje je iná, aj informačné prúdenie je iné a preto hovorím, že kvôli jeho schopnostiam a osobnostným črtám sa skôr hodí na post premiéra ako predsedu strany, hoci je dostatočne zdatný na to, aby jeho riadenie strany Smer-SD bolo dostatočné (nie náhodou je podpredsedom). Dodávam, že bez Ficovych skúseností a riadenia strany t.j. zabezpečovania tylu by mu to tak dobre nešlo.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať tlsté knihy (je to fuk s ktorým začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

9 thoughts on “Otázky a odpovede č.37

 1. K Demešovi. Si ma, Oracle, dosť prekvapil, že ti to meno nič nehovorí. A domnievam sa, že ho podceňuješ. Už skôr som čítal s ním rozhovor, kde sa sám pochválil, ako sa v oranžových revolúciách a majdanoch angažuje. A taktiež si spomínam na pochody pred Bašternákovým komplexom, kde kameraman RTVS určite vedome na neho urobil zblízka záber v strednej časti demonštrantov a s mobilom alebo vysielačkou v ruke, kde mal určite tiež prsty.

  Like

  • Ja považujem Pavla Demeša, svojím spôsobom za určitú “šedú eminenciu” pri organizovaní rôznych “protestov” a akcií, zameraných proti legálne zvolenej vláde…beriem ho ako, predĺženú ruku “Clintonoidov” na Slovensku s presahom v rámci strednej Európy. Určité “stopy” zanechal aj pri organizovaní / príprave / Majdanu na Ukrajine a to minimálne v rámci tvorenia informačného poľa…takto ho aspoň vnímam ja.
   Ale vďaka za odpoveď Oracle, cením si to a pozorne sledujem tvoje komentáre, ktoré rozširujú obzor… 🙂

   Like

 2. V Nórsku vybuchla cerpacia stanica na vodík. Automobilky pozastavili výrobu sut s palivovymi článkami a zatvorili niekoľko takýchto staníc vo viacerých statoch Škandinávie. O aký proces ide? Vďaka.

  Like

 3. Ahoj všetkým. Budem ta citovať Ori. Prvá vec je, že Fico a jeho politická línia, ktorú Pellegrini drží dostala uznanie a podporu globálneho zákulisia (GP) a to prosím vás bol tvrdý boj.
  V tomto vidím pre mňa pár kľúčových slov a to dostal uznanie a podporu. Moja “teória” je či vražda Kuciaka a jeho sbnubenice nebola “dielom” GP rukami liberálov, či to Fico ustojí alebo padne. A to uznanie a podpora prišla po vyriešení situácie. Vďaka

  Like

 4. Otázky do 38-ky.
  1/ Nie som si istý, či sa to tu už neobjavilo v otázkach skôr. Ako hodnotíš kroky presnejšie kľučkovanie Fica s návrhom sudcov Ústavného súdu. Nechápu to Ficovi priaznivci možno aj oponenti a ani tí zbehlejší – napr. p.Michelko. Jedná sa o dosadenie takých mien, ktorí by mu neskôr mohli ísť po ruke resp.,aby to neboli mená naklonené terajšej opozícii, alebo je za tým niečo iné?
  2/ Podobne sa ako čudné javí Kondrótov návrh v súvislosti s protischánkovým zákonom. Prečo k tomu Smer / Fico nezaujal stanovisko?

  Like

 5. Spätné upozornenie: Otázky a odpovede č.38 | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s