Otázky a odpovede č. 46

Do uzávierky v utorok o 20:00 som dostal päť otázok a jednu poznámku, na ktorú budem reagovať. Čo sa týka tohto týždňa, okomentujem jednu udalosť a niektoré na ňu naviazané procesy. Je to pomerne významná udalosť, ktorú tu teraz nechcem rozvádzať – len poukázať na to, že posun tektonických dosiek politiky sa už prejavuje. Po odpovedi na poznámku zodpoviem otázky v chronologickom slede a tak, ako najlepšie viem.

Otázky a odpovede

Jéňa napísala:

Doplním, že s vaším podezřením ohledně Macrona souhlasím, ale vzhledem k vašemu názoru z .11.8.2019 zde http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-57/#comment-244164 , by možná bylo vhodné ozřejmit některým to, že řízení je proces informační, a proto i předávání informací jest řízením.

Moc je v praxi realizovaná schopnosť riadiť a riadenie je informačný proces, a preto globálne zákulisie (GP) v minulosti maximálne kontrolovalo nielen zdroje informácií, ale aj informačné kanály s čiastkovým cieľom nielen formovať dlhodobé a krátkodobé trendy (formovaním kultúry a svetonázoru), ale aj dosiahnuť iné čiastkové ciele na ceste za svetovou hegemóniou. Čo v praxi môže znamenať, že šikovný zamestnanec, ktorý rozumie riadeniu dokáže pretlačiť aj to, čo miestny a možno ani globálny manažment nechce – len tak, že sa rozpráva s kolegami pri kávičke a počas obedňajších prestávok.

Pavol sa pýtal:

Zdravím všetkých. Mám otázku k novej veľvyslankyňi USA. Dočítal som sa že ju na Slovensku chcel Trump. Akú úlohu bude zohrávať v nadchádzajúcich procesoch na Slovensku?

Doterajší americký veľvyslanec zabezpečoval koordináciu a materiálnu podporu slovenských liberálov a poskokov Clintonoidov, a už len samotná výmena veľvyslanca narušuje tieto procesy. A vzhľadom na to, že je to Trumpov človek, povedal by som, že veľvyslankyňa tak či onak významne narušuje všetky snahy o majdan na Slovensku. Dodávam, že jej vymenovanie naznačuje, že Trump a GP naďalej úspešne drvia Clintonoidov. A aj na to nadväzuje dnešná posledná otázka.

Juraj sa pýtal:

Epstein zabezpečoval kompro-materiály a u nás takým spôsobom fungoval Kočner. Môžeme teda očakávať pre Kočnera podobný osud? Mám pocit z tých fotografií, ktoré zverejňujú médiá – akoby pol roka chodil v žltom tričku – že už možno spí s rybami.

Čítal som odkaz na článok „analytika“, ktorý predpovedal Kočnerovi podobný osud, a takúto smrť by určite hodili na Fica a Smer-SD. Toto tvoje podozrenie podporuje aj to, že ďalšie pojednávania budú v lepšie stráženej väznici, a aby k tomu nedošlo je v záujme tak miestnej periférie GP, ako aj patriotov.

Mirec sa pýtal:

Napíš niečo o RTVS. Lebo mne sa zdá, že Rezník zatiaľ veľa vody nenamútil. A nemám pocit, že by sa čokoľvek dialo aj na pozadí, čosi by predsa len preniklo. Voľby sa blížia a mám pocit, že RTVS nebude nápomocná pronárodným silám.

Čo sa týka kádrov, musí Rezník variť vody a to z toho dôvodu, že svetonázor väčšiny týchto kádrov je liberálny a to sa veľmi nepohne, kým to Trump u seba s konečnou platnosťou nevyrieši. Veľký záťah očakávam v období Brexitu – kvôli tomu, že Briti dávajú rozum Clintonoidom, ale zmenou je napr. aj nový moderátor relácie O 5 minút 12, ktorý je bývalým spravodajcom RTVS z Čiech.

Malysveter sa pýtal:

ahoj prosím otázka na už veľakrát diskutovanú tému: požiare na Sibíri – dávno som nečítal nič o aktuálnej situácii a čo tieto požiare – ich informačný potenciál – znamená v súčasných procesoch? Ďakujem

Okrem toho, že požiare už dostali pod kontrolu a pravdepodobne sú už aj uhasené môžem povedať len toľko, že vzhľadom na to, že ohniská boli v blízkosti ciest hasiči došli k záveru, že to bolo podpaľačstvo. A to primárne znamená dve veci:

 • korupčníci chceli zakryť stopy nelegálneho výrubu;

 • tí istí korupčníci napomáhali majdanizovať Rusko tým, že dostávali ľudí na protesty, kde ľudia požadovali skoré uhasenie požiarov.

