Otázky a odpovede č. 42

Vzhľadom na to, že v nedeľu večer boli výpadky v dodávkach elektrickej energie, rozhodol som sa odložiť veci, ako som to v pondelok oznámil. Po krátkom uvážení som sa tiež rozhodol, že uzávierka do tejto rubriky bude každý utorok o 21:00 . Čo sa týka dneška, odpoviem na jeden príspevok a dve otázky – našťastie všetky tri „otázky“ sú v chronologickom poradí, takže budem na ne odpovedať v takom poradí, ako prišli, a ako vždy tak, ako najlepšie viem.

Otázky a odpovede

Anestus reagoval:

Nemôžu odpáliť finančný systém, iba ak by chceli neokoni spáchať samovraždu. Odpálenie finančného systému by znamenalo stratu riadenia z nekontrolovateľného chaosu, ktoré by to spôsobilo. Navyše, odpálenie by muselo prebehnúť len v západnej hemisfére, čo by síce spôsobilo šok, ale alternatívny finančný systém na Východe by sa čoskoro aktivoval. To by znamenalo zánik západnej dominancie lusknutím prstov, posledný let kamikadze. Situáciu by mohol dokonca využiť aj Trump na okamžité znárodnenie FEDu ako nevyhnutné núdzové riešenie na záchranu situácie.
Takýto krok neokonov by bola najrýchlejšia cesta k vlastnej deštrukcii. Západ by to postihlo poriadne, jeho finančný systém by sa úplne zdiskreditoval a Východ by z boja vyšiel víťazne a prebral štafetu dominantného finančného systému.

Dobrá poznámka, ale trochu mimo. Oni si totiž myslia, že môžu byť „cleanest shirt in the laundry basket“, t.j. najčistejšie tričko v koši na prádlo – a to dosiahnu tým, že odpália ostatné ekonomiky a veľkú časť finančného systému – napr. vojnou v Európe. A kým my budeme krvácať a trieť biedu, tak oni budú lízať smotanu za Veľkou mlákou.

Samozrejme, že je to hlúposť – vieš to ty, viem to ja, vedia to moji čitatelia, vie to aj Putin, Xi, Trump a globálne zákulisie (GP) a tiež vedia, že takéto riešenie, ktoré je v súlade morálkou anglosaských elít nemôže fungovať kvôli spätnoväzbovým slučkám, ktorých je habadej a ktoré zabezpečia to, že aj oni zahynú.

Brunero sa pýtal:

Otázka do O-O-O (moje pomenovanie otázok-odpovedí-Oracleho) :
U nás na Slovensku už prebehla alebo má prebehnúť výmena veľvyslanca USA. Domnievaš sa, že sa jedná o klasickú rotáciu alebo by za tým mohla byť zmena prístupu v tomto našom regióne? Zatiaľ sa o tom veľa nepíše.

Nuž, na Slovensku sa americkí veľvyslanci menia v priemere každé 2-3 roky, ale boli tu aj veľvyslanci na 1 rok, i na 4-5 rokov (ako súčasný veľvyslanec). Musím ale upozorniť na 2 veci:

  • Nová veľvyslankyňa, ktorá má zaujímavý profesný životopis bola ako veľvyslankyňa schválená 15. marca a vymenovaná 18. marca 2019 (kvôli časovému posunu u nás to bol 19. marec), t.j. v čase prvého kola prezidentských volieb.

  • V Moldavsku bol nedávno zmarený pokus o majdan, a anglosaskí poskokovia sa rozutekali po svete tak, že nikto nevie, kam zaliezli.

Chcem tým povedať, že chlapci z GP prinajmenšom v marci už vedeli, že Clintonoidom nalomia v strednej a východnej Európe chrbát a začali s prípravou na fixáciu výsledkov, dôsledkom ktorej je, že v zahraničnej politike USA začne dominovať práve politika GP. A to znamená, že na Slovensku sú pokusy o majdan nielen blokované, ale vzhľadom na to, že príde nová veľvyslankyňa, tak väzby na poskokov aj spopretŕhané a politická podpora liberálov, slniečkárov a podobnej zberby zmizne. Celé to znamená, že tí, ktorí doteraz neprezliekli kabát, lebo nevycítili zmenu vetra a verne slúžili pánkovi z Washingtonu (napr. „poradcovia“ p-rezidentky Čaputovej, Lipšic, Dzurinda, Mikloš, atď.) sa ocitnú v problémoch, lebo tí chytrejší sa zatvária, že „ja nič, ja muzikant“, a všetku vinu hodia na nich.

Maly sveter sa pýtal:

Mňa by zaujimalo Japonsko. Parlament neschvalil zmenu ústavy v otázke japonských ozbrojených síl. Je za tým stále okupácia zo strany USA ktoré to neschválili?

Podľa všetkého áno – tak Japonsko ako aj Južná Kórea sú okupované územia, a preto tam má USA veľký vplyv s tým, že Japonsko má sily len na sebaobranu (Japanese self defense force).

Lulu sa pýtala:

Ahoj prosím ťa o čom je vlastne tá nová dohoda o prerozdelovani migrantov ,,zachránených ” na mori ? Nejak mi to nesedí do toho čo sa momentálne deje. Ďakujem za odpoveď.

A keďže to prišlo po uzávierke, ktorá je po 21:00, tak len v krátkosti (od budúceho týždňa výnimky robiť nebudem lebo sformulovať zmysluplnú a ako-tak vyčerpávajúcu odpoveď nejaký čas trvá). Takže ide o politický mechanizmus na mäkké delenie EÚ, lebo tí, ktorí sa pripoja „k dobrovoľnému, ale záväznému“ systému prerozdeľovania skončia v jednom košiari a tí, ktorí nie, skončia inde.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať tlsté knihy (je to fuk s ktorou začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

2 thoughts on “Otázky a odpovede č. 42

  1. A je definicia Japonskych ozbrojenych sil tym spravnym indikatorom miery ich suverenity? Pindosi sa snazia rozduchat konflikty vsade, idealne cudzimi rukami – tak preco nie aj postrcenim Japonska na cestu oficialnej militarizacie (lebo zbrane uz maju – vid lode triedy Izumo a Hyuga). V tom regione sa uz dlhsiu dobu priklada pod kotol. Z takehoto uhla pohladu by potom prave to neschvalenie novej definicie ozbrojenych sil bolo prejavom rastucej miery suverenity.

    Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s