Zeman ich dobehol, a teraz im to dochádza

Nuž, teraz sa trocha netradične budem venovať tomu, čo sa deje v Česku. Tam sa totiž deje niečo zaujímavé – konkrétne rozhorela sa politická kríza, ktorá bude mať zaujímavé rozuzlenie a pre pražskú „kaviareň“ katastrofické následky. Podotýkam, že Zeman teraz robí veľmi trumpovskú politiku, hoci kvôli seniorite by som povedal, že Trump robí zemanovskú politiku.

O čo ide?

Antonín Staněk sa stal podpredsedom ČSSD a následne ministrom kultúry. Pán Staněk je/bol nielen starosta jednej obce, ale je aj priateľom Zemana (aspoň tak som to počul). Po nastúpení do úradu ministra kultúry odhalil jeden dosť veľký tunel. A namiesto toho, aby to kryl nahlásil ten tunel orgánom činným v trestnom konaní. Čo sa samozrejme nepáči tunelárom, lebo môžu za to ísť za mreže a preto požiadali šéfa ČSSD Hamáčka, aby im doniesol jeho hlavu na striebornom podnose. Hamáček prinútil Staněka podať demisiu, no Zeman jeho demisiu neprijal. Hamáček ale začal robiť drahoty a žiadal stretnutie so Zemanom – po niekoľkých odkladoch Zeman pohovoril dňa 4.7.2019 .s Hamáčkom a Babišom. A neviem nič konkrétne, ale podľa toho, ako sa Hamáček a Babiš tvárili, tak Hamáčkovi prečistil žalúdok a Babišovi asi povedal, nech si prestane prihrievať svoju polievočku, inak to pre neho dopadne zle.

O čo sa Zeman pokúša?

Vo vzťahu s vládou mu ide o zopakovanie Ficovej rošády, t.j. rekonštrukcia vlády a možno aj koalície bez predčasných volieb. A vzhľadom na to, že je starý lišiak, povedal by som, že v prvej veci bude úspešný.

Čo sa týka ČSSD, tak tam mu ide o zbavenie sa „kaviarenského“ vedenia, ktoré poslúcha americkú ambasádu na slovo nemenej, ako to robí ODS. Lenže na rozdiel od ODS, tam sú ešte schopné kádre a myšlienka sociálnej demokracie začína byť znova aktuálna, t.j. po výmene vedenia ČSSD môže pokojne získať aj 15-20% v najbližších voľbách. Zeman takto len získal, a „kaviareň“ spolu s liberálnou zberbou (sebrankou) len tratila.

A čo na to pražská „kaviareň“?

Nuž začínajú panikáriť a preto čušia ako vši pod chrastou, lebo zahraničné financovanie vysychá, financovanie cez české ministerstvo kultúry tiež (niečo podobné sa deje aj u nás na Slovensku), a akcia „Milión chvilek pro demokracii “ je nielenže totálny debakel čo sa týka mobilizácie, ale ak sa Staněk udrží na ministerstve a bude naďalej odhaľovať tunely, tak celá akcia sa obráti proti nim, t.j. sami sa vyfarbia na verejnosti a to dosť nechutne.

A o čo ide globálnemu zákulisiu (GP)?

Nuž, odstrihnutie liberálov/“kaviarne“ od ideologického a finančného zdroja a pák moci sa snáď myslí samo-sebou. Aj skúšanie toho, aké sú parametre úspešnej Ficovej rošády je, myslím, očividné. Otázne je len, aký bude rozpad EÚ – či „hard“, čo preferuje aj Babiš, (žiaľ to by znamenalo, že sa rozsypú aj jednotlivé krajiny), alebo „soft“, keď každé zoskupenie ide vlastnou cestou s hlasným uisťovaním každého, že EÚ je jednotná, čo preferuje tak GP ako aj každý súdny človek.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať tlsté knihy (je to fuk s ktorou začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

2 thoughts on “Zeman ich dobehol, a teraz im to dochádza

  1. Spätné upozornenie: Otázky a odpovede č. 40 | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s