Prečo ísť voliť v 2020

Tento článok je reakciou na jednu diskusiu spred pár dní s istým človekom, ktorý síce prečítal tlsté knihy, na ktoré dole neustále odkazujem, ale ich obsah nepochopil, a preto navrhol úplne scestné riešenie – že totiž na tieto voľby v roku 2020 netreba ísť, aby sme klanom v zákulisí a politikom ukázali cez delegitimizáciu volieb a možno aj systému, že takto už nie a dobré časy im končia. Samotné rozhodnutie ma nerozhodilo, ale radiť ostatným nejsť voliť a pritom argumentovať tým, čo je v tých tlstých knihách neprihliadajúc na aktuálnu situáciu – tak to ma už rozhodilo. A to natoľko, že som mu nielenže povedal, že je to tá najhoršia rada, čo teraz môže dať a vôbec nechápe čo tára, ale nazval som ho aj starým hlupákom, starým bláznom, ba nepriateľom.

Prečo?

Je tu dosť dôvodov:

 • Sám pred 30 rokmi ako 28 ročný pomáhal legitimizovať systém, ktorý vzišiel z prevratu svojou nečinnosťou alebo štrnganím na námestiach či voľbami, ale teraz nejsť k voľbám je ako plakať nielen nad rozliatym mliekom, ale rovno plakať nad rozliatym mliekom, ktoré medzičasom už aj skyslo.

 • Keďže systém je legitímny už cca 30 rokov, tak voľby by boli legitímne aj vtedy, keby sa k urnám dostavili iba členovia strán a ich najbližší rodinní príbuzní, lebo niet dolnej hranice pre legitimitu do parlamentných volieb.

 • Prax z prezidentských volieb a volieb do EP preukázala, že voličská základňa liberálov je síce obmedzená (cca 1-1,3 milióna voličov), ale veľmi disciplinovaná, a to by pri nízkej volebnej účasti znamenalo jednoznačné víťazstvo liberálov.

 • Síce liberáli sú odpisovaní a ich ideológia aj diskreditovaná, avšak ich voličom môžu podstrčiť ďalšiu modlu namiesto Trubana, ktorý je „in a kúl“.

 • Vláda liberálov, hoci aj trvajúca len rok, by bola pre Slovensko katastrofou nielen z toho dôvodu, že sú neschopní, ale aj z ideologických dôvodov – rozbili by to dobré, čo Fico horko-ťažko obnovil a sfunkčnil (a to Slovensku i pri všetkých jeho prešľapoch a chybách umožnilo nabrať dych).

 • Úradnícka vláda, ktorú by vymenovala Čaputová, a mala by vládnuť do predčasných volieb (či už po vláde liberálov alebo nie) by nebola akcieschopná, a to by v takomto kritickom období znamenalo pre Slovensko katastrofu – v extrémnom prípade aj zánik štátu a možno aj národa (Poliaci a Maďari stále snívajú o Veľkom Poľsku a Maďarsku).

 • Vládou zloženou z figúrok ako Truban, Kollár, Sulík/Galko, Kiska, Matovič atď., alebo úradníckou vládou, by občania tohto štátu zažili toľko trápenia, že budeme plakať nielen za Ficom, ale aj za Mečiarom (na ktorého sú daktorí stále alergickí), a neradi spomínať na Dzurindu, ktorý de facto rozbil našu horko-ťažko obnovujúcu sa ekonomiku, predal rodinné striebro (strategické podniky) a nás predal do otroctva za lacné peniaze. Komu súdnemu toto chýba?! (Myslím si, že to jasne vysvetľuje, prečo som sa tak naštval.)

 • Liberálne médiá v slovenskom jazyku, ktoré sú riadené zo zahraničia (a tým pádom svojou podstatou protinárodné a protištátne) budú robiť všetko pre to, aby ľudí odhovorili od volieb (dôvody sú vysvetlené vyššie).

Takže čo urobiť?

Prvá vec je, že ľudí treba presvedčiť, aby šli voliť a použiť pritom tie argumenty, ktoré som vyššie uviedol (s istými obmenami). Pretože ísť na záhradku alebo niekam inam počas volieb s tým, že je to aj tak záležitosť Bratislavy, je maximálne nezodpovedné. Voľbami sa totiž veci nekončia, treba sa zaujímať o reálnu politiku a nie o ten mediálny cirkus, lebo „ak sa niekto nezaujíma o politiku, tak sa politika začne zaujímať oňho“.

Druhá vec je, že treba si dobre rozmyslieť, komu dáme svoj hlas, lebo liberáli sú pre väčšinu slovenských voličov passé, a hurá- patrioti to síce myslia dobre, ale nechápu politiku. Majú zažitú predstavu, že politici môžu robiť čo chcú, a keď buchnú po stole, tak to tak aj bude. O opaku sa mohol presvedčiť Kotleba – keď začal robiť drahoty okolo opravy ciest, nezaplatil za propagačné CD-čko, ktoré malo propagovať BBSK, atď. Čiže namiesto toho, aby ich pritlačil k stene a urobil alternatívnu ponuku, ktorá by zabezpečila primeranú kvalitu produktu, tak vyrazil do boja, čo malo za následok, že poštval proti sebe oligarchov, ktorí zase podporili kdekoho pri voľbách. Aj preto mohol povedať pán Mečiar to, čo povedal (a teraz parafrázujem) že „keby kandidovali proti Kotlebovi Marťania, tak aj s nimi by sa spojili“.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať tlsté knihy (je to fuk s ktorou začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

3 thoughts on “Prečo ísť voliť v 2020

 1. Plný súhlas. Ja som tú debatu čítal. A nechcem tomu pánovi krivdiť, ale ak prečítal tlsté knihy a názorovo je tam kde je tak je to vrag. A nechcem uberať vážnisť tlstým knihám, al ak má niekto trochu zdravého rozumu, tak to čo si napísal musíbyť každému jasné. A ak niekto tvrdí opak, teda, že nevoliť, hoci len jedno obdobie (ktovie čo bude v roku 2024), tak v tom asi bude úmysel. Nedobrý úmysel.

  Páči sa mi

 2. Spätné upozornenie: Otázky a odpovede č. 46 | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

 3. Spätné upozornenie: Jeden toxický tapetár sa ozval | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s