Idiokracia polarizácie versus pronárodný blok

Žiaľ, nemám na mysli kultový film, ale to, čo robí liberálna opozícia, ktorá zhodou okolností hovorí po slovensky. Sú tri hlavné dôvody, prečo otváram túto tému: z jednej strany liberáli neustále vyvádzajú – ich posledné kúsky inšpirovali aj názov článku, ďalej – v diskusii bola položená otázka, v čom sa líši liberálna opozícia a Smer-SD, a  tiež som zúčastnil diskusie s jedným nechápavcom, ktorý chcel znova vysvetliť niečo, čo už bolo nielen vysvetlené v celom jednom vlákne, ale objavuje sa to v diskusiách už nejaký ten mesiac.

Čo zas vyviedli?

Myslím si, že všetci zachytili to Trubanovo video, ktoré autor článku nazval Idiokraciou z dielne Progresívneho Slovenska, kde autor okrem iného povedal, že:

Vyzerá to tak, že nadchádzajúce voľby budú zároveň IQ testom národa.

A bohužiaľ nepreháňa – našťastie pod Trubanovým postom (aspoň v čase písania tohto článku) opozičníkom v podstate vyčítajú, že neponúkajú riešenia, len sa oháňajú heslami „Smer kradne“ a „lebo Fico“ s tým, že dokonca aj ich program jeden analytik nazval nezmyslom.

Keď už som spomenul Trubana, musím spomenúť aj Čaputovú, ktorá nielenže chce aby jej kancelária bola viac eko, ale problémy jej robí to, že spoločnosť spochybňuje liberálne hodnoty a je čoraz viac polarizovaná. Bodaj by nie, keď nielenže označujú ľudí, ktorí s nimi nesúhlasia za prinajmenšom „neslušných“ (musím tu pripomenúť, čo povedal Truban o robotníkoch), ale svoje liberálne hodnoty presadzujú dosť „liberálnymi“ – v podstate fašistickými metódami. To, samozrejme, nielenže vyvoláva u majority pochybnosti o hodnotách, ale aj značne polarizuje spoločnosť.

A čo zas robí pronárodný blok?

No, je vo fáze formovania sa. A formuje sa dosť zaujímavým spôsobom, lebo v hre sú dve skupiny scenárov:

 • Liberáli niečo vyvedú, a Fico z toho vyrobí takú volebnú tému, ktorá nielenže má šancu zmobilizovať všetkých voličov, ale je aj platformou na spoluprácu pre pronárodné sily (viď prípad Mazurek).

 • Smer-SD, SNS a ĽSNS prídu samovoľne s nejakou témou, ktorú Fico tiež rozvinie takým spôsobom, ako v prvom prípade.

V oboch prípadoch majstrovsky využíva hysterické záchvaty liberálov a liberálnych médií, aby oslovil voličov a výsledok je jasný – čoraz viacerým dochádza (a to najmä vlastnou vinou liberálov), že liberáli nielenže nepredstavujú alternatívu, ale ani neponúkajú riešenia pre problémy, ktoré trápia obyčajných ľudí, resp. väčšinovú spoločnosť. A teraz je otázkou, na akom koncepte bude fungovať postliberálny slovenský štát.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať tlsté knihy (je to fuk s ktorou začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

4 thoughts on “Idiokracia polarizácie versus pronárodný blok

 1. 1. celkom by ma zaujímala otázka týkajúca sa pochodu za život v BA. pochod nebol organizovaný po prvýkrát, ale až teraz mal mediálny ohlas (mladá herečka na internete atď). ide o proces posilňovania váhy na druhej strane? teda protiváhy dúhových pochodov?
  2. otázka Brexitu vs. Severné Írsko. ide o oneskorený proces? podobne ako v Katalánsku?
  vďaka

  Páči sa mi

 2. Však nech sa len odpisujú, to znamená, že všetko ide tak, ako má – aj pre nás, a aj pre tých, ktorí to celé riadia.
  A čo sa týka SMERu, tak ten možno síce vyhrá budúce parlamentné voľby, ale reálne hrozí situácia, že nebude mať s kým zostaviť vládu.
  Avšak SMERu môže neúčasť vo vláde akurát viac pomôcť než uškodiť.
  Viac uškodí opozícii, ktorá vytvorí ťažkopádnu koalíciu liberálne-pravicového zlepenca.

  Páči sa mi

 3. Spätné upozornenie: Otázky a odpovede č. 50 | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s