Otázky a odpovede č. 47

Do uzávierky v utorok o 20:00 som dostal v podstate dvanásť otázok v komentároch a dve v maily. Čo je myslím dosť na zodpovedanie. Čo sa týka zvyšku týždňa, budem sa venovať domácej a českej politike. Po odpovediach na otázky v mailoch zodpoviem otázky v chronologickom slede, resp. budem sa o to snažiť a tak, ako najlepšie viem.

Otázky a odpovede

Michailov napísal v maily:

Ahoj Oracle,
otázky pre teba, kedže som to nikde na vodaksb nezachytil.

– Nakoľko sú tieto články dôveryhodné (čo sa záverov týka, projektu medzimorie, ako je tu popisovaný) resp. tvoj komentár k nim.
https://vk.com/@ivogec-
https://vk.com/@ivogec-
– ak sú pravdivé, aké podnebie bude vládnuť u nás na SVK ? (poprosím zdroj, ak si pamätáš).
– ak ma byť v EU chalifát, má byť aj stredomorie mohamedánske ?
– otázka trochu od veci (nie priamo KSB), ale ako by si sa ty pripravoval, na chystané zmeny. /pre dobro tvoje resp. tvojich detí/.
PS: ak to nepatrí do otázok a odpovedí, tak sa ospravedlňujem, a kľudne mail ignoruj.

Vďaka.
MICHAILOV.

Takže, ten pán cituje Pjakina, ktorý je dobrý analytik, hoci sa občas sekne (veď aj on je len človek a niečo nezohľadní), no treba to brať do úvahy a neopakovať ho dogmaticky. To je prvá vec.

Čo sa týka ostatných otázok:

  • Podľa indických palmových listov (proroctvá palmových listov – ak niekto chce hľadať) podnebie by malo byť teplejšie a vlhkejšie. Dodávam, že počas obdobia Rímskej ríše podnebie bolo ešte o dosť teplejšie ako dnes.

  • Podľa plánov až na Balkán a Medzimorie by Európa mala byť súčasťou kalifátu.

  • Deti a ani vlastnú rodinu nemám (moje sociálne baterky sú v podstate po práci vybité), takže mne teraz zostáva už len budovať ľudskú spoločnosť, ktorá je najlepšia investícia pre deti do budúcnosti (až potom ide striebro a zlato, lebo to je len matéria).

Pišta sa pýtal v maily:

dobry den mozno je to trocha scestna otazka ale chcem sa spytat ci neviete nieco o GRANDER technológii cize revitalizovana voda ci do ozaj funguje a hlavne je to zdrave pre ludsky organizmus?? alebo ma viete nasmerovat na nejakeho odbornika v tejto veci??
dakujem za odpovet Pista

Neviem o tom nič, ale ak niekto niečo vie, tak nech napíše komentár, alebo cezo mňa naviaže s Pištom kontakt.

Brunero sa pýtal:

Zdravím všetkých.
Budú to otázky do ďalšieho kola, keďže som ich poslal na zlú adresu. Nepredpokladám, že stratia na aktuálnosti :
Otázka č.1 : Stále si si istý, že vo vyšetrovaní K+K a terajšom divadielku okolo Kočnera a jeho komunikácie, neťahá Smer / vláda za kratší koniec? Nie je tá defenzíva už pridlhá?
Otázka č.2 : V rozhovoroch s Mečiarom (prevažne na YT) som nepostrehol žiadnu zmienku o globalizácii resp. o konceptuálnych záležitostiach. Máš dojem, že sa týmto témam iba vyhýba? Nepredpokladám, že by mohol byť v tomto smere “mimo”.

Odpoveď na prvú otázku je, že podľa mňa neťahajú za kratší koniec – síce sú v defenzíve už dosť dlho, ale zďaleka nie sú bezbranní s tým, že najlepšia taktika je dať liberálom dosť lana na obesenie a nechať ich kopať si vlastný hrob, lebo kľúčové informácie, ktoré sa dajú použiť na konečnú ofenzívu ešte nie sú vonku.

