Teraz nás Rusi zachraňovať nebudú.

Kedykoľvek čítam niečo v tom zmysle, že „Rusi nás aj tentoraz zachránia“, tak to čítam akoby v hlase pána Mečiara s tou „huhňavou intonáciou“ a výslovnosťou toho „ mentálne zaostalého človeka“. Musím však hneď dodať, že podľa mňa pán Mečiar má IQ nad 110 a netrpí stareckou demenciou. Takže áno – bude to ten typ článku, ktorý tak trochu strieľa do vlastných radov, poburuje a podpichuje, no ktorý, žiaľ, popritom často vystihuje podstatu.

Prečo by nás mali Rusi zachraňovať aj teraz?

Štandardná odpoveď znie – „však sme bratský národ“ (a odteraz veci v úvodzovkách môžete čítať s tou huhňavou intonáciou a výslovnosťou). No koľkokrát sme ten bratský národ podrazili v kritickej situácii, alebo sme Rusom vrazili dýku do chrbta?! A koľkokrát sme utekali naspäť k Rusom, aby nám zachránili krk, lebo nás dostihli následky nášho vlastného podrazu alebo zrady?! Ja sa im vôbec čudujem, že s nami mali toľko trpezlivosti. A že „ja som Rusov nepodrážal“ ako argument neberiem, lebo:

 • kde ste boli, keď sa zradcovia drali k moci?;

 • kde ste boli, keď do vedenia boli menovaní slepci a neschopní ťuťmáci?;

 • kde ste boli, keď neschopní ničili a zradcovia zrádzali?

Budem hádať: váľali ste si šunky pred „vegetbedňou“ s pivkom v ruke (a je jedno, či ste fandili abc, alebo nadávali na xyz), alebo ste sa venovali inej paraziticko-degradačnej činnosti, či ste boli na záhradke s tým, že všetko je aj tak záležitosť Bratislavy alebo Prahy, že veď sú to záležitosti „pánov“, a je teda jedno, čo budem robiť.

A po tom všetkom si vážne myslíte, že nás budú Rusi neustále zachraňovať, a že nám zase bude stačiť prísť k hotovému?

Ak áno, tak urážate nielen Rusov, ale aj vlastný národ, lebo medzi takýmto prístupom a parazitovaním napr. úžerníkov, exekútorskej mafie, občanov z neslávneho Luníku IX. atď. nie je žiadny principiálny rozdiel. A hlavne nás nebudú zachraňovať pred Číňanmi, ktorí teraz skupujú všetko nastojato – naležato, a ktorí u svojich dlžníkov zavádzajú vlastné poriadky.

Moja pointa?

Sú to hlavne 3 veci:

 • Teraz je naozaj na nás, či sa tu budú zavádzať poriadky z Rakúsko – Uhorska, Číny alebo si zachováme svoj národný charakter.

 • Treba študovať, zaujímať sa o to čo sa deje okolo, a hlavne podporiť to, čo chceme.

 • Vyhradzujem si právo posielať každého, kto začne hovoriť, že „Rusi nás zachránia“, alebo „zachráň nás Rusko“, či „prečo nerobíme takú politiku, ako Orbán“ tam, kde slnko nesvieti, a to aj dosť nevyberaným spôsobom. (Otázka na možno bolestivé zamyslenie: Prečo Maďarsku nezatrhli eurofondy z ktorých Maďarsko de facto žije, keď Orbán je tak namierený proti Bruselu?)

S pozdravom

Oracle 911

PS: Uzávierka pre rubriku „Otázky a odpovede“ je teraz dňa 23.7.2019 o 21:00.

Výzva: prosím začnite čítať tlsté knihy (je to fuk s ktorou začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

3 thoughts on “Teraz nás Rusi zachraňovať nebudú.

 1. Otázka do O-O-O (moje pomenovanie otázok-odpovedí-Oracleho) :
  U nás na Slovensku už prebehla alebo má prebehnúť výmena veľvyslanca USA. Domnievaš sa, že sa jedná o klasickú rotáciu alebo by za tým mohla byť zmena prístupu v tomto našom regióne? Zatiaľ sa o tom veľa nepíše.

  Páči sa mi

 2. Mňa by zaujimalo Japonsko. Parlament neschvalil zmenu ústavy v otázke japonských ozbrojených síl. Je za tým stále okupácia zo strany USa ktoré to neschválili?

  Páči sa mi

 3. Spätné upozornenie: Otázky a odpovede č. 42 | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s