Otázky a odpovede č. 40

Dnes mi do 21:00 prišli dve otázky, ktoré zodpoviem ako najlepšie viem, a zase budem postupovať chronologicky. Budem pokračovať v jednej započatej diskusii – toľko k samotnému článku. Čo sa týka udalostí posledných dní a týždňov, tu môžem povedať len jedno – toto leto nazvať uhorkovou sezónou nemožno.

Otázky a odpovede

Idevpas napísal:

Napadla ma taká “kacírska” myšlienka, že čo keby ho príslušné zariadenie v aute vyrábalo za chodu z vody alebo zo vzduchu iba v aktuálne potrebnom množstve?
Išlo by to a bolo by to dostatočne účinné?
A čo sa týka využitia v podnikoch a domácnostiach, tak ide vodík dopravovať pomocou potrubia priamo z ložiska nálezu, alebo tam hrozí vyššie nebezpečie úniku, hromadenia a následného výbuchu než pri zemnom plyne?

Nie si prvý, komu napadla táto myšlienka. Pravdou je, že internet je takých vynálezov plný (odhliadnuc od faktu, že časť z nich je podvod) – napr. auto na vodu. Čo sa týka plynovodov, tam je vec problematická, lebo vodík je prchavejší ako zemný plyn, ťažšie sa odorizuje a nemá až takú energetickú hustotu, ako zemný plyn (pri oxidácií uhlíka sa uvoľňuje nemalé množstvo energie) . Takže lokálne využitie áno, ale transport na väčšie vzdialenosti vo forme čistého vodíka už nie, lebo je komplikovaný.

Brunero sa pýtal:

Otázka do 40-ky:
Považuješ rozdelenie funkcií v EÚ za debakel pre východnú časť, keď náš Pellegrini s ním vyjadril spokojnosť? Čaká nás avizované rozdelenie EÚ na Západ a Východ?

Vypočul som si tak Michelkov komentár, ako aj Pellegriniho slová. A môj záver je, že sa dosiahol kompromis, ktorý jednak umožní robiť nám – t.j. V4+/B9 – vlastnú politiku (Ursula von der Landen de facto rozbila nemeckú armádu), a jednak v prípade potreby pekne v tichosti deliť EÚ za hlasných, no o to prázdnejších deklarácií o jednote a sile EÚ. Dodávam, že to nebude delenie podľa gusta Britov, pretože nebudeme za nich ťahať horúce gaštany z ohňa a nechávať ich obohacovať sa na našom nešťastí, hoci dôvodom, prečo tie voľby takto dopadli je to, že Briti sa do toho vložili a nedovolili Šefčovičovi zasadnúť do kresla predsedu.

Patak24 sa pýtal:

Je hnutie anonymous nejaký projekt americkej štátnej elity alebo GP?

Sčasti je to skupina nadšencov a sčasti projekt GP (globálneho zákulisia), a ako každý takýto internetový projekt má tendenciu žiť vlastným životom.

S pozdravom

Oracle 911

 

PS: Čo sa týka Brunerovej otázky, ktorá prišla po záverečnej, tak na to som už v podstate odpovedal t.j. celá akcia bol zameraný na to, aby z jednej strany politicky znemožnili Čaputovú a z druhej zas Lukašenkovi vylepšiť image, to druhé nevyšlo.

Výzva: prosím začnite čítať tlsté knihy (je to fuk s ktorou začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

8 thoughts on “Otázky a odpovede č. 40

 1. Dnes prislo sme s kampanou okolo pedofilie, Blaha to uz pohotovo okomentoval. Co to ma byt? Pokusny balonik, provokacia, alebo liberali uz uplne prepadli dojmu, ze im ide karta, tak mozu hocico? Na zdiskreditovanie celej liberalnej sebranky je to dobre, ale ze s takym krokom prichadzaju sami, mi je divne.

  Like

  • Oni tam boli vždy, lebo EU bola postavená tak, aby my sme makali a oni lízali smotanu a časť z nich namiesto toho aby sa zašil na nejaké teplé miestečko začal si prihrievať svoju polievočku. A výsledky sú už viditeľné…

   Like

 2. Mám otázku ohľadom Lajčaka. Na tlačovke na záver OBSE pôsobil dosť nesvoj a pripadal mi nervózny, a pri otázke novinára čo myslel Lavrov pod štrukturovaným dialógom dosť koktail. Môžeš to okomentovať. Vďaka

  Like

 3. Ahoj,
  chcel by som sa, prosim, opytat, ako to je s mladsou generaciou na Slovensku (ludia do cca 30 rokov).
  Vsimam si ich vnimanie sveta, rozmyslanie nad udalostami okolo, vnimanie historie atd. Nadobudam pocit, akoby sa prekrocila pomyslena hranica ludskosti, a ze to na Slovensku v dlhodobom meritku povedie k destruktivnym procesom v spolocnosti (ako na zapade).
  Existuje v nasej historii priklad, kedy sa mladsia cast spolocnosti “spamätala” v situacii, ktora vtedy mohla vyzerat beznadejne?
  Dakujem.

  Like

 4. Spätné upozornenie: Otázky a odpovede č. 41 | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s