Otázky a odpovede č. 44

Do uzávierky tejto rubriky v utorok o 21:00 som dostal päť otázok, jednu v maily a štyri v diskusii, a tiež aspoň jednu otázku zodpoviem tak, akoby patrila do tejto rubriky. Najprv začnem otázkou položenou v maily, a potom chronologicky zodpoviem na otázky vo fóre. A ako vždy, budem sa snažiť zodpovedať ich tak, ako najlepšie viem. Čo sa týka tejto rubriky, tak uzávierku posuniem na 20:00 z toho dôvodu, že aj ja musím spať, lebo vypracovanie otázok nejaký čas trvá.

Otázky a odpovede

Michailov ma v maily pýtal:

Dobrý deň Oracle,
čo naznačujú výbuchy munície ? Jedná sa podľa teba o len o nepozornosti alebo si mocnosti “robia zle” ? Za posledných pár rokov ich bolo
“hodne”, od Ameriky po Čínu. (V bývalom “východnom bloku” by som to chápal (zakrytie rozpredania a rozkradnutia munície pre “potreby” v Sýrii, Iraku, Afrike atď. / Nováky, Vrbetice/)

Tvoje podozrenie je namieste, lebo takéto výbuchy sú málokedy dôsledkom šlendriánstva, čiže majú niečo zakryť, najčastejšie krádež streliva (nech vyšetrovateľ dokáže, že nevybuchlo toľko munície, ako je v evidencii). Avšak v Rusku je aj ďalší uhol pohľadu – príprava majdanu/farebnej revolúcie, ktorú spomína poslednú dobu aj pán Pjakin. Chcem tým povedať, že „niekto“ nielen ukradol muníciu s cieľom použiť to na chystanom majdane/predaji teroristom, ale chce to aj použiť proti Putinovi štýlom „lebo Fico“.

Brunero sa pýtal:

Otázky do 44. kola :
1/ Lipšic sa tu už neraz pretriasal, nebudem sa zaoberať priamo jeho osobou. Viac ma zaujíma, keďže figuruje vo veľmi závažných prípadoch, kto ho môže do nich pretláčať? Veď jeho profesionálny kredit až taký vysoký nie je (iba moja domnienka) a vzhľadom na podmienenčný trest za autonehodu, by sa patrilo, aby bol nejaký čas mimo očí.
2/ Aj druhá otázka nepriamo naväzuje na prvú. JUDr. Šanta v terajšom prípade Kočner + Rusko s možným dosahom ktovie až kam, je podľa teba tým správnym človekom na takejto pozícii?

K JUDr. Šantovi sa vyjadrovať nebudem už len z toho dôvodu, že ho nepoznám a nie som právnik. Čo sa týka Lipšica, tak ten je podľa Martina Daňa (GINN press) síce mizerný právnik (takže tvoja domnienka je namieste), ale je skvelým signalizátorom toho, ktoré kruhy sú namočené do danej špinavosti, a odkiaľ vietor fúka. Momentálne sudcov svojou prítomnosťou zastrašuje, lebo tí veľmi dobre vedia, koho v skutočnosti reprezentuje, ale akonáhle Trump, Si Ťin-pching a Putin odstrihnú Clintonoidov od zahraničných pák, tak Lipšic i jeho klientela sa stanú terčom orgánov činných v trestnom konaní. A čerešničkou na torte je, že si stále myslí, že je na víťaznej strane – a to je dôvod prečo ešte nezaliezol do nejakej diery.

Palo sa pýtal:

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/521221-expremier-vladimir-meciar-zaklada-politicku-stranu/
Myslíš si Ori že ma šancu táto strana získať “Harabinove” percenta z prezidentských volieb? A čo to vlastne znamená pre politickú scénu na SK? Vďaka za odpoveď.

