Otázky a odpovede č. 48

Do uzávierky v utorok o 20:00 som dostal dve otázky, čo je trochu málo – hoci na druhej strane po cca 12 otázkach z minulého týždňa je to tak trochu oddych. Tento týždeň sa budem venovať pomerne úspešnej pesničke: odpis liberálov na Slovensku. A čo sa týka odpovedí, tak bude postupovať chronologicky a budem odpovedať na otázky tak ako najlepšie viem.

Otázky a odpovede

Martin sa pýtal:

Mohol by si nacrtnut o ktorych informaciach este nemoze hovorit Pjakin, Meciar alebo ty?

Môžem načrtnúť – Pjakin napríklad nemôže povedať veľa vecí, čo sa týka územia V4, a akého formátu sa ešte zúčastňujú Lavrov a Šojgu, Mečiar nemôže na plnú hubu povedať, ktorá ambasáda bola za únosom Kováča ml., a ako to v skutočnosti bolo s nežnou revolúciou a s následnou privatizáciou, a ja zase napríklad nemôžem povedať, aké očistné procesy ešte prebiehajú okrem odpisu liberálov v slovenskej spoločnosti (a aj keby sa ma niekto pýtal v maily alebo inak, nepoviem mu to).

Igor sa pýtal:

sice je pekne, ze Fico to “natrel” Beblavemu, ale odkazovat sa na sudruhov Zigu – cap zahradnikom, ktory drancuje SK lesy a napr.Richtera, ktory nevie napocitat do 5 nie je bohvieaka uderka do volieb. spomenuti pani urcite politicke body Smeru nepridaju. aky ja vas nazor na nich?

Môj názor je, že sú to predstavitelia pomerne vplyvných klanov resp. záujmových skupín, ktorí dohadzujú trafiky klanom a presadzujú záujmy skupín, a takíto ľudia sú prakticky v každej strane (niežeby ma to tešilo, ale takto je nastavený systém). A Fico ich v priebehu cca 1,5 roka, čo odišiel z premiérskeho kresla dostáva pomerne úspešne pod kontrolu – hovorím to na základe toho, že Fico vo svojej reči povedal, že títo páni robili chyby – t.j. povedal klanom a skupinám v pozadí, že títo ľudia robia veci príliš okato a znižujú preferencie Smeru, čo v konečnom dôsledku kazí biznis a sťažuje aj ich podmienky na presadenie záujmov.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať tlsté knihy (je to fuk s ktorou začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

2 thoughts on “Otázky a odpovede č. 48

  1. Otázka do 49-ky.
    Prípad M.Kováč ml. sa nám stal opäť aktuálnym. Domnievaš sa taktiež, že tento prípad, nech bol únos realizovaný akokoľvek, má aj v súčasnosti nejaké výrazné krytie z pozadia? Veď aj terajšia koalícia priložila ruku k dielu pri jeho menovaní resp. nikto ako z koalície tak ani opozície ani necekne. A ešte sa vrátim “trochu viac” nazad. Stále som bol presvedčený, že starý Mižo otočil po návšteve Soroša v Bratislave a pri jeho behačkách v zahraničí po únose určite nevyužíval iba svoj vplyv z titulu funkcie, ale mu niekto musel pomáhať zo strany veľmi vplyvných; išlo predsa o ďalší vývoj u nás, zmenu režimu,naše podchytenie a následnú veľkú privatizáciu s prijatím do EÚ a NATO no za iných podmienok.

    Like

  2. Spätné upozornenie: Otázky a odpovede č. 49 | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s