Palino25 sa pýtal:

Zdravím,
zaujímal by ma Váš komentár k včerajšiemu vystúpeniu p-rezidentky Čaputovej. Udalosti posledných dní dávajú tušiť, že sa im veci nedaria tak ako by si predstavovali a mám dojem, ako keby začali tlačiť na pílu.

Áno tlačia a čiastočne to súvisí s tým, čo som spomínal vyššie – totiž že nová americká veľvyslankyňa nie je nápomocná pri majdanizácii Slovenska (ba možno to aj hatí – s istotou to neviem povedať). Ďalší dôvod je, že Truban znechucuje voličov (a tu vidím zásah miestnej periférie GP, keďže dali na toto miesto takúto figúrku), a za každú cenu chcú od toho odviesť pozornosť voličov. Posledný dôvod, ktorý mi teraz napadá (a možno aj najdôležitejší) je, že kauza Kočner napriek tzv. únikom (môžu to byť aj výmysly Tódovej a spol.) sa nevyvíja tak, ako oni plánovali, čo sa snažia prekryť týmto (hoci štátna tajomníčka Jankovská je Lipšicov človek). Že to celé je prejavom ich absolútneho nechápania, ako treba riadiť, neschopnosti a totálneho amaterizmu tejto zberby je pre mňa vec celkom zjavná.

Ja osobne očakávam vyhrotenie situácie koncom roka, resp. v prvej polovici januára s tým, že liberálne médiá budú chcieť maximálne možným spôsobom znechutiť voličov natoľko, aby účasť bola minimálna (dôvod som minule povedal), zatiaľ čo patrioti a možno aj periféria GP chcú, aby účasť bola čo najväčšia. Nikto súdny nechce vládu tejto liberálnej zberby, lebo periféria GP uprednostňuje chytrých, chápavých a schopných poskokov – a keď ani to nie, tak by to mal byť aspoň chytrý a chápavý človek. Problém je, že kvôli rýchlosti obehu informácie v spoločnosti časť z nich prejde na druhú stranu barikády, a časť z nich prestane byť schopnými a možno aj chytrými a chápavými.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať tlsté knihy (je to fuk s ktorou začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

5 thoughts on “Otázky a odpovede č. 46

 1. Zdravím všetkých.
  Budú to otázky do ďalšieho kola, keďže som ich poslal na zlú adresu. Nepredpokladám, že stratia na aktuálnosti :
  Otázka č.1 : Stále si si istý, že vo vyšetrovaní K+K a terajšom divadielku okolo Kočnera a jeho komunikácie, neťahá Smer / vláda za kratší koniec? Nie je tá defenzíva už pridlhá?
  Otázka č.2 : V rozhovoroch s Mečiarom (prevažne na YT) som nepostrehol žiadnu zmienku o globalizácii resp. o konceptuálnych záležitostiach. Máš dojem, že sa týmto témam iba vyhýba? Nepredpokladám, že by mohol byť v tomto smere “mimo”.

  Páči sa mi

 2. Vcera bola vojenská prehliadka k snp. Myslím že armáda (ktorá sa u nás zámerne nevolá armáda) si hanbu neurobila. Avšak všimol som si že réžia a kamera rtvs urobila z prehliadky chaos. Zabery hore dole, vracanie sa k útvarom ktoré uz prešli atd. Myslíš že ide o podobné procesy ako pri prehliadkach v Moskve?

  Páči sa mi

  • Pripájam sa k otázke. Vôbec neboli komentované jednotlivé útvary alebo celky ktoré pochodovali. Pripadalo mi to ako keby to bola prehliadka moderátora. O čom sa rozprávali mohli prebrať pred prehliadkou.

   Páči sa mi

 3. Pripájam ďalšiu otázku:
  Prezidentka vymenovala M.Kováča ml. za veľvyslanca, čo sa už patrične okomentovalo. Mňa však viac dráždi, že v menovaní musí byť nepriamo napojený Lajčak a zrejme aj Pellegrini ako predseda vlády.Postup predkladania či schvaľovania nepoznám. U mňa je jednoznačne za čiarou ako postup prezidentky tak aj podiel Pelleho a Lajčáka. A nečakám opakovane niečo o odpise liberálov, lebo to je aj o “odpise” oboch menovaných v rozsahu ich kompetencií.

  Páči sa mi

 4. Spätné upozornenie: Otázky a odpovede č. 47 | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s