Málokto vie, že sudca Harabin má synovca, ktorý sa tiež volá Štefan Harabin. Podľa mňa je to jeho strana, ktorú sudca Harabin prevezme (veď má svoje roky, a založenie politickej strany je fuška, t.j. je jednoduchšie prevziať hotovú). Dodávam, že v októbri 2017 som napísal, že nevstúpi do žiadnej strany, len bude radiť a chodiť na konferencie (a medzi tým záhradkárčiť). Žiaľ, po zhodnotení situácie ja a pán Mečiar sme nezávisle na sebe došli k záveru, že niet takého politického subjektu (on sa dokonca stretával s predsedami strán a prišiel na to, že každý z nich chce predovšetkým naplniť svoje ambície a hrať rolu „záchrancu vlasti“ – toľko o patriotizme niektorých). Takže urobil to, čo by každý politik- vlastenec urobil na jeho mieste -vrátil sa z politického dôchodku, a to ma trochu štve (nie preto že sa vrátil, ale kvôli dôvodom).

Malý sveter sa pýtal:

V suvislosti s týmto článkom za ktorý ďakujem ma napadá informácia od pjakina ze maďarsko je historický štát ( preto podpora Orbána od gp) ale napríklad ČSR bol umelo vytvoreny štát. Nevidis v tom rozpor? Okrem toho by som sa chcel opýtať či sa v súčasnosti niekto z vedeckej obce zaoberá pôvodom Madarov a Slovanov. Vďaka.

Chápem tvoju otázku, ale rozpor je len zdanlivý. Totiž Uhorsko vzniklo tak, že od Veľkej Moravy boli odtrhnuté niektoré časti, a Maďarsko vzniklo tak, že od Uhorska boli odtrhnuté časti. A že maďarský národ ako ho poznáme je výsledkom vojenskej a kulturologickej agresie je zase iná vec.

Čo sa týka prvej ČSR, vznikla zo zvyškov R-U na zákazku globálneho zákulisia (GP) – sčasti ako zdrojová základňa pre agresora a sčasti ako predmostie pre inváziu či už do ZSSR alebo do Európy. To, že ZSSR nebol agresorom v Druhej svetovej vojne je zásluhou Stalina. A že povojnová ČSR získala všetky atribúty štátu ako súčasť sovietskeho bloku je tiež vec, ktorú treba zvlášť posúdiť.

Čo sa týka výskumu pôvodu Maďarov a Slovanov, tak k tomu veľa povedať neviem. Snáď len toľko, že GP a historici (či hysterici) nie sú zainteresovaní na odhalení pravdy, lebo by sa zrútil nejeden hrad postavený zo lží a nezmyslov.

Jakub sa pýtal:

Zaujimal by ma tvoj komentar k stretnutiu Lajcaka s Douglasom. A takisto sa nedavno konalo stretnutie ministrov zahranicia na Strbskom plese.

Veľa k tomu priamo povedať nemôžem, snáď len toľko, že nad našim MZV prevzala riadenie americká ambasáda (čo nepriamo potvrdzuje toto interview od cca 24 minúty). Možno časť americkej elity sa tu skutočne chce usadiť, ale pochybujem, že tu budú môcť zaviesť svoje poriadky, lebo Clintonoidi prakticky prehrávajú na celej čiare.

A čo sa týka stretnutia ministrov zahraničných vecí, tak tie veci sa ešte chystajú naplno prejaviť a nechcem zastreliť pointu.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať tlsté knihy (je to fuk s ktorou začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

2 thoughts on “Otázky a odpovede č. 44

  1. Zase bomba! Vskutku! Vďaka Rastislav Kavický

    st 7. 8. 2019 o 6:27 Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska napísal(a):

    > oracle911blog posted: “Do uzávierky tejto rubriky v utorok o 21:00 som > dostal päť otázok, jednu v maily a štyri v diskusii, a tiež aspoň jednu > otázku zodpoviem tak, akoby patrila do tejto rubriky. Najprv začnem otázkou > položenou v maily, a potom chronologicky zodpoviem na otázk” >

    Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s