Získame naspäť naše „rodinné striebro“

Mám na mysli strategické podniky, akými sú, alebo boli podniky ako VSŽ, ktoré Dzurinda a spol. predali do zahraničného vlastníctva – spolu s ostatnými obyvateľmi Slovenska. A to, bohužiaľ, urobili legálne, lebo prvá Dzurindova vláda prijala také zákony, ktoré túto rozkrádačku legalizovali. A nech má človek akýkoľvek názor na Mečiara ako na osobu, treba uznať, že robil všetko preto, aby strategické podniky zostali pod domácou kontrolou. A tá rozkrádačka, čo sa udiala, nie je celkom len jeho chybou (lebo sa to dialo všade vo Východnom bloku), ale v našom prípade je aj daňou za to, že chcel uchovať slovenskú kontrolu nad „rodinným striebrom“, a položiť základy pre novú slovenskú ekonomiku.

Prečo ten nadpis?

Kvôli objemnejším procesom, lebo síce sa zdá, že liberáli víťazia (hoci výsledky prieskumov spochybňujem – interview s Baránkom), alebo v pre nás horšom prípade uhrajú de facto remízu (tiež by to malo pre nás celkom nepríjemné následky), ale upozorním na 2 podľa mňa dôležité veci, ktoré naznačujú ich prehru:

A to sú, prosím, články reťaze súvisiacej nielen s odstrihnutím anglo-amerického močiara od pák moci, ale aj preformátovaním Európy a inštalácie V4 ako centra riadenia pre túto novú Európu (hoci alternatíva k tomu je odstrihnutie bývalého Východného bloku od západnej Európy).

Prečo si myslím, že VSŽ sa vráti spolu s ostatnými podnikmi?

Slovenský štát má predkupné právo na americký podiel z VSŽ a podľa informácií z Wikipedie (viem – neoverený zdroj, ale žiaľ podľa toho, čo som našiel, jediný verejne dostupný), sme de iure teda vlastníci. Tým pádom aj kontrolujeme železiarne (hoci o pronárodnosti Penty pochybujem), ale de facto podmienky diktujú Američania . Spomínam to preto, lebo Američania oznámili prepúšťanie v US Steel Košice, a kvôli tomu Pellegrini sa do nich obul. A to využil aj liberálny župan Trnka na svoju kampaň (Trnkovu ponuku na odkúpenie za 1€ považujú za urážku – aj populizmus treba vedieť robiť). O koristníckych záujmoch Trnku nepochybujem, ale treba sa pozrieť na výsledný obraz. Američania sa nás snažia vydierať masívnym prepúšťaním, ale kvôli Trnkovi a Pellegrinimu sa to obrátilo proti nim. Totiž teraz sa dostali hlavne vlastnou vinou do situácie, z ktorej niet dobrého východiska (osobne si myslím, že „niekto“ to takto aj chcel), lebo buď sa z toho pokúsia vycúvať, a tým stratia tvár (a budú spolu s ostatnými zahraničnými „investormi“ fackovacími panákmi), alebo to predajú nám – a tým verejne priznajú nielen to, že my držíme všetky esá v ruke, ale priznajú vlastne aj bankrot. Je tu síce možnosť, že železiarne vytunelujú, a nám predajú maximálne zadlženú prázdnu schránku, ale vzhľadom na to, že vyšetrovanie vraždy Kuciaka bolo uzavreté by som povedal, že Slovensko dostalo do rúk nástroje, ktoré dokáže využiť nielen na odstránenie amerického vplyvu, ale aj na obranu pred podobnými ťahmi.

Ďalšia vec je, že GP potrebuje maximálne navýšiť zdrojovú základňu a zdrojovú stabilitu členov V4, aby mohli plniť rolu nového centra pre Európu/EÚ, a to znamená, že vykorisťovanie zo strany Anglosasov a vlastne aj amerických alebo západných firiem skončilo. To samozrejme neznamená, že budeme mať všetko – len to, že distribúcia bude lepšia, t.j. zostane nám v kase viac.

S pozdravom

Oracle 911

Výzva: prosím začnite čítať tlsté knihy (je to fuk s ktorou začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

3 thoughts on “Získame naspäť naše „rodinné striebro“

  1. “Po ovocí ich spoznáte”… preto sľuby ako “Sloboda a demokracia” nás oklamali..
    Od fašizmu už nie je ďaleko, chýbajú iba plynové komory, ale úbytok populácie si môžu zaistiť aj ináč…
    Sľubovanej “Pravdy a spravodlivosti” sa nik nedopátra, naopak denno denne nás kŕmia
    klamstvom, podvodmi a ničením našej vlasti v priamom prenose, drzo a primitívne…

    Páči sa mi

  2. Spätné upozornenie: Otázky a odpovede č. 51 | Blog o verejnom živote a problémoch Slovenska

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s