Putinova ideologická vodíková bomba

Tento článoček je čiastočne odpoveďou aspoň na jednu otázku pod pondelňajším článkom z rubriky „Otázky a odpovede“, a pre tých, ktorí to čítajú z archívu – je to číslo 40. Pravdou ale je, že nad obsahom i názvom článku som rozmýšľal asi týždeň – pôvodným zámerom mal byť komentár k tomu, čo povedal Putin v interview pred stretnutím G20 v Osake, a tiež aké to bude mať pre nás dopady, a aký to celkovo bude mať globálny dopad.

Čo povedal Putin?

Že ideológia liberalizmu prežila svoju užitočnosť je samo osebe veľká vec, ale vodíkovú bombu z neho robí tá „drobnosť“, že Putin svojou formuláciou útočí na všetky ideologické a svetonázorové systémy, ktoré majú základy v dvojitých a trojitých morálnych štandardoch. Podotýkam, že odpis liberalizmu ako ideológie je v plnom záujme globálneho zákulisia (GP) – problematická je však tá druhá polovica, ktorú asi už nikdy nerozchodia. Dodávam, že mravnosť jedinca/morálka spoločnosti sú objektívne kategórie, lebo určujú, čo je ešte prípustné a čo už nie tak pre jedinca, ako aj pre spoločnosť ako celok, či tú-ktorú subkultúru. Inými slovami, Putin uskutočnil útok na 3. a 1. priority riadenia a opäť dokázal, že vládne tak ideologickou, ako aj konceptuálnou mocou. A to je, prosím, v plnom súlade s tým, čo povedal o lekciách zo Stalingradu, že „keď bitka je nevyhnutná, tak treba udrieť ako prvý“.

Ako to súvisí s nami?

Pôvodne som chcel povedať, že odpis liberálov a „kaviarne“ (tak našej, ako aj pražskej) naberie na rýchlosti, a aj iné veci naberú spád na celom svete (napr. istého amerického Epsteina už začali grilovať spolu s Clintonovcami). To bolo v pláne, až kým v pondelok nezverejnil SME články na obhajobu pedofilov a Hanzelová to nezačala hasiť. Každý, kto má šajnu, ako sa riadi spoločnosť (návod na vypracovanie návodov okrem iného nájdeme v tých „tlstých knihách“) tuší, že toto nepodarené „Overtonovo okno“ (technológia skazy) nie je náhoda – síce neviem, ako dostali tento nápad, ale tá následná búrka sa dala predpokladať. Okrem prejavov rozhorčenia a ľudovej tvorivosti to okomentoval aj Blaha nie raz ale dvakrát, a dodávam, že sa do tej liberálnej zberby v žolde americkej ambasády pustil – a to nie raz, a ani dvakrát ale v podstate neustále. Vzhľadom na to, že čo vyviedol denník SME, tak slušnosť šla bokom a rukavičky šli dole.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať tlsté knihy (je to fuk s ktorou začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

3 thoughts on “Putinova ideologická vodíková bomba

  1. Ori, v tom druhom odseku na poslednom riadku spomínaš tú pamätnú vetu pána Putina, čo povedal o lekciách. Možno som si to zapamätala nesprávne, ale mne sa zdá, že to povedal v súvislosti so svojimi skúsenosťami z pozýčiek mladíkov svojich mladých rokov v Petrohrade a ty tam máš Stalingrad. Ak sa mýlim, ospravedlňujem sa, že je to iba technický vstup a nie niečo konštruktívne k téme.

    Páči sa mi

  2. Spätné upozornenie: Otázky a odpovede č. 41 | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s