Čriepky do mozaiky č.4

Uplynul zase nejaký ten mesiac od minulého článku do tejto rubriky, a za to obdobie sa udialo mnoho zaujímavých vecí tak na Slovensku, ako aj vo svete – teda leto fakt nebolo uhorkovou sezónou tak, ako to býva zvykom. Ba čo viac, toľko sa toho udialo, že človek sledujúci udalosti dôjde k záveru, že sme v záverečnej fáze hry a bude zaujímavé sledovať, ako veci prebehnú, lebo koniec je hádam jasný každému.

Počuli ste o Gréte?

Myslím, že o tejto násťročnej aktivistke a jej nasledovateľoch prezývanými „greténi“ už všetci počuli. Projekt strašenia klimatickou zmenou spôsobenou CO2 bol pôvodne vymyslený na zníženie spotreby davu. V prípade, ak by európsky kalifát z nejakého dôvodu neuspel, resp. bol odložený, tak sa v Európe zavedie eko-fašizmus (alebo hocijaký fašizmus), ktorý sa rozšíri do zvyšku sveta – alebo sa zavedie niekde inde a odtiaľ sa to rozšíri ďalej. Háčik je v tom, že tento projekt prevzali Clintonoidi a priviedli to do extrému až tak, že vyvolali citeľný odpor u verejnosti (príklad na to tu, tu a tu). Nielenže vychádza najavo, že hlavní propagátori sú pokrytci (príklad tu a tu) a celá vec je v podstate ten najšpinavejší biznis, ale aj to, že zmena klímy sa deje nezávisle od ľudskej činnosti. Takže globálne zákulisie (GP) je nútené odpísať celý projekt eko-fašizmu cez diskreditáciu Gréty, a neviem síce, aký fašizmus chcú zaviesť na zníženie spotreby davu, ale znížiť spotrebu je naozaj nutné, lebo biosféra planéty to nemusí prežiť.

Ako je to s Konevom a Prahou 6?

Nuž, celý cirkus dostáva medzinárodný rozmer: starosta Kolář bol nazvaný nacistom a Konevova dcéra chce preniesť jeho sochu do Ruska. To znamená, že „Pražská kaviareň“ je postavená do roly škodnej v očiach verejnosti, hlavne keď sa začína rozoberať rola Koneva v roku 1945 a 1968 (a v konečnom dôsledku aj to, čo sa v 1968 dialo), a tiež rola Kolářa v prípade kauzy dalajláma a Brady. A keď k tomu prirátame, že vychádza najavo, akú rolu hrali poľské elity pri vypuknutí 2. svetovej vojny, vyschnutie peňazovodov z USA a to, že ten terminál na „americký skvapalnený plyn“ nebude kvôli nízkym cenám plynu v Európe využitý, tak by som povedal, že GP odpisuje svoj projekt Poľsko.

Ako je to s Ficom?

Jeho video nabudilo slovenskú politickú scénu neskutočným spôsobom – liberáli poslali za toto video naňho NAKU. V skutočnosti veľmi šikovne zneužíva krok GP na svoje ciele, lebo periféria GP nemôže dovoliť urobiť z neho martýra (maximum bude, že Smeru získa množstvo hlasov aj bez toho, že je na kandidátke strany), ale ani nemôže príliš pristupovať na spoluprácu s ním, lebo by hneď prišli o riadenie na Slovensku z toho dôvodu, že Blaha a Fico (alternatívny odkaz) ozvučujú dôležité problémy a požadujú vypracovať adekvátne riešenia s tým, že verejne označujú liberálov a ich ideológiu za pôvodcu ak nie všetkých, tak väčšiny sociálnych a politických problémov Slovenska. A keď sa potvrdí na verejnosti, že akí sú to pokrytci (keďže Jankovskú chcú poslať za mreže len za podozrenie toho, čo Sulík a Matovič s Kočnerom pravidelne robili), tak Fico dosiahne jeden zo svojich cieľov: maximálnu volebnú účasť.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať tlsté knihy (je to fuk s ktorou začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

One thought on “Čriepky do mozaiky č.4

  1. Spätné upozornenie: Oznam a doplnenie | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s