Čo sa týka druhej otázky, Mečiar nemôže rozoberať teraz na verejnosti niektoré otázky a to isté platí aj o Pjakinovi a o mne (hoci ja nie som až tak veľká ryba a formát blogu mi nedovoľuje ísť do hĺbky).

Maly sveter sa pýtal:

Vcera bola vojenská prehliadka k snp. Myslím že armáda (ktorá sa u nás zámerne nevolá armáda) si hanbu neurobila. Avšak všimol som si že réžia a kamera rtvs urobila z prehliadky chaos. Zabery hore dole, vracanie sa k útvarom ktoré uz prešli atd. Myslíš že ide o podobné procesy ako pri prehliadkach v Moskve?

A Pavol sa k nemu pripája:

Pripájam sa k otázke. Vôbec neboli komentované jednotlivé útvary alebo celky ktoré pochodovali. Pripadalo mi to ako keby to bola prehliadka moderátora. O čom sa rozprávali mohli prebrať pred prehliadkou.

Žiaľ áno, lebo v oboch prípadoch ide o liberálov z presvedčenia, a o novinárov, ktorí nevedia nič – t.j. kvalita je taká, aká je. Nehovoriac o tom, že kvalitné kádre boli počas Dzurindových vlád z RTVS vyštvané a nahradené poskokmi americkej ambasády. U nás ale posilnenie obranyschopnosti a bojového ducha je oveľa dôležitejšie ako v Rusku, lebo Rusi pokročili poriadny kus na ceste k suverenizácii – my len teraz začíname, keď Dzurindom napáchané škody sú ako-tak odstránené. Chcem tým povedať, že Rezník má ťažkú robotu, lebo RTVS je plná de facto vlastizradcov.

Brunero sa pýtal:

Pripájam ďalšiu otázku:
Prezidentka vymenovala M.Kováča ml. za veľvyslanca, čo sa už patrične okomentovalo. Mňa však viac dráždi, že v menovaní musí byť nepriamo napojený Lajčak a zrejme aj Pellegrini ako predseda vlády.Postup predkladania či schvaľovania nepoznám. U mňa je jednoznačne za čiarou ako postup prezidentky tak aj podiel Pelleho a Lajčáka. A nečakám opakovane niečo o odpise liberálov, lebo to je aj o “odpise” oboch menovaných v rozsahu ich kompetencií.

V prípade Pellegriniho je to poskytnutie dostatku lana na obesenie liberálov (môžu to použiť proti „našej“ Zuzke), ale Lajčák, ktorý bol dosadený zvonka je komplikovanejší prípad – t.j. pracuje pre záujmy toho, kto na neho silnejšie zatlačí, a nakoľko dobre pochopí svoje vlastné záujmy.

Jan van Zeelen sa pýtal:

Vplyv Trumpa na Macrona je až absurdný. Zdá sa, že idú z Francúzska urobiť najvplyvnejšiu západoeurópsku krajinu? Ako sa to dá docieliť?

A Brunero sa k nemu pripája:

Len ako to môžu dosiahnuť, keď v čele Francúzska je takýto tajtrlík?

Ja som im na to v komentári v podstate už odpovedal, že to by boli veľmi prekvapení, čo všetko sa dá – stačí sa pozrieť na Hitlera alebo „našu“ Zuzku. V prípade „našej“ Zuzky to je len propaganda liberálnych médií, ale v prípade Macrona to je (a vo svojej dobe aj u Hitlera to bola) z jednej strany propaganda a z druhej strany práca periférie globálneho zákulisia (GP), na základe ktorej sa zdal byť Hitler absolútnym géniom, ktorý svojou prácou dosahuje všetko, o čom sám rozhodne. U Macrona chcú použiť podobný trik, ale mám dojem, že Macron by aj toto spackal, lebo je dobrý tak akurát len na oznámenie už hotových vecí. Aj preto som sa v minulosti o Macronovi vyjadroval tak, ako som to robil.

