Zelený ošiaľ končí a nastupuje ekológia

Myslím si, že každý počul tie hysterické výkriky, ako nás oxid uhličitý zabíja, lebo planéta sa uvarí vo vlastnej šťave, oceány stúpnu kvôli roztopenému ľadu a všetko bude pokryté púšťou. Poslednou predstaviteľkou tohto smeru je Gréta Thunberg, ktorá ako de facto dieťa reční o tom, že svet skončí o 12 rokov lebo, lebo, lebo… Zdanlivo celé hnutie získava na sile, ale skutočnosť je taká, že celý ten ošiaľ s CO2 je odpisovaný, a globálne zákulisie (GP) je nútené priznať farbu, a tiež zamerať propagandu a úsilie na riešenie skutočných problémov, a nie umelo vyvolaných zástupných problémov.

O čo v skutočnosti ide?

Celý ošiaľ s oxidom uhličitým z pohľadu GP má dva hlavné aspekty:

  • riešenie nadmernej spotreby davu cez umelé znižovanie spotreby;

  • zakrytie existencie dlhodobých, aj klimatických cyklov pred davom na našej planéte.

Nadmerná spotreba, ktorá má dosť ťažké dopady pre biosféru planéty je jedným z vedľajších dôsledkov uzákonenej úžery (hocičo nad 2% je de facto úžera). Totiž firmy a podnikatelia musia splatiť dlhy u bánk, ktoré bez ohľadu na úspech majú nástroje na „funt mäsa“ dlžníka, čo samozrejme má za následok, že sa rozbieha propagácia spotreby (čo inak je ťažká psychologická manipulácia, zameraná na pudy. To má za následok preteky v spotrebe. Ďalšia vec je, že člen davu, ktorého motiváciou sú prevažne pudy a kultúrne vzorce, nielenže ľahšie podlieha propagande (a to zas vyhovuje GP), ale aj je ideálnym spotrebiteľom všetkého, čo nie až tak neviditeľná ruka trhu ponúka.

Čo sa týka dlhodobých cyklov, nuž málo známy fakt je, že na začiatku geologického obdobia zvaného karbón bol obsah oxidu uhličitého okolo 0,15% (1500 ppm), ktorý klesol na 0,035% (350 ppm), a to bolo obdobie, keď po zemi liezli obrovské stonožky, škorpióny a lietali obrovské vážky, lebo obsah kyslíka bol 35% (dnes je to okolo 20%). Ďalší menej známy fakt je, že počas rímskeho obdobia a európskeho raného stredoveku (10.-13. storočie) sa pestovalo hrozno aj tam, kde dnes nie sú na to podmienky – napr. na južných svahoch slovenských pohorí alebo v Čechách, a určite to nebolo kvôli CO2 v atmosfére ako sa nám to teraz snažia nahovoriť. Nechcem sa teraz púšťať do debaty, nakoľko je súčasné datovanie mimo, prípadne či pred niekoľkými storočiami nedošlo k nejakému posunu klimatických zón či tektonických dosiek. Prosto klíma sa menila a ľudstvu i všetkému živému na tejto planéte nezostávalo nič iné, ako sa prispôsobiť.

Prečo hovorím o konci zeleného šialenstva?

Súvisí to s tým, že islamizácia Európy a tým aj znižovanie spotreby nejde tak, ako to GP naplánoval, a preto bude časť pravdy uvoľnená pre verejnosť i kvôli tomu, aby sa riešili skutočné ekologické problémy a následne došlo k optimalizácii produkcie a spotreby. Dôležitým elementom toho je odpis liberálneho kapitalizmu, a to je hlavný dôvod, prečo USA budú preformátované. Čo nahradí liberálny kapitalizmus zatiaľ povedať neviem, ale určite to nebude to, čo chce GP.

Nástroj tohto odpisu je práve Gréta, ktorej rodičia sa poznajú okrem svetoznámych fotografov aj s Alom Gore-om, a ktorú podporuje aj Soros. Z pohľadu clintonoidov a časti britských elít je to jednak biznis aj s uhlíkovými zmenkami, a jednak likvidácia európskej konkurencie – či už umelo vyvolaným bankrotom (VW je prinútený šrotovať svoje autá), alebo uhlíkový ošiaľ Bruselu, ktorým sa likviduje nemecký oceliarsky priemysel, ale z pohľadu GP je to správny krok na zníženie spotreby na oboch stranách oceánu (USA už máločo vyrába). Dôvod môjho tvrdenia je prostý – stačí zdiskreditovať Grétu, povedať na plnú hubu, že klíma sa mení a treba začať riešiť zelené plochy a vodný cyklus, a nadšenci sa hneď pustia do riešenia s tým, že Clintonoidi prídu aj o tieto páky, lebo prípravu na tieto kroky už registrujem nejaký ten čas.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať tlsté knihy (je to fuk s ktorou začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

4 thoughts on “Zelený ošiaľ končí a nastupuje ekológia

  1. Spätné upozornenie: Prípad Epsteina sledujem | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s