Otázky a odpovede č.38

Boli mi do uzávierky položené tri, vlastne štyri otázky. Tieto otázky sa týkajú tak globálnej politiky, ako aj dennej a čiastočne aj reálnej politiky na Slovensku. A keďže budem postupovať chronologicky, môže to vyvolať zdanie, že skáčem od jedného článku k druhému. A samozrejme, budem sa snažiť zodpovedať ich tak, ako najlepšie viem.

Otázky a odpovede

Malý sveter sa pýtal:

V Nórsku vybuchla cerpacia stanica na vodík. Automobilky pozastavili výrobu áut s palivovymi článkami a zatvorili niekoľko takýchto staníc vo viacerých statoch Škandinávie. O aký proces ide? Vďaka.

Podľa posledných správ to, čo vybuchlo nebola čerpacia stanica, ale výroba palivových článkov na vodík. V princípe je to ale jedno, pretože na to sú naviazané 2 veci:

 • Výroba vodíka nie je až tak ekologická, pretože väčšina sa vyrába reformovaním zemného plynu (chemický proces), a minimum sa vyrába elektrolýzou vody. Podotýkam, že terajšie komerčne dostupné technológie elektrolýzy vody sú neefektívne, keďže skladovanie vodíka je problematické, lebo prechádza cez plášte nádob.

 • Globálne zákulisie (GP) chce znížiť spotrebu Západu (v skratke – žijú si nad pomery), a preto teraz odstavujú vodíkové autá, ktoré sú menej ekologické a rentabilné, ako naftové či benzínové.

Myslím si, že to je podstata celej veci.

Patak24 sa pýtal:

Čo hovoríš na záver vyšetrovania MH17?

Malajský alebo holandský premiér povedal na margo celého holandského vyšetrovania niečo v tom zmysle, že „cieľom vyšetrovania bolo očierniť Rusov“. A ani sa im nečudujem, lebo dostali od Clintonoidov „držhubné“ vo forme vlastného zlata. Ale už teraz môžem povedať, že bude veselo.

Brunero sa pýtal:

Otázky do 38-ky.
1/ Nie som si istý, či sa to tu už neobjavilo v otázkach skôr. Ako hodnotíš kroky presnejšie kľučkovanie Fica s návrhom sudcov Ústavného súdu. Nechápu to Ficovi priaznivci možno aj oponenti a ani tí zbehlejší – napr. p.Michelko. Jedná sa o dosadenie takých mien, ktorí by mu neskôr mohli ísť po ruke resp.,aby to neboli mená naklonené terajšej opozícii, alebo je za tým niečo iné?
2/ Podobne sa ako čudné javí Kondrótov návrh v súvislosti s protischánkovým zákonom. Prečo k tomu Smer / Fico nezaujal stanovisko?

Videl som video p. Michelka – síce osvetľuje veci celkom dobre (jeho komentáre sú na úrovni), no „nie vždy vidí od samého stromu les“, a občas niečo aj zabudne – konkrétne teraz ide o 2 veci:

 1. Čaputová je momentálne neústavnou prezidentkou, lebo ÚS sa ešte nevyjadril k sťažnosti Harabina, a preto sú tu určité praktické obštrukcie, ako dostať na menovacie listiny sudcov ÚS podpisy Pellegriniho a/alebo aj Danka. Inými slovami – Fico hrá o čas, kým sa rozhodne ÚS, a aj keď ÚS povie, že Harabinovu sťažnosť zamieta, tak ústavnosť Čaputovej je otázna.

 2. Teraz môžem maximálne konštatovať, že Smer-SD je vo fáze očisty (v súkromí ti to môžem napísať, len to prosím ťa nešír ďalej).

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať tlsté knihy (je to fuk s ktorou začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

3 thoughts on “Otázky a odpovede č.38

 1. Vodík je budúcnosť.
  Ale globalisti dali najavo, že teraz vsádzajú na elektro-mobily, lebo už je to všetko pripravené.
  Oni vždy pretláčajú ten horší variant pre ľudstvo/svet.
  To je ich obvyklá metodológia.
  Ale väčšine je to beztak jedno.

  Páči sa mi

 2. Otázka do 39-ky :
  Zaregistroval si postoj našej vlády k šíreniu siete 5G. Sú k tomu rôzne vyjadrenia – výstražné aj bagatelizujúce a napr. v Bruseli prijali záporné stanovisko k rozširovaniu siete 5G. U nás som nepočul nič.

  Páči sa mi

 3. Spätné upozornenie: Otázky a odpovede č.39 | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s