Pavol sa pýtal:

https://www.aktuality.sk/clanok/720070/utocnik-strielal-na-ludi-z-auta-z-texasu-hlasia-pat-mrtvych-a-21-zranenych/
Zdravím všetkých. Čo presne znamená táto správa? Je tam 21 zranených, a je tam spomenuté aj mesto Odessa (ale je to v USA).

Podľa aktualizácie strelec bol Seth Aaron Ator (znie ako Set Áron Aton-židovsko-staroegyptské meno), 7 mŕtvych a 22 zranených. V mojom čítaní reči symbolov je to vyhrážka Clintonoidov (ktorí podľa všetkého pijú krv umučených detí v rámci satanských rituálov a sú „high“ z metabolitov adrenalínu), ktorá v preklade hovorí:

Zabijeme najprv Trumpa a potom pôjdeme za vami.“

Preto očakávam rozloženie amerických a britských sietí, čo sa bude diať formou dosť prudkého a pomerne brutálneho procesu. Hovorím to preto, lebo niektorí členovia týchto sietí sú aj členovia periférie GP –  budú nasledovať hromadné zatýkania, vojenské súdy (lebo USA sú stále vo vojnovom stave) a zhabanie majetku odsúdených .

Taranti sa pýtal:

V tych troch scenaroch v podstate prezpravavas Pjakina s istymi obmenami co by nebolo nic divne vzhladom na KOB, ale co mi v nich trochu chyba, teda v hlavne prvom najmenej krvavom scenari, je uvolnenie medzirasoveho napatia v spolocnosti. V ostatnych dvoch sa to uvolni samo zabitim v obcianskej vojne ( treti scenar), alebo vo vytvoreni povedzme etnickych rezervacii, ci enklav (druhy scenar) No v prvom nevidim moc priestor na uvolnenie tohto napatia. Co tak to trochu rozvinut? Dakujem.

Nevidíš uvoľnenie, lebo rasové napätie bude z jednej strany potláčané americkou armádou, ktorá sa vráti domov (USA a Taliban už rokujú o stiahnutí amerických vojsk), a z druhej strany väčšina bude na tom viac-menej rovnako mizerne, t.j. trenice nebudú vznikať primárne na rasovom základe.

Igor sa pýtal:

V čom je Industry 4.0 protikapitalistický, dokonca si ho označil za protiparazitický?
Čo sa týka odborníkov z Indie a Číny jedná sa zo strany US firiem o klasický outsourcing. Na zabezpečenie kvality sú domáci a podporné nástroje na kontrolu požadovanej kvality.

Kapitalizmus je v podstate o tom, že čo najrýchlejšie a čo najviac si nahrabať. Lenže prevažne lokalizovaná výroba v malých sériách, vyrábaná automatizovanými systémami (3D tlač to umožňuje), kde sa Big data spracúvajú v cloude (a plány ktorých sú uložené aj v blockchainoch, takže sú buď voľne dostupné, alebo cez „smart kontrakty“ za minimálnu platbu) v podstate eliminuje kapitalizmus s tým, že výrobu zabezpečuje prevažne výrobné družstvo.

Čo sa týka druhej časti tvojho príspevku, čiastočne je to outsourcing aj do Indie a Číny, ale časť Indov, Číňanov atď. prichádza cez pracovné víza, ktoré často predlžujú bez toho, aby požiadali o občianstvo. A GP to má dobre vymyslené, lebo akonáhle „kľakne“ US$ alebo americká ekonomika, a následne spadne životná úroveň a vypuknú nepokoje (nedajbože začne aj občianska vojna, čiže sa plní 3. scenár), tak najprv odídu títo odborníci spolu s know-how do Indie či Číny.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať tlsté knihy (je to fuk s ktorou začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

2 thoughts on “Otázky a odpovede č. 47

  1. Spätné upozornenie: Otázky a odpovede č. 48